Van képem hozzá

Paggy

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. április 1. 20:09

Végül a rossz:
Ma megcsonkították előttünk a fákat.A történet februárban kezdődött.A villanyosok levágták,mit levágták,lebarmolták a fák ágait,hogy ne érjenek a villanydróthoz.Megértem,ha csak ott és azt,de máshol is megsebezték .Erre ma a maradék ágakat is eltávolították . Bekenték ugyan sebkezelővel,de szerintem meghalasztották .SZÖRNYŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰ!FÁJ NÉZNI!!!! :(( :(( :((
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. április 1. 20:12

Ilyn fák voltak az utcánkban:
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. április 1. 20:21

Legvégül teszek be Fruzsiról is egy régebbi képet,hogy valami vidámmal fejezzem be.Egyébként az egyik barátnőmet is így hívják.Szép estét!Paggy
Kép
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. április 1. 20:35

Szia Paggy!
Guszta a gulyás. Ugyanúgy csinálod, mint a normális gulyást?
Nagyon sokat dolgozik a férjed. Nem fáradt, mikor hazaér? Mondjuk hülye kérdés - bocs -, biztos totál leamortizálja magát és örül a finom vacsinak és a meleg lakásnak.
Itt nálunk - most voltam kint Ödönnel- elkezdett fújni a szél, és kabát nélkül nem volt melegem.
A jelek szerint nem csak nálunk,hanem Pesten és szakzsenik barmolják a fákat. Ezt szebben nem lehet kifejezni, mert olyan vandál módon tudnak metszeni, hogy sirva fakad az ember a látványától. Totál lecsupaszitották még az oldalát is. A francokért nem lehetett egy kb. 20 centis csonkot hagyni az oldálán sorba?
Előttünk két saját ültetési ezüst hárs van. Senkit nem zavar, villanypózna a másik oldalon van, útra nem érnek ki az ágak. Mondtam a férjemnek,ha időben észreveszem, amikor kivágnak a fából randomra ágakat tőből, biztos, hogy a tiz körméről lekaptam volna az illetőt. Természetesen csak az egyik fa volt ilyen " szerencsés " a másik megúszta.
Fruzsikád bájos a maga kis öregségével. :-)
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. április 1. 20:45

Ági!A párom sokáig 45 évig irodában dolgozot felelősségteljes munkakörben.Mikor nyugdíjas lett, akart valami "férfias" munkát.Nagyon szereti,mert egy vízvezetékcsövet gyártó cégnél segédmunkás.3x12 óra 2 pihenőnap utána 2x12 óra 3 pihenőnap.Edzőterem helyett jár dolgozni.MEG , komoly szakik közt van és megváltják a világot. :)) Aranyosak/MINT MI :)) /
A babgulyás:pörkölt hígan és amikor majdnem kész bele a zöldbab.Esetleg megszórom pici liszttel.
Ödönt üdvözlöm.VEGYÉL KABÁTOT!!!!Paggy :flower1: :flower1:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. április 2. 15:30

JUHHÉ!!!!!Sziasztok!Már megint hullafáradt vagyok a padlástakarítástól,DE AZÉRT,mindjárt tusolok ÉS megyek a városba.Hamarosan jönnek/1-2 vagy 3 nap múlva/a munkások , lebontják a tetőt a fejünk fölül , még az is lehet,hogy el kell költözzünk 1-2 hétre.
GONDOLTAM ,"búcsúzásként",fene tudja mikor jutok majd , főleg hol és hogyan géphez,ezért ma elmegyek egy városnézésre a kutyás barátnőmmel.Igazából egy fotókiállításra készülünk. Előtte az utolsó,előírt kéztornára is benézek.Egyik néni mondta,hogy jót tesz a kapálás a kéznek.Majd meglátjuk. :)) Este jövök.Most viszont lefényképezem,hogy állnak a tavaszi fréziáim.Legközelebb már csak kinyílt állapotban mutatom.Akkor mindjárt....
Képhow much do forensic anthropologists make a year
:-h Paggy
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. április 2. 15:45

Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. április 2. 18:40

Kedves Paggy,köszönöm a beszámolót. Nálatok is kijut az izgalomból, de utána olyan szép lesz minden. ;)
szépek a frézia palánták! ;) :D :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2019. április 2. 20:05

Lányok! Nekem a fák a kedvenceim, és nagyon fáj látni ahogyan lebarmolják visszavágás címen, vagy kivágják a még egészséges alanyokat is. Úgy látszik ez országos jelenség. :(
Száz évnél idősebb tölgyfasor övezi az utcánkat. Ez a fa öreg volt és valószínű beteg is, de nekem ez jutott eszembe róla:

" Megcsonkítva, keresztre feszítve".

Kép

Szemben velünk egy gyönyörű példány. A kép tavaly tavasszal készült . :)

Kép

Paggy! Nem unatkozol mostanában. A lányodéknál és most nálatok is nagy munkálatok vannak. Vigyázz a kezedre, azért ne erőltesd meg.

Fruzsikád nagyon aranyos kutyu matróna.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. április 2. 21:04

Sziasztok!Megjöttem.Jönnek a képek.Mindjárt.
Gabóci köszönöm a kedvességed és a szép és a megnyomorított fa képét.Ma beszéltem a faápolóval.Azt mondja nekik kiadták a munkát,hát ő elvégzi.Egyébként is állítólag 5 évente ezt kell csinálni/????/ :flower1: :flower1:
Tehát most jönnek a képek.
Spoiler: mutasd
Erre a kiállításra mentümk el.SPOILER KÖVETKEZIK:
Sem a barátnőmnek,sem pedig nekem nem tetszett,mert szerinte sok a fotoshop a képeken.Majd nézzétek meg a képekre kattintva!
https://programajanlo.hu/feny-es-epulet ... iallitasa/
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. április 2. 21:14

Jönnek a saját fotók:
Illetve mindjárt,mert lassan jön át a telefonomról.
Visszafelé megyünk.
A barátnőmmel ide ültünk be egy limonádéra:
http://www.puderbar.hu/
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. április 2. 21:22

Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. április 2. 21:24

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. április 2. 21:25

Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. április 2. 21:26

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. április 2. 21:28

Ez én vagyok,mindjárt jön a barátnőm is.várunk a limonádéra.
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. április 2. 21:37

A TELEFONOM EGY szemétke,nem jönnek át a képek.Na mindegy ,egyelőre ne várjatok rá.Majd,ha itt lesznek felteszem.Sajnos,így alakult.Viszont egy kis videót csináltam.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. április 2. 21:44

Tehát a kiállítás
nem tetszett
,viszont jót beszélgettünk és ittunk egy nagy pohár finom limonádét.Jó éjszakát!Paggy :-h :flower1: :littlehearth: :flower1:
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. április 3. 7:30

sziasztok!
Kedves Gabóci, én sem szeretem a túlzásba vitt "karbantartást" a kísérőszöveg viszont nagyon találó! gyönyörű volt a tavalyi fa lombja!
Kedves Paggy, sajnálatos hogy nem tetszett a kiállítás, viszont kárpótolt barátnőddel való találkozás, és az együtt töltött tartalmas idő!
Nagyon kis kedves zugnak tűnik az a kis bábszínház. És igen, tessék vigyázni a kezedre...bár amilyen a természeted, te sem állod meg hogy ott segíts ahol tudsz és kell. s mellette ott a saját gondod is. :)
Nagyon tetszik a rólad készült kép is! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :littlehearth:
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2019. április 4. 15:11

Sziasztok lányok. Remélem mindenki jól van!
Lehet, hogy érdekel titeket a DaVinci kiállítás. Én csak tegnap hallottam róla. Ha már valaki feltette, akkor bocsi.
https://www.davincikiallitas.hu/
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2019. április 4. 15:28

Visszaolvasni és nézni most sincs időm. De sírni tudnék én is illetve a férjemmel közösen, ahogy elintézik a fákat.((( Borzalmas. Sajnos a legtöbbje nem fogja túlélni a csonkolásokat. Pláne amit télen csináltak amikor még fagyok voltak. Én az öreg madárcseresznye fákat siratom. Azokat is folyamatosan stuccolják, némelyik már csak Pumuklira hasonlít, semmi faformája nem maradt. Ostorménfának is hívják. Természetesen lógós ágai vannak. Emlékszem, hogy milyen gyönyörű volt a Thököly úton. Mindig néztük a troliból. Meg a Kassák Lajos utcában volt gyönyörű, kétoldalt ilyen fákból, mintha lugas lenne. 40 éve amikor ebédelni mentünk annyira szerettünk alattuk menni. Olyan volt, mintha vidéken járnánk. Akkor miért lehetett meghagyni és most miért nem? Arra még ugyanazok a házak vannak, az utca is ugyanolyan széles maradt. Mindig elkeserít a látványuk, hogy mit műveltek velük.(((
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. április 4. 20:41

Sziasztok!Ma nem hoztam képet csak benéztem.Kedves Éva!Örülök,hogy erre jártál!
Most én is belépek a NEM ÉREK RÁ klubba.Várom a munkásokat.További sikeres fórumozást kívánok!Üdv.Paggy
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. április 6. 2:17

Lányok!Ti biztosan jóízüen szundítotok,engem felébresztettek a macskák.Persze,hogy felébresztettek,mert megint ruhástól aludtam az ágyon.Kertészkedtünk a lányoméknál és ugye NEM SZOKTAM MEG A RENDES FIZIKAI MUNKÁT. :(( :)) .
LÉNYEG,hogy ITT ZUHOG VÉGRE!!!!!!
OLYAN SZÁRAZ VOLT MINDEN,már izgultam,hogy a biokertünkben /SKANZEN/ nem fog kikelni semmi és hiába megyünk oda.Nade!Most találtam valami érdekeset:
https://www.agroinform.hu/szantofold/ve ... tent=39690

MI A VÍZŐR?
A Water Retainer (VízŐr®) egy organikus talajkondicionáló készítmény. Általában 3 hónapig fejti ki hatását, mely alatt a Water Retainer (VízŐr®) szakszerű használatával a talaj, növények számára felvehető vízmegtartó képessége lényegesen megnő. Ha ezt a kiváló képességet a növények fejlődésének kezdeti időszakában érvényesítjük, a fejlődéshez kapott előny, az így jobban fejlődő gyökérzet illetve a jobb víz ellátottság révén a növény egész termesztési időszakában megmarad. Ennek révén az aszály érdemben kisebb kárt okozhat a növényekben. A növények szélsőséges szárazság esetében akár kétszer annyi időt is képesek átvészelni súlyosabb, károsodás nélkül, vagy kisebb stressz révén, amely előnyük a terméseredményekben is meg fognak látszani, kisebb lehet a termés kiesés.

HOGYAN SEGÍT ÖNNEK A WATER RETAINER-VÍZŐR?
Időt, pénzt takarít meg!
Ritkábban kell öntöznie!
Csökkenti a víz- és villanyszámlát!
Javíthatja a talaj termőképességét!
A kerti zöldségek ízletesebbek lesznek!
A kijuttatott trágya jobban hasznosul
[spoiler]HOGYAN HASZNÁLJA A WATER RETAINER-VÍZŐRT?
Felhasználás előtt fel kell rázni vagy keverni a készítményt!
A bekevert oldatot kézi vagy gépi permetezővel, egyenletesen, vékony rétegben kell a területre kijuttatni !
Nem szükséges bedolgozni a talajba!
Nem kell bemosni a talajba!
AKÁR 50%-AL KEVESEBB VÍZ
A WaterRetainer (VízŐr®) használatával akár 50%-kal kevesebb öntöző víz is elegendő. Ez elérhető az egyes öntözésekkor kiadott víz felezésével, vagy két öntözés közit időszak megnövelésével. Az alkalmasabb megoldást az időjárás és a növények állapota alapján választható. A víz drága, és nem kiapadhatatlan forrás. A vízzel való takarékosság nem csak anyagi előnyökkel jár, de jövő nemzedékének érdekeit is szolgálja.

NAGYOBB ELLENÁLLÓKÉPESSÉG
A növényed hosszabb ideig bírja öntözés nélkül. A talajnedvesség csökkentett változása nagyobb ellenállóképességet hoz létre.

MINDEN NÖVÉNYHEZ MINDEN TALAJTÍPUSON
A Water Retainer (VízŐr®) kellő szakszerűséggel. minden növényi kultúrában és talajtípuson hatásosan alkalmazható.[/spoiler]Képwells fargo branch near me
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. április 6. 2:35

Fogalmam sincs használható lesz-e majd a fenti dolog,de tényleg tanakodni kell a szélszőségessé váló időjárás miatt.Üdv:Paggy
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. április 6. 8:35

Milyen érdekes dolgot hoztál..ha megtartanám a tanyát be is invesztálnék... :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Vissza: “Társalgó”