Van képem hozzá

Paggy

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. október 6. 16:52

Na eddig jutottam most.Jövök 8 után.Miről lesz "szó"???Elmentem budapesti városképet LÁTKÉPET/Vedutát/ fényképezni .
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Paggy 2018. október 8. 1:26-kor.
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. október 6. 18:40

sziasztok megjöttünk egy váratlan buszozás, vendégségből...hoztam képeket...végre nem bevásárlás, ügyintézés, orvos, hanem más.... :D
Kép
itt már hazafelé... :D
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. október 6. 18:44

Kép
Kép
Kép
Kép

ennyi a képes mese mára...
Paggy, jövök majd visszaolvasni, de kezdődik az Istentisztelet, és még teregetnem is kell! szép estét mindenkinek! :ymhug: :x :D :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2018. október 6. 19:15

Az utunk második napján Nagybányára látogattunk.

Spoiler: mutasd
Nevét arany és ezüstbányáiról kapta. Régen Asszonypatakának (1329) hívták, mivel a királyné tulajdona volt, utótagja a mellette folyó Zazar patakra utalt. Nagybánya 1445-től Hunyadi János tulajdonát képezte. Halála után fiai örökölték, majd Mátyás királlyá választása után királyi birtokba került, 1464-ben pedig állította vissza szabad királyi város státusát. „Nagybánya ószerű épületeivel, s gót tornyával, mint egy darab középkor, mit itt felejtett az idő.” mondta annak idején Petőfi a városról.

Ma a város magyar művelődési és társadalmi életének központja a Teleki Magyar Ház. Gróf Teleki Sándor egykori háza.
A városhoz kötődik a modern magyar festészetet elindító mozgalom, mely 1896-ban a nagybányai művésztelepen bontakozott ki. Alapítói: Hollósy Simon, Réti István, Ferenczy Károly, Thorma János, Iványi-Grünwald Béla.

A Teleki Magyar Ház
Kép

Teleki emlékhely
Kép

Teleki Sándor
Kép

A Zazar folyó
Kép

A háttérben a református templom, vagy ahogy becézik: az "ásító torony".
Kép

A 35 m magas Szent István torony. Sajnos nem volt nyitva, pedig szerettem volna felmenni fotózni.
Kép

Barokk szentháromság templom
Kép

Templom belső. Itt keresztelték Tersánszky Józsi Jenőt

Bejárati üveg ajtó
Kép

Ortodox templom
Kép

Már mindnehol templomot láttam!!!
Kép

Kép
Kép
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2018. október 6. 19:41

A főtér gyönyörű épületeit eltakarták az éppen kirakodó vásár sátrai.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Korondi cserépedények
Kép

Harapnivalók
Kép

Életképek a vásárból
Kép
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. október 6. 20:14

Kedves Lányok!Ugyan ideértem és HÁT MILYEN GYÖNYÖRŰSÉGEKET TALÁLTAM!!!Ezért úgy gondolom én ugyan felrakom ,amit igértem,de mindent spoilerben,és majd beosztjátok magatoknak,hogy hány nap alatt nézitek meg.Magam részéről felrakom a képeket ,1 órára eltűnök,majd jövök Kata és Gabóci képeit nézegetni.Azért nem holnap teszem fel,a sajátom,mert holnap reggel Sopronból vendégek jönnek és estig maradnak,a témám meg összefügg a délután felrakottal.Tehát hajrá,csemegézzetek a sok-sok jóból,amit hoztunk Nektek!Paggy :) :) :)
-
Gondolkodtam azon,hol tudnék én olyan teret találni Budapesten ,ahol picit távlatból fényképezhetnék.3 Ilyent találtam.a 4. nem sikerült.
Jöjjön az első:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Paggy 2018. október 8. 1:43-kor.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. október 6. 20:16

https://www.youtube.com/watch?v=PlGFpdxU9b0&feature=youtu.be
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. október 6. 20:23

Ez első saját VEDUTÁM TEHÁT: /vacakol a képkezelő/
Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Paggy 2018. október 6. 20:44-kor.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. október 6. 20:24

Jön a második helyszín a Deák tér:
Kép
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Paggy 2018. október 8. 1:32-kor.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. október 6. 20:28

A másodikVedutám:
Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Paggy 2018. október 6. 20:44-kor.
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2018. október 6. 20:42

Irány az Ásvány múzeum! Nagyon sok szépséget láttunk, csak néhányat teszek be.

Kép

Tovább a Gutin hágón át a Máramarosi Skanzenbe.
Kép

Egy kis megálló Maránál.
Kép

A skanzen
Kép

Kép

Kép

Szapolca az ún. Vidám temetőről nevezetes. A nyolcszáznál is több fakeresztet tölgyfából faragták és élénk színű (főleg kék) olajfestékkel festették. Nyelvjárásias-archaizáló, gyakran humoros sírfelirataik a halállal megbékélt elhunytak fiktív monológjai.
Kép

A nap utolsó színhelye Avasújfalu, melynek lakói külföldön keresnek megélhetést, ezért a házak üresek, a település kihaltnak tűnik, tele csicsás, giccses házakkal, a kivagyiság mementójaként.

Különös, ámde felettébb értelmetlen verseny zajlik jó néhány éve Erdély északi, zömében románok lakta falvaiban. A vetélkedés néhány évvel az után indult, hogy az emberek tömegesen indultak Nyugat-Európába dolgozni. A hazaküldött eurókból házakat húztak fel, de ha a szomszédban emeletes otthon épült, akkor a szemben lakó kötelességének érezte eggyel több szintet építeni. Furcsábbnál furcsább betonmonstrumok készültek azokban a falvakban, ahol mára csak az öregek maradtak. A nagy házakat télen kifűteni sem tudják; távolban dolgozó tulajdonosaik csak augusztusban használják őket pár hétig, amikor hazalátogatnak Romániába

Kép
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Gabóci5 2018. október 8. 18:10-kor.
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. október 6. 20:43

Út a 3.Veduta felé
Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Paggy 2018. október 8. 1:34-kor.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. október 6. 20:58

A 3. Veduta nem a Március 15.tér lesz,hanem a Vigadó tér.A képek felé visznek:
Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Paggy 2018. október 8. 1:41-kor.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. október 6. 21:03

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. október 6. 21:07

Mindjárt ott vagyunk:
[URL=http://kepkezelo.com/]Kép[/UR
L]
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. október 6. 21:08

Kép

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. október 6. 21:17

Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Paggy 2018. október 8. 1:37-kor.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. október 6. 21:24

Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Paggy 2018. október 8. 1:37-kor.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. október 6. 21:28

A 3. Vedutám:
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. október 6. 21:30

Kép
A hozzászólást 5 alkalommal szerkesztették, utoljára Paggy 2018. október 8. 1:39-kor.
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2018. október 6. 21:42

A harmadik napot Koltón kezdtük Petőfi nyomában. :) Teleki kastély felújítása miatt a Petőfi Sándor múzeum jelenleg a Művelődési házban található, kicsit összezsúfolva.

Kép

A park szobrai: Petőfi Sándor-Szendrey Júliával, Teleki Sándor, Liszt Ferenc és Bem József.
Kép

A Kastély berendezési tárgyaiból
Kép

A nászágy, és Júlia relikviái
Kép

Petőfi Koltón írt 29 költeményéből jó néhány ezen az asztalon íródott.
Kép

A koltói somfa. Fametszet 1968-ból, kézi lenyomat.
Kép

Petőfiék által is látogatott Vajda forrás.
Kép

A temetőben megkoszorúztuk Teleki Sándor sírját.
Kép

Következett Almásgalgón a Sárkányok kertje.
Kép
Kép
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2018. október 6. 22:11

Utolsó állomásunk Zsibón a Wesselényi-kastély parkjában az Arborétum. Volt itt növényház, akvárium és Japán kert is.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Hazafelé Szilágysomlyón a Báthori várkastély maradványát néztük meg, és leróttuk kegyeletünket Báthori István szobránál.

Kép

Kép
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. október 6. 22:53

Kata!Gratulálok a buszos "kirándulásotokhoz".nagyon szép cicáik vannak.Nekem különleges a 3 színű cica!Ezek fajcicák vagy házicicák?Jópofa és ismerős,hogy a laptopon trónol a kisaranyos.SZÉP ZÖLD SZEME VAN!!!Köszönöm a városi képeket is,ahol kiszúrtam Samuka jóformájú,zöld cipőjét.Biztos speciális cipész csinálta.Ki utazott a városnéző vonaton?Samukát rá lehetne venni 1 útra.?Apropó,du. írtad,hogy nem volt hajlandó bemenni az ajtón.El tudom képzelni mennyire ideges lehettél.Hiába szerető és toleráns az ember,néha elszakad a cérna.Gondolom Samuval nem lehet és nem is szabad kiabálni.Nem mintha én ordibálós lennék,de biztos kiakadtam volna,ha végre eljöttünk és nem megy be. ^:)^ Neked.
Gabóci!Hát fantasztikus milyen értékes,élményekben gazdag kiránduláson voltál!Ennyi szépség!Lassan nézegetem.Talán holnap este írok róla,mert idő kell hozzá.Most előre megköszönöm.KÖSZÖNÖM SZÉPEN A SOK SZÉP KÉPET.Megyek még egy kicsit nézegetni,holnap folytatom .Üdv:Paggy
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2018. október 7. 7:56

Lányok! Azt hiszem, ez egy figyelemre méltó érdekesség. A koltói temetőben láttuk. Sajnos nálunk ezt nem tudom elképzelni, mert mindent mi mozdítható elvisznek az emberek. Amerre jártunk a magyar részeken, mindenhol kedvesek, figyelmesek voltak az emberek. Máramarosszigeten még rendőri útbaigazítást és felvezetést is kaptunk, hogy megtaláljuk a kedvező parkolót. Törve beszélt magyarul a rend őre, egy üveg Csabagyöngyével köszöntük meg neki.

Kép

Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gabóci5 2018. október 10. 20:16-kor.
Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. október 7. 8:24

Kedves lányok, Gabóci, Paggy, végiggyönyörködtem a képeket, a videókat majd később. az biztos, hogy újra kell nézni őket, annyira szépek. :-bd :littlehearth:
Milyen jó, hogy legalább így az ember a személyes beszámoló kapcsán sok gyönyörűséget lát...és ismereteket szerezhet... A kirakodóvásár nagyon megdobogtatta a szívem, csodás volt az a faragott keretű tükör...és tuti elnézegetem volna a faragást magát. Mindig azt mondogattam, hogy ha fiúnak születtem volna asztalos szerettem volna lenni... :D .
Paggy, sikeres vendéglátást kívánok. ~o) :D Remélem szép időtök lesz, mert ide ígér egy kis esőt...mondjuk nem bánnánk akár holnapra is, mert annyira kemény a föld kint apunál, hogy alig bírja kiszedni a batátát. :-o :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Vissza: “Társalgó”