Van képem hozzá

gyomar

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: gyomar » 2018. november 10. 11:43

Sziasztok!
Tegnap délután 4.körül a Tisza parton voltam és készítettem pár fotót.
Spoiler: mutasd
Kép
Kép
Kép
Kép

A másik nagy kedvencem.
Ismét megjelent a kétfarkú kutya párt Szegeden és egy padot kidekoráltak.
Kép
Kép
Kép

A következő pedig a Szegedi Móra Ferenc Múzeum hátsó oldala.Nagyon lehangolt, rossz állapotban van, de így is gyönyörű.
Kép
Kép
Kép

A Nemzeti Színház egy pici szeglete
Kép
Esti fotó a múzeumról.
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. november 10. 16:16

Kedves Lányok!Örülök nagyon a fotóknak,amiket feltettetek.Holnap este lesz időm részletesen megbámulni.Marcsi és Kata!Jaj de jó,hogy fotóztok.Már előre izgulok mi mindent láthatok./Szabadka,Tisza-part,Kata batátái és a rózsák,Samuka,Szilvi minden fotója/
Szóval 3 dolog:
Végre sikerült picit lelassítanom,ezért nem minden nap nézek be,DE NAGYON ÉRDEKEL MINDEN KÉP és KOMMENT.Ne hagyjuk abba a fotózást!HOLNAP ESTE JÖVÖK. :flower1: :littlehearth: :movingflower:
A másik nov.23-25 hétvégén hozok képeket a városról.Nagyon jót szeretnék csinálni.Most pedig teszek fel egy gyönyörű dolgot.Nem mentem el,mert mást szeretnék,csak Marcsi említette a szecessziót,ezért beteszem.
Harmadik,a fréziák 3 levelesek,azaz remélem, 2-3 héten belül nyílnak.
Ja és elfelejtettem,a jógatanárnőm férje jóminőségű bizsukkal foglalkozik. Szöulba jár ki beszerezni a z ékszereket.Nov.26. után kezdi egy bevásárlóközpontban árulni.Majd elmegyek , megnézem és ha lehet, megmutatom Nektek.Kíváncsi vagyok!!!/Nem hordok sok ékszert,csak érdekel.Üdv holnapig:Paggy
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. november 10. 16:22

Ha elolvastad a cikket,az alján kattints a képekre,illetve a pöttyökre,mert alatta még sok a látnivaló!!!! :-bd :flower1:
https://nullahategy.hu/szinek-valtozato ... ol/#post/0
Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. november 11. 8:38

Sziasztok! Marcsi, köszönöm a Tisza sétát, nagyon szép mint mindig. A művelődési ház is nagyon szép. Csodálom hogy a dínók még megvannak :))
Paggy, nagyon szép a vitrin, nem is tudom mit választanék ...de amúgy nálunk ha van hely az a cd-dvd kincsesbánya...helye. :)) :D
szép vasárnapot mindenkinek, napsütésre ébredtünk.... :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
gyomar

HozzászólásSzerző: gyomar » 2018. november 11. 10:20

Paggy írta:Ha elolvastad a cikket,az alján kattints a képekre,illetve a pöttyökre,mert alatta még sok a látnivaló!!!! :-bd :flower1:
https://nullahategy.hu/szinek-valtozato ... ol/#post/0
Kép

Szia Paggy!
Hálásan köszönöm neked a Ráth-villa-áról szóló cikket, gyönyörűséges.
Szép vasárnapot kívánok mindenkinek.Marcsi :)
gyomar

HozzászólásSzerző: gyomar » 2018. november 11. 10:26

Sziasztok!
Tegnap a munkahelyemen rendezték meg a Koreai Filmfesztivált, és így sikerült egy fotó erejéig a hölgyekkel fotózkodni.
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. november 11. 12:10

Sziasztok!Ismét csak egy kukkantás,amíg a 3 korty kávét megiszom.Este jövök .Marcsi és Kata!Örülök,hogy találtam egy ilyen jó linket aA mi szecessziónk kiállításról.ISMERETLENÜL IS FŐHAJTÁS ÉS KÖSZÖNET A TÁRGYAK ALKOTÓINAK/a múltban/ ÉS A KIÁLLÍTÁS RENDEZŐINEK ^:)^ ^:)^ ^:)^ :flower1: Nekem az alábbiak tetszenek nagyon:
Kép
Üdv.Paggy

Marcsi!Nagyon jó a fotód.A bal oldali hölgy a MUGUNGHWA együttes vezetője ugye?
gyomar

HozzászólásSzerző: gyomar » 2018. november 11. 14:22

Szia Paggy!
[MUGUNGHWA] A tegnapi Koreai Filmfesztivál előtti kísérő rendezvény hagyományos dobos táncprodukciója volt látható és hallható.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. november 11. 18:08

Megjöttem.Kedves Lányok!
Marcsi!Végignéztem a sok szép képet.
Először Szabadka.
A Zsinagóga és a Városháza csodás.A Zsinagóga belső tere:
csak pár szó ,ami eszembe jut róla,mert nem értek hozzá.
(
Szecesszió/Wikipédia részl./A szecesszió sokkal inkább egy művészeti irányzat, egy világkép, mint egységes stílus. A szó maga latin eredetű (sēcēdō, sēcēdere:kivonulni). Kivonulást, elszakadást jelent mindattól, amit a korabeli akadémikus művészet képviselt, és a hazugnak tartott historizmustól (neoreneszánsz, neobarokk, neogótikus stb. stílusok)
. Főbb jellemzői: nagymértékű stilizálás, a növényi vagy geometrikus mintákra építő hullámzó ornamentika, hangsúlyos, élénk színekalkalmazása, „organikus” jellegű formálás. A szecessziós épületeken kevés a derékszög, a tervezők s
okkal inkább kedvelték a lágy, gömbölyded formákat. )
Gyönyörű képeket készítettél.
Növényi motívumok,szép halvány rózsaszín és zöldeskék alapszín,csipkeszerű minden,a csillár,a 7ágú gyertyatartó,a padsorok mintázata,a kupola .Ha nem tudnám micsoda,távolról nézve babaház,pedig milyen szent hely!
Ezután szó volt a Városházáról.Utánaolvastam:
A szabadkai Városháza egy igen egyedi stílusirányzat megvalósulása: a magyar szecesszióé. Amikor az 1906-os városi gyűlésen Biró Károly, Szabadka akkori polgármestere, kijelentette, hogy a városháza felépítéséhez szükséges pénzt előteremtették, még senki sem tudta, milyen stílusban fog felépülni a Városháza. "Látszólag minden nyilvánvaló volt: az új városházát mindenképpen barokk stílusban kell felépíteni, Mária Terézia korának domináns stílusában, hiszen a királynő nevét Szabadka a szabad királyi város státuszával együtt kapta." Ám a dolgok végül másként alakultak. "Az 1900-ban megtartott párizsi Világkiállításon - amelyen kiemelkedett a szecessziós stílusú magyar pavilon, és a pécsi Zsolnay gyár bemutatta a kerámiagyártás új technológiáját - mintha a mérleg nyelve a szecesszió követőinek felére billent volna." A szecesszió - ez az új irányzat - akkoriban bontogatta szárnyait, s mint minden új és ismeretlen dologra, erre is sokan negatívan reagáltak, mondván, a szecesszió "mélyebb tartalom és érzés nélküli divat". Gondolata mégis megérkezett Szabadkára, mely azonnal hosszas vitáknak és tanácskozásoknak adott okot, mire végleges döntés született.

Kiírták a pályázatot. Szabadka teljes építői lendületbe került - mindenki csak azt találgatta, vajon ki nyeri meg a pályázatot.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. november 11. 18:22

Kép
zsűri (Biró Károly polgármester, Dr. Dembitz Lajos főügyész, Frankl István városi főmérnök, Váli Gyula városi építész és Dr. Purgly Sándor későbbi főispán) hosszas és nehéz mérlegelések után az első díjat az "A torony alatt" jeligével ellátott pályaműnek ítélte oda, amely Komor Marcell és Jakab Dezső munkája volt. S hogy végül milyen volt az építendő városháza stílusa? "Az architektura Mária Terézia-barock, mely stílus a város történeti múltjának leginkább megfelel." Sehol egy szó az új stílusról: a szecesszióról!

Az igazán nagy fordulat csak a pályázat lezárása után következett be, amikor az építő bizottság ülésén 1907. decemberében Jakab Dezső kijelentette, hogy a új városházát nem barokkosra, hanem szecessziósra építik! Azt, hogy a két építésznek ez volt-e a terve már a pályázat idején, vagy az eltelt egy év alatt változtattak elképzelésükön - nem lehet tudni. Ha figyelembe vesszük, hogy Jakab és Komor is Lechner Ödön-tanítványok voltak, és már megajándékozták a várost egy olyan épülettel, mint a zsinagóga -, igen valószínű, hogy az eredeti barokk stílusú pályamű csak taktikai húzás volt részükről.

https://www.kozterkep.hu/~/19764/A_szab ... _1912.html
Marcsi!Igazán köszönöm a szépséges képeket Szabadkáról.
Folyt .köv.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Paggy 2018. november 11. 18:45-kor.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. november 11. 18:28

Folyt.Jópofa a KÉTFARKÚ KUTYA padfestése.Ezek rajta vajon tiszai halak?.A Móra Ferenc Múzeum esti képe hangulatos,látogatásra csábító.A régebbi dínófotódat eltettem.Köszönöm szépen az ÖSSZES KÉPET. :flower1: :littlehearth: :movingflower:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. november 11. 18:40

Kedves Kata!Megnéztem újra a fotóidat.HÁT A RÓZSAK UGYAN GYÖNYÖRŰEK,ÁM!!!!!nekem az alma tetszik a legjobban.Nagy kár,hogy megint óriási a kép,és nem tudom betenni az albumomba.És ,majdnem elfelejtettem,tudom írtátok már,hogy mi a neve a narancssárga kis termésnek,de elfelejtettem./Gabóci írt róla?/az is egy jó kép, szerintem.Samukát szeretjük,ahogy lesüti a szemét!!!!Mindjárt meglátod ,rólam milyen vacak képek készíthetők/írtad,hogy az utóbbi időben nem túl jók a fotóid/"Picit" öregszünk,de SEBAJ!!!!Nagyon köszönöm a fotókat. @};- :littlehearth: :flower1:
Lányok!Hozok néhány saját fotót kb 8 óra körül,mert most mennem kell kutyázni és vacsorát adni.Addig is szép estét!Fotótémám: SZÜLETÉSNAPOK/60.és70./Majd jövök.Üdv:Paggy
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. november 11. 20:07

Képeket hoztam,néhányat a mából és párat a múltból.
Tegnap este a parkban, egy kávázóban ,volt kedves kutyás barátunk 70. szülinapja.
Este a parkban:
Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Paggy 2018. november 11. 20:09-kor.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. november 11. 20:09

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. november 11. 20:11

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. november 11. 20:12

Kép[/spoilerés Ilyen gyönyörű tortája volt:
[spoiler]Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. november 11. 20:18

Majdnem 3 éve ezt kaptam a tanítványaimtól:
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. november 11. 20:21

És ez volt az ünnepség:
Kép

Hogy elmúlt az idő!!!!

Ám ,én is készültem egy játékkal:
Adott egy falu,amelynek középpontjában egy templom áll.Sok üres telek van.Ingyen megkaphatják a fiatalok,s hozzá az E.U-tól támogatást kapnak.Egyetlen feltétel volt,hogy meg kellett tervezni rá álmaik házát.A telkeket kisorsoltuk,majd elindult a lázas munka.A végén közszemlére bocsájtottuk a tervet és mindenkinek meg kellett indokolni,hogy a háza a fenntartható fejlődést szolgálja.Az EREDMÉNYT láthatjátok MINDJÁRT.Utána JÓ ÉJSZAKÁT!Paggy
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. november 11. 20:38

Kép

Izgatottan tervezett mindenki:.
Kép

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. november 11. 20:57

Már néhányan elkészültek.Amíg a többiekre várunk ,megrajzolom a temetőt.
Kép

Elkészült a "NAGY MŰ".
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. november 11. 21:01

Már csak 1 feladat van,be kell bizonyítani ,hogy a FENNTARTHATÓ FEJLŐDÉST figyelembe vették.
Kép

Ennyit mára a kerek születésnapokról.Paggy
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. november 12. 10:49

Kedves Paggy, remélem a kicsinyítő mentőangyal majd közbelép a képeknél, csak írd ki melyek lennének azok amiket szeretnél...!! Hiába, nekem csak így sikerül kitenni, már ennek is örülök. :D
Végignézegettem a képeket, mindent elolvastam. Szabadka csodálatos hely lehet, méltó a nevéhez. :ymblushing:
Születésnap érdekes volt olvasni az ötleteket..és a kivitelezést követni lépésről lépésre...Átjött a játék izgalma is . A torta csodaszép, és biztosan nagyon finom is! :D ;) :-bd

Kellemes hetet mindenkinek! :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. november 12. 16:05

Bocsánat Kata,nem azért írtam,hogy nyafogjak a nagy képméret miatt.Nagyon köszönöm a fotókat. :flower1: :littlehearth: A legjobban az alma és a sárga bogyó tetszik.Szép hetet!Indulok az unokámért.Paggy
Délután írtam,de letöröltem,mert akkor nem lesz meglepetés TÉLAPÓRA.Helyette beteszek valamiket,amik egyáltalán nem idevalók ,ezért nagyon spoiler,de rendkívül ötletes dolgok!!!Üdv:Paggy
https://www.otthonokesmegoldasok.hu/tipp-2/beepitett-kutyafekhelyek-a-lakasban/
és
https://www.otthonokesmegoldasok.hu/haz/beepitett-erkely/
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. november 12. 20:54

Paggy, jót nevettem, mert a otthonosan a kutyáknak fekhely készítésbe már a telefonomon is belebotlottam :)) :)) :)) . De nem hiába, az érdekes témákat tényleg nem lehet megunni... :)) :)) :)) :))
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. november 12. 20:56

gyomar írta:Sziasztok!
Tegnap a munkahelyemen rendezték meg a Koreai Filmfesztivált, és így sikerült egy fotó erejéig a hölgyekkel fotózkodni.
Kép

Marcsikám. hogy Te milyen mázlista vagy..és két gyönyörű hölgy között te voltál a koszorú...biztosan nagyon szép nap és alkalom volt ez is...mindenesetre gratulálok! :x :ymhug: :movingflower: :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Vissza: “Társalgó”