Van képem hozzá

Kata58
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. november 17. 15:43

Sziasztok, hoztam egy kis lemaradást... :D :))
Kép
Kép

Kép
Kép

Kép

Kép
Kép
Kép

Kép

Kép

a diós almáspite az utolsó morzsáig apunál landolt... a húsos káposzta meg a mienk lett, abból nem adtam kóstolót... :D :))
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. november 17. 20:14

Kedves Lányok sziasztok!Ma sűrű napom volt.Hajnali kutyaséta,piac,kézzel gyártott konyakosmeggy hajkurászás Dédink szülinapjára/MA DU TARTOTTUK/és 9ó30-ra rohantam egy különleges városi sétára.A belvárosban a XIX. század bordélyházainak színhelyeit néztük meg ,ahol meséltek a nemmindennapi "kéjhölgyek"életéről.Nagy íróink-nagy szerelmei voltak ezek a lányok.
https://bpromantikaja.blog.hu/2017/08/1 ... zanjai_257
https://24.hu/kultura/2017/08/13/ilyen- ... -kurtizan/
http://www.rubicon.hu/magyar/oldalak/a_ ... budapesten

Viszont mindenek előtt Kedves Kata!
Bár édesszájú vagyok, vagy inkább már csak félig,a káposztát minden verzióban igen-igen kedvelem.Süti ide,vagy oda ,kérek a káposztából kóstolót!!!!!/Sajna az epém miatt csak virtuálisan/.Nagyon köszönöm a képeket.A legjobb az ,ahogy Samuka mosolyog.Olyan aranyos rajta. :flower1: :littlehearth: :) .Kedves Felhővadász!Minél több zsákmányra fel!!!Szép estét!
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára Paggy 2018. november 18. 6:17-kor.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. november 17. 20:32

3 generáció:nagymama,unoka,dédunoka.Dédi 12-én volt 84 éves.Isten éltesse!
Spoiler: mutasd
Kép
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Paggy 2018. november 18. 5:58-kor.
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. november 17. 20:42

Boldog születésnapot A dédinek!
Kép :ymhug: :x :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. november 18. 10:45

Halihó!Tegnap este ezt elfelejtettem feltenni.....,ajánlom figyelmetekbe a 11.41 percben elhangzó mondatot...-Ragadj ki egy részletet és csinálj közelit!-

Na ennyi..üdv:Paggy
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. november 18. 11:57

Hű Paggy, micsoda fotósulit találtál! Köszike :x :flower1: :littlehearth:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. november 19. 15:53

Sziasztok!Itt a rossz idő ,el kéne utazni oda,ahol langymeleg van és normálisan süt a nap.Induljunk hát! :-h Paggy
https://egyszervolt.hu/dal/induljunk-hat.html

Dalszöveg:
Induljunk hát jó hajnalban
Menjünk, mendegéljünk
Míg a rózsát meg nem leljük
Új tájakra érünk
Hosszú az út, kacskaringós
Folyton visz a lábunk
Hegyen-völgyön, nagy tengeren
csuda dolgot látunk
Hosszú az út, kacskaringós
tekerentyűs
heppe-huppás
Bukdácsol már lábunk
Folyó mellé telepedjünk
Homokpart az ágyunk

Álmos vagyok, mint a cica
Nem aludtam az éjszaka
Nem aludtam, csak álmodtam
A nagy ügyről gondolkodtam...

Álom, álom
Édes álom
Magamat most
Hol találom?

Álom, álom
Édes álom
A rózsámat
Hol találom?
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. november 20. 10:35

Sziasztok!Nem tudom ki van itt a fórumon,de azért hátha,teszek be időjárásjelentést .Mindjárt.Paggy
Kép
Vacak,mert telefonos.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. november 20. 10:52

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. november 20. 11:01

Kép

Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. november 20. 16:25

Ma nálunk is locspocs idő volt! Oltásra mentünk... ;) :D :flower1: :littlehearth:
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2018. november 20. 17:02

Már két napja esik az eső. :( Rendben van, hogy most van itt az ideje, meg, hogy örüljek annak, hogy eddig szép idő volt, de ...nagyon rosszul esik... nem szeretem ezt az időt. :(

Kép

Kép
Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. november 21. 9:34

Szia Gabóci, micsoda jó pillanatot kaptál el a gyümölcsről lepottyanni készülő esőcseppről. bár a falevél is nagyon tetszik.... :D ;) . Én sem rajongok az esőért, itt hol csepereg, hol nem...de hó nem volt apunál tegnap este esett egy kevés, arra volt jó, hogy fehérbe öltözött egy kis rész... :) De a Dunának nagyon kellett a víz errefelé is. Balesetmentes közlekedést kívánok mindenkinek! :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth: :-bd
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2018. november 21. 18:56

Lányok! Most egy Békés megyét bemutató nagyszerű videót ajánlok nektek, ismerkedjetek meg az Alföld eme szegletével. :) Valamint a világ legnagyobb falujával, ahol élek. :) Ha van kedvetek majdnem egy órát végig ülni! :(
Milyen szép képeket lehetett csinálni a drón segítségével! ;;)

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. november 22. 13:58

Sziasztok!Kedves Gabóci!Gyönyörű ez a 2. fotó!!!!!Most nem érek rá,de örömmel megnézem szombaton a drónos videót.Nagyon kíváncsi vagyok. \:D/ Mindenkinek szép napot!
Most futnom kell,itt sz...r az idő.De azért teszek be valamit.Üdv:Paggy
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Paggy 2018. november 22. 14:22-kor.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. november 22. 14:09

Hoztam gyorsan 3 vicces képet tegnap estéről a vacak telefonommal.Jövőre lesz pénzem cserére/telefon/.
Kép

Megpróbáltunk úgy" hajladozni",hogy minél többen látszódjunk a képen:
Kép

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. november 22. 14:19

Áginak ajánlom:
http://zhengwuinternational.com/utazas- ... ang-taiji/ Ez ugyan tavalyi,de minden évben van utazás kiállítás.
Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. november 22. 18:39

sziasztok! Most nem hoztam képeket...Gabóci köszönöm a droónos videót, két részletben fogom tudni megnézni..de már a gondolatától is izgatott vagyok, hiszen olyan környezet ahol te élsz, valamint drónos, ami ugye még nem annyira felkapott, mégis izgalmas...Köszike.. :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Paggy, az ilyen képek is jól készíthetők, ha kicsit közelebb lettek volna egymáshoz...itt ennyi csak a trükk. de valóban nem könnyű,telefonja válogatja. Remélem jó kis telód lesz... ;) :D :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. november 22. 19:56

Gabóci, úgy alakult, hogy mégis most egy szuszra megnéztem a madártávlatos videót, és nagyon tetszett.Mennyi sok híresség és érdekes történet tartozik oda. Mondhatom, hogy szellemileg is rendkívűl gazdag, izgalmas térség, :D Köszönöm ezt a szép élményt neked! :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. november 23. 5:03

Sziasztok illetve gondolom még mindenki alszik további szép álmokat!Azt hiszem most úgysem fekszem vissza ,ezért meg tudom nézni Gabóci videóját.De előtte néhány gondolat.
Rájöttem mi érdekel a fényképezésben,ha nem az esztétikai oldalát nézem,az a pillanatok megörökítése.Persze mindenki tudja,hiszen megörökíted az esküvőt,a születésnapot,a gyerek első lépéseit......Itt mindent előre tudsz,beállítod , próbálsz minél jobb fotót készíteni.Megismételheted.Amikor viszont rácsodálkozol valamire,lehet egy reggeli után ottfelejtett tányér az asztalon és az elindít benned egy gondolatot, vagy a parkon át rohansz a metróhoz , jobbra nézel,meglátsz egy padot,amin a fény tükröződik,CSODÁS!
Sok állat és növény vesz körül.Szívesen fotóznám őket,de nem lehet,mert ők itt élik életüket , nem tudnak tiltakozni,hogy ne leselkedjek,ne legyek PAPARAZZI.Pedig vltak szép pillanatok.A másik , szintén érdekel,de az is kukkolás,a tárgyak egymás között.CSENDÉLETEK.A spontán csendéletek.Pld az otthagyott tányér az asztalon.....Most megérkezett az egyik cicám,feltelepedett a billentyűzetre,rátette a mancsát a karomra:-FEJEZD MÁR BE!-közli .-Jó,rendben-mormolom magamban.S most mielőtt megnézném a videót, a nyitott ablakon hallom,hogy "ordibálnak" a madarak,a másik cicám meg az ajtó előtt nyávog reggeliért.Megyek és hamarosan jövök videót nézni.Paggy
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. november 23. 6:42

Megnéztem. HIHETETLEN GAZDAG VILÁG,CSODÁLATOS,ÉRDEKES!!!
Csak másfél oldalt írtam,megállítva a videót,hogy mit akarok mégegyszer megnézni.A HAZASZERETETRE nevelés részének kellene lenni az ilyen videóknak.Elmenni ,megcsodálni mindent.Nemegyszer kell látni!!!
Sorolhatnám a rengeteg dolgot:Békés:kosárfonás- voltunk látogatóban a tanítványaimmal,amikor kosárfonást tanultunk az iskolában; Bónisné legendája-boszorkányként elégették.....
Gyula:a XVI.századi gótikus téglavár ; hősiessége a török ellen;meg kell nézni kik volta a HARRUKELEK/?/;a gyulaik szorgalma-a csatornaásás
Balog Józsefről olvasni-a KOLBÁSZKÉSZÍTŐ,akinek terméke még Párizsba is eljutott-Wenkcheim/?/-kastély.....Erkel.....
Békéscsaba:szlovák tájház-postaállomás-vasútállomás-Munkácsy ide járt le EMLÉKHÁZ????????
Szabadkígyós:pompás kastély -4 ép,52 szoba,365 ablak Ybl Miklós.......
Most nem írok le mindent.NÉZZÉTEK MEG A VIDEÓT,GYÖNYÖRŰ!!!!!!!! ^:)^ :flower1: :littlehearth:
Kedves Gabóci!Az első a köszönet,hogy feltetted és KÖSZÖNET A KÉSZÍTŐKNEK ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ,a második,ezt írtam sokszor.a vidék csodás gazdagsága,értékei.Budapestről csak a saját benyomásaimat tudom küldeni.Próbálom a hatalmas várost érzékelni,megélni.Milyen jó lenne és jó,hogy az egész országot láthatnánk /-juk/De az is jó,ha csak pillanatképet az életünkből vagy csak pár fotót bármiről,ami érdekel minket.Köszönöm szépen mégegyszer. :flower1: :littlehearth: :movingflower:
MÁS:Kedves Lányok!Mostanában nem leszek túl aktív,mert vissza kell fogjam magam .Végre megtaláltam a nyugalom fonalát.De azért megyek ide-oda , fotózok is közben.Meg, szeretnék jobban elmélyülni majd a közeli képekben,ugyanis, a távoli képek nekem nem nagyon mennek.Ebben a videó segít.Szóval,fotózzatok és fórumozzatok minél többet!-írja ezt egy szószátyár fórumtag/én/
Most már jó reggelt!Paggy
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. november 23. 10:35

Irni akartam de elrohant az idő megy a buszunk, ha :x tudok hozok képeket... :-h
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. november 23. 17:35

Egy kis délutáni bekukkantás.Kíváncsi voltam látta-e már valaki Gabóci videóját és lelkendezik-e?Remélem hétvégén megnézitek,mert nagyon szép!
A másik,ma a városban mászkáltam /a Télapónak segítettem beszerezni fincsi dolgokat/, összefutottam Julikával.Hideg volt,rossz idő,így beültünk teázni .Bár vacakol a gyomrom,de kipróbáltam.Nem volt rossz.Sikerült videóznom,az eredményt vasárnap reggel hozom.Üdv:Paggy
Kép
Kép
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. november 25. 8:39

Kedves Lányok!Csak beugrottam köszönteni Katát.Hirtelen sok dolgom támadt,ezért csak késő délután hozom a teaboltos videómat.Most sietek főzni.Szép napot!Paggy
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. november 25. 16:09

Sziasztok,megjöttem!Nem tudom érdekelnek-e valakit a mai képeim?Úgy látom ,mostanában nem túl sokszor jártok erre.Lehet,nem is kell ennyit fecsegni. :-? Na mindegy, most már azért ezt felteszem.Eltart egy ideig.
Pár évvel ezelőtt, egy nagyon elkényeztetett fiút kellett pótvizsgára készítenem.Se kedve,se szorgalma nem volt a tanuláshoz/ESZE IGEN!!!/Amikor az Odüsszeiához értünk,azt kérte,hogy 2 mondatban mondjam el a tartalmát,mert neki az is elég ,hogy átmenjen a vizsgán.Borzasztóan felháborodtam magamban,de muszáj volt valamit válaszolnom.Az interneten gyorsan rákerestem,hátha valaki már csinált ilyent.Találtam is a Port.hu-n egy filmismertetőt.Mellékelem:
Odüsszeusz otthon várja fiának, Telemachusnak születését. Kötelessége azonban elszólítja, mivel a görögök oldalán legjobb embereivel részt kell vegyen a trójai háborúban. A görögök eleinte még azt remélik, hogy a harc nem tart sokáig és gyorsan megverik a trójaiakat. Várakozásuk azonban hiábavalónak tűnik: a háború több mint tíz évig húzódik. Achilleus halála után már-már úgy tűnik, hogy a trójaiak javára dől el a harc. Ekkor támad Odüsszeusznak az a zseniális ötlete, hogy egy falovat építve csempésszék be a görög harcosokat a trójai várba. Miután vihar tör ki, Odüsszeusz hajójával eltéved a tengeren. Kalandok sorozata vár az isteneket megsértő hősre, és sohasem lehet biztos abban, hogy vajon hazaérkezik-e még otthonába, Ithacába. Eközben otthon felesége Pénelopé is kezd lemondani arról, hogy férje valaha is hazaérkezik. Odüsszeusz tengeri küzdelmei során bejárja a világot. Mindenütt a legelképesztőbb kalandok várnak rá. Soha sem lehet biztos abban, hogy a következő szigeten amelyre elvetődik, vajon nem a biztos halál vár-e rá és barátaira.

Aki olvasta Homérosz:Odüsszeia c.eposzát,tudja,hogy milyen bonyolult ,szövevényes költemény.Bár mint történetet nagyjából mindenki megértheti ,viszont az ókori görög kultúra ismeretére szükség van a mélyebb tartalom kibogarászásához.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Paggy 2018. november 25. 16:59-kor.

Vissza: “Társalgó”