Van képem hozzá

Paggy

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. október 17. 15:37

Vagy ide?
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. október 17. 15:38

Még nyers állapotban van:
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. október 17. 15:38

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. október 17. 15:39

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. október 17. 15:40

És most jön az ATRAKCIÓÓÓÓÓÓÓÓ!!!!!! :ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymparty: \m/

Kép
Persze rendesen meg kell csinálni,fehér hátteret alá,ez most próba és csak cellux tartja.

ENNÉL TÖBB ÉRVEM NINCS a hobbyfotózás mellett.Kifogytam belőle.Üdv Mindenkinek és legyetek jók ,ha tudtok! :) Paggy
Fehér háttár.A kezem árnyékot vet.
Kép
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. október 18. 19:29

Paggy írta:Kép

Sziasztok Lányok!

Paggy ez a kép gyönyörű. Csodásak a színek és a fények. Muszáj voltam belépni és elmondani rögtön. Nálam ez nem vacak kép. Biztosan a többieknek is tetszik majd. Annyi szépség van minden évszakban. Lehetetlen választani közülük. Mindegyik másképpen szép. Nem megyek már vissza, de annak a kis orrszarvú bébinek teljesen emberi a pillantása és olyan aranyos az a kis bolyhos füle.
Az eszmefuttatásodhoz szólva én is szórásos temetésen gondolkozom. Mindig is hamvasztást akartam, mert én is klausztrofóbiás vgyok. De ahogy nézem a koreai és kínai sorozatokat, ahol egy nagyon szép helyről szétszórják a hamvakat, egyre jobban tetszik az ötlet. Láttam már csodaszép hegy tetejéről vagy folyóparton, esetleg hajóról. Nyilván ott ahol valami emlék is fűződik hozzá. De a koreaiaknál is ahogy például egy fán van az emléktábla. Lehet erdőben vagy parkban is. Szerintem nem kell a közös helyben gondolkodni.
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. október 18. 19:56

Gabóci5 írta:
Paggy írta:Lányok!Idöre készlettem.Most gyorsan sétáltatok kutyát és 1/2 óra múlva hozom a"cuccom".
De előtte Gabóci én nem a festőbogyót néztem szőlőnek,hanem az aranysárga leveles fán lévő,most azt gondolom almaszerű termést.
Ránézésre,ahogy átpörgettem muskotályos vagy sasla szőlőnek gondoltam./SZEMÜVEG NÉLKÜL,de azért írni tudok valahogy a gépen/.Megyek.kb 30 perc

Paggy! A sárga fa pedig a Ginko biloba azaz Páfrányfenyő és termése. ;)

Szia Gabóci! Nekem is tetszik az összes képed, de leginkább az első a körösről. Viszont eddig csak zölden láttam a ginkó bilobát. Nem is gondoltam volna, hogy megsárgul, ráadásul még termése is van. Nahát ez teljesen kimaradt nekem. Jobban viszont nem tudtam kinagyítani a képet és éppen kérdezni akartam, hogy jól láttam-e. A gondolatomat is kitaláltad.) Biztosan a nevéből kifolyólag gondoltam örökzöldnek.
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. október 18. 20:13

Paggy írta:https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=CkWS4GCfelU

Köszi a videót. Tényleg hatalmas. Így még nem is láttam, üresen. Talán 2 éve volt valami japán rendezvény illetve kaja kóstoló. Arra mentünk el a fiammal. Akkor rengeteg sátor volt és mindenféle finomság. Meg persze hatalmas volt a tömeg. Mindenhol sorba kellett állni. Nem is tűnt fel, hogy ilyen nagy.

Fiam nem szeret fényképezni, de nem is lehet elég éles képeket a telefonjával készíteni. Hiába mondom neki, hogy cserélje le, nem akarja. Nekem nem tudom mikor lesz. Mindig másra kell a pénz. Néha pedig nagyon szeretném megosztani veletek a látványt.
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. október 18. 20:26

Paggy írta:Ezután jön a NAGYON FAKULTATÍV, a végén ismét nézhető képek lesznek,majd jelzem.VACAK A SZEMEM SZEMÜVEG NÉLKÜL,homályos lett a kép,de jól visszaadja a hangulatát:

Köszi a betekintést. Nem is gondoltam, hogy ennyien lesznek. Miből gondolod, hogy unjuk a képeidet? Szerintem mindenki várja őket, ahogy a többiekét is. Ezért vagyunk itt pont ezen a fórumon. Mármint, hogy kigyönyörködjük magunkat a sok szép képben. Legalábbis én. De hát mindenki magából indul ki, ezért így a többiekről is ezt feltételezem. Én csak akkor mozdulok ki, ha nagyon muszáj, éppen ezért nagy öröm ezeket a képeket nézni.
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. október 18. 20:46

Gabóci5 írta:Sziasztok!
Marcsi! Örülök a visegrádi és esztergomi képeidnek, nagyon szépek. Sajnos nagyon régen jártam arra, de halvány emlékeim vannak még.

Egy kellemes nap után hazaértem én is. Öröm volt Paggyvel találkozni, és egy jót beszélgetni. Elmentünk a Stefánia Palotában rendezett Koreai Családi Napra, ami a HanYou Magyar-Koreai Művészeti Alapítvány rendezvénye volt.
Csodaszép festményekben gyönyörködtünk, a koreai kalligráfiával ismerkedtünk, és felpróbáltunk egy hanbokot.

Kép
Kép
Kép Kép Kép
Kép
Kép

Spoiler: mutasd
Kép Kép

Nagyon szépek a képek, az ég kékje fantasztikus. A festmények is nagyo szépek. Nagyon irigyelek titeket a hanbok felpróbálásért. Tökéletesen áll rajtatok. Nagyon szépek vagytok, nagy öröm lehetett a személyes találkozás.
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. október 18. 20:52

gyomar írta:Folytatás 2. Visegrádi látképek, bob, Duna part.Majd egy kis hajókázás.
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Marcsi, megint csak csodásak a képek. Ebből a nézőpontból, a vízről különösen ritka látványban lehet részünk. Köszi. Nagy élmény lehetett az egész, de különösen a hajóút. Ráadásul mintha csak a tiétek lett volna a hajó, némely képről úgy látszik.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. október 18. 21:44

Kedves Éva!Köszönöm a kommentjeidet.Elszégyeltem magam,amiért fényképezésre buzdítok mindenkit.TUDOM ,hogy sok-sok probléma van mindenhol.Nálunk is adódik néhanapján igen mellbevágó dolog,de próbálom az első elkeseredés után valahogy a jó oldalát megkeresni.Elhiszem és értem,van olyan igazán nehéz helyzet,ahol ez nem megy.Igazán azért lettem aktívabb,hogy kicsit felvidítsam magam és Titeket.Nem udvariatlanságból írtam először magam.Régen lelkileg nehéz életem volt,de mára hálaisten jobb lett.....NA EDDIG TARTOTT A KESERGÉS!!!!!ÖRÜLÖK,HOGY ITT VAGY.GYERE GYAKRABBAN!!! :ymhug: :flower1: :littlehearth: :movingflower:
Kedves Lányok!Megint alig aludtam ,mert hú milyen jó sorozatot néztem!!!!!!Már régen volt,hogy 6 részt egyszerre.
Mit szóltok a felnagyított képekhez?Ha hazajön a másik barátnőm Japánból,ahova unokázni ment,csinálunk szép keretet nekik ,
ha valamikor rendbe lesz a házunk,akkor csinálok LÉPCSŐHÁZKIÁLLÍTÁST,a legjobb képekből.Kell az ünnep az embernek.Most teszek be néhány fotót,hogy legyen mit nézni.PERSZE ,ha Ti hoznátok az jobb lenne!Nagy kupi közepette ülök a szobámban,mert későőszi függönycsere van.Na igen,de a turkált új függöny nem akkora mint az ablak.Normális ember előre leméri , csak azután veszi meg,de nekem nagyon megtetszett,így vágdosni ,varrogatni/fércelgetni/kell.HÁT néha abbahagyom...Most hozom a képeket.Szép estét!Paggy
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. október 18. 21:47

NA KI Ő,akinek a képei itt láthatók?Gabi légyszíves ne segíts!
Kép

Kép
A megfejtés hamarosan spoilerben
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. október 18. 21:58

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. október 18. 22:00

https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=SXqKozXtx_0

Majd karácsonykor jön bővebben.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. október 18. 22:07

Végül egy saját.Zeller a lábosban:
Kép
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. október 18. 22:10

Paggy írta:Kedves Éva!Köszönöm a kommentjeidet.Elszégyeltem magam,amiért fényképezésre buzdítok mindenkit.TUDOM ,hogy sok-sok probléma van mindenhol.Nálunk is adódik néhanapján igen mellbevágó dolog,de próbálom az első elkeseredés után valahogy a jó oldalát megkeresni.Elhiszem és értem,van olyan igazán nehéz helyzet,ahol ez nem megy.Igazán azért lettem aktívabb,hogy kicsit felvidítsam magam és Titeket.Nem udvariatlanságból írtam először magam.Régen lelkileg nehéz életem volt,de mára hálaisten jobb lett.....NA EDDIG TARTOTT A KESERGÉS!!!!!ÖRÜLÖK,HOGY ITT VAGY.GYERE GYAKRABBAN!!! :ymhug: :flower1: :littlehearth: :movingflower:
Kedves Lányok!Megint alig aludtam ,mert hú milyen jó sorozatot néztem!!!!!!Már régen volt,hogy 6 részt egyszerre.
Mit szóltok a felnagyított képekhez?Ha hazajön a másik barátnőm Japánból,ahova unokázni ment,csinálunk szép keretet nekik ,
ha valamikor rendbe lesz a házunk,akkor csinálok LÉPCSŐHÁZKIÁLLÍTÁST,a legjobb képekből.Kell az ünnep az embernek.Most teszek be néhány fotót,hogy legyen mit nézni.PERSZE ,ha Ti hoznátok az jobb lenne!Nagy kupi közepette ülök a szobámban,mert későőszi függönycsere van.Na igen,de a turkált új függöny nem akkora mint az ablak.Normális ember előre leméri , csak azután veszi meg,de nekem nagyon megtetszett,így vágdosni ,varrogatni/fércelgetni/kell.HÁT néha abbahagyom...Most hozom a képeket.Szép estét!Paggy

Szia Paggy! Igen, mindenkinél van probléma. De én is igyekszem a jó oldalát nézni. Nem akkor amikor éppen történik, hanem utána szerintem a magam megnyugtatására elkezdek agyalni rajta, hogy mennyivel jobb mintha máshogy történt volna. Rosszabbul. Vagy mennyivel szerencsésebb vagyok, hogy például csak ez a bajom, mint akinek mondjuk levették a mellét vagy a kezét, lábát. A sebészeten sok mindent lát az ember.(((

Nagyon jó ötlet a nagyítás. Nekem csak 1 van nagyítva. Amikor az első nap hazahoztuk a madarunkat. A rokonunk aki fotózni szokott megörökítette nekünk a pillanatot. Én is mindig mentegetek magamnak képeket, hogy majd ki lesz nagyítva és bemegy a keretbe, de a megvalósítás mindig elmarad. Te már ennyivel előbbre jársz. Viszont jelentősen csökkentek az árak. Nekünk még pár ezerbe került, na jó ez 12 éve volt. De sajnos a panelbe nem olyan könnyű képet feltenni. Viszont tetszenek ezek a fotótapéták is. Annyi csodaszépet látni. Például magazinokban lehet látni, hogy mondjuk egy pitypang virágja szinte falnyi nagyságban ki van nagyítva és az a poszter. Vagy egy vagy több szál virág. Boltokban is láttam például olyat, hogy egy kép több részletben van feltéve a falra és úgy adja ki az egészet. Szóval sokféle nagyon jó ötlet van.

Épp csak lezárni kukkantottam be, teregetés után. Majd holnap megnézem a képeket.
Jó éjt mindenkinek!
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. október 19. 9:10

Sziasztok! :D
Gyorsan megnéztem a képeket, a pendrayos ötlet nagyon megtetszett, a legjobbakat még a magamé közül is nagyon nehéz kiválogatni. a Cisós kép meg megnevettetett. Képzeljétek 6 kölyke volt a drágámnak, apu meg a fejét fogja :)) :)) nem a mienk a szomszédé, de teljesen átpártolt hozzá. kettő elpusztult. olyanok mint a villám, aput meglátva... :)) :D .
Megnézem gyorsan milyen képeket tettem fel a facera..áthozom...aztán mennem is kell. Mindenkinek kellemes hosszú hétvégét! :D ;) .

Kép
lekopaszítva.... ;) :))
Kép
erősen zoomolva. :D
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
annyit olvatam már róla, ideje megcsinálni..végre sikerült beszereznem!

Kép
Kép

tudom a múltkor kitettem... de alig győzöm kivárni, mikor fogok tudni újra ilyen finomat enni... :))
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. október 19. 20:27

2 hír.
Vasárnap este King's Singers vendégeskedik a Művészetek Palotájában.Nem tudok menni,de a Facebookon követhető a MÜPA programja

Morley, Reger, Ligeti, Bartók, Biebl, Kodály es Bob Chilcott művei, valamint válogatás a The King's Singers repertoárjának népszerű fejezeteiből.

A királyi énekegyüttes immár visszajáró vendég Budapesten, a fellépéseket mindig óriási érdeklődés előzi meg. Programjaik a reneszánsz madrigáloktól az éppen divatos slágerek feldolgozásáig terjednek, éterien tiszta hangzású énekük ma már fogalom.

Negyvenhat év, több mint kétezer zenemű, több mint százötven lemez, két Grammy-díj, mintegy kétszáz kortárs mű bemutatója, sok ezer telt házas koncert Európában, az Egyesült Államokban és a Távol-Keleten. Ezek a számok jellemzik napjaink egyik, ha nem a legjobb a cappella énekegyüttesét, amely 1968. május 1-jén mutatkozott be a Queen Elizabeth Hallban.

Annak ellenére, hogy a mintegy öt évtized alatt eddig huszonkét énekes fordult meg az együttesben, a The King's Singers olyan utánozhatatlan hangzáskultúrát képvisel, amely csak a Bécsi Filharmonikusok vagy a Berlini Filharmonikusok hagyományához mérhető. Amiben ezek az úriemberek valóban egyediek: mindenféle zenét világszínvonalon szólaltatnak meg, ugyanolyan lelkesedéssel, összeszokottsággal, profizmussal, legyen szó reneszánsz motettáról, miséről, sanzonról, romantikus kórusdalról, spirituáléról, kortárs műről vagy akár popslágerről.

Rendező: Budapesti Tavaszi Fesztivál
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. október 19. 20:34

A programot tévesen írtam ide.Letöröltem.Paggy :-h :flower1:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Paggy 2018. október 19. 20:55-kor.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. október 19. 20:42

Bár ők többnyire klasszikusokat énekelnek,teszek be két mai művet:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. október 19. 20:45

Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. október 19. 20:50

A másik hír:
Nagyon szeretnék elmenni/2 évvel ezelőtt is voltam az ünnepen,írtam róla itt a fórumon/
Kép
2019-ben a Kutya évét váltó Disznó éve a kínai naptár szerint február 5-én köszönt be. Az ebből az alkalomból útra kelő Nagy kínai újévi hangverseny ötletét a Kelet és a Nyugat klasszikus zenei tradícióit, az európai és az ázsiai kultúrát egyesítő szándék adta. Az 1998-ban elindított koncertsorozat keretében vezető kínai együttesek adnak elő hagyományos kínai zenét, az azzal harmonizáló öltözetben.

A Szucsoui Kínai Zenekar a jangnani népzene egyik legelkötelezettebb képviselőjének és népszerűsítőjének számít. Rendszeresen részt vesz hazai és nemzetközi workshopokon, versenyeken, fesztiválokon. 2018 májusában egyetlen tradicionális együttesként hívták meg a rangos Pekingi Modern Zenei Fesztiválra, ahol az impozáns méretű és kiváló akusztikájú Pekingi Hangversenyteremben léphetett fel és mutathatta meg, hogyan lehet régiója népzenéjét modern zenei környezetben úgy megszólaltatni, hogy az mégis megőrizze szucsoui, illetve jiangnani karakterét.
A Szucsou Kínai Zenekar művészeti vezetője és első karmestere Pang Kapang. 1997-ben Kijevben végzett (egyedüli ázsiaiként nyert felvételt a Kirill Kondrasinról elnevezett nemzetközi karmesterképzőbe), a következő évtől a Kínai Rádiózenekar karmestere volt, majd különböző zenekarok élén szerzett tapasztalatot a kínai és a nyugati klasszikus zene területén. 2004-ben beválasztották Kína tíz legtehetségesebb fiatal karmestere közé. A kínai és a nyugati klasszikus zenében egyaránt otthonosan mozog: az elmúlt években előszeretettel szólaltatott meg 20. századi európai műveket, illetve kortárs kínai darabokat.Szintén a MÜPA ad otthont az eseménynek.Üdv.Paggy
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. október 19. 20:59

Kedves Kata!Köszönöm szépen a fotókat.Nem lehet picit kisebb méretben feltenni,mert nem látom egyben?Pld a fa színes levelekkel,csak tekerés után látható egészben.Nagyon jó a vöröslencse is,de nekem túl nagy,lemarad az üveg.Mégegyszer köszi .Szép hétvégét!Paggy :littlehearth: :flower1: :movingflower:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. október 20. 18:20

[spoiler]Kép

DÉDI A FŐNIX

És mégegy KING'S SINGERS felvétel,nagyon szép:
https://www.youtube.com/user/kingssingersvideos

Vissza: “Társalgó”