Van képem hozzá

MinGi

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: MinGi » 2018. szeptember 2. 9:20

Múltkor tettem fel képet a Duna alacsony vízállásáról, most a belváros képe következik a tegnapi eső után
Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. szeptember 2. 9:24

Hú MinGi ez aztán vízállás a javából...nálam meg a mosogatóban...mindent kipróbáltam már A-tól Z-ig, marad a dugulás elhárító de még addig próbálkozom...hátha...mindenesetre már rendesen elfáradtam az esti és a reggeli pumpatornától. :ymhug: :)) :movingflower: :flower1:

Na elment a duguláselhárító..phüüüü :-bd
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kata58 2018. szeptember 2. 12:46-kor.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. szeptember 2. 11:15

Jesszus MinGi nálatok is ez volt.Szörnyű!!Most már jobb a helyzet?Jó,hogy küldtél képet!Paggy
Gabi,mellékelek 2 dolgot.Valamint szerintem én megyek 12-től.ha van kedved,találkozhatunk. :flower1: :-bd Paggy
Spoiler: mutasd
ONLINE JEGYVÁSÁRLÁS Mátyás templom
Vásárolja meg belépőjegyét sorban állás nélkül.
Belépőjegyek a templomba
Egyéni
Felnőtt1 500 Ft
Diák
(igazolvánnyal rendelkezők)1 000 Ft
Nyugdíjas
(igazolvánnyal rendelkezők)1 000 Ft
Családi jegy
(2 felnőtt + 1 gyerek)3 500 Ft
Családi jegyet kiegészítő
6 év feletti gyerekjegy200 Ft
Nyugdíjas csoport
5-15 fős csoport részére11 000 Ft
16-26 fős csoport részére22 000 Ft
27-45 fős csoport részére33 000 Ft
Interaktív gyerekcsoport
Óvodai9 000 Ft
Általános iskolai12 000 Ft
Idegenvezetés
1-5 fős csoport részére2 500 Ft
6-45 fős csoport részére6 000 Ft

https://bkk.hu/apps/menetrend/pdf/0160/20180303/1.pdf

Nem tudom meg tudod-e nyitni,de 6-10 percenként jár a 16-os busz a Deák tér és a Széll Kálmán/Moszkva tér/ tér között munkaszüneti napokon.Feljön a VÁRBA .
A 16A busz csak a Széll k tér és a Dísz tér között /a Várpalotánál visszafordul,de érinti a Mátyás templomot.

Az esküvői fotók közül csak ezeket tehettem fel,mert nem kértem engedélyt rá.
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. szeptember 2. 11:31

Épp főzök, mindjárt itt vannak a gyerekek, csak beszaladtam, hogy elmondjam, nálunk nem
esett tegnap (se), és ahogy írtam 30 fok volt napközben. Most 29 van, felhőtlen az ég, egy
csöppnyi szellő lengedez. Hogy a csudában lehet ekkora különbség két országrész között?

Még a nyári szünet előtt fotóztam. Megyek a "lenti" buszmegálóba, mert iskolaszüneti napokon
nem jön fel busz kora reggel. Ennek az útnak a legeslegvégén van a buszmegálló.

Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. szeptember 2. 12:48

de klasszul belátható az utca..üdv a gyerekeknek... :x Lányok majd kérek ám képeket a kirándulásról... :D :ymhug: :x :movingflower: :flower1: :littlehearth:
gyomar

HozzászólásSzerző: gyomar » 2018. szeptember 2. 13:00

Szia Paggy!
Gabihoz hasonlóan én sem láttam még a Mátyás templomot, de valóban egyedi és páratlan egy templom.
Köszönöm a fotókat. Az esküvőkről pedig azt látom, hogy mintha megjött volna a mostani 30-sok-nak a kedve, mi két éven belül 4 esküvőn voltunk, és ez nagyon jó.Ezek a fiatalok már évek óta együtt élnek és így már pontosan tudják, hogy mit kapnak. Semmihez nem fogható egy esküvői szertartás, én mindig bőgök.Ünnepélyes, mindenki megtiszteli a másikat és szépen csinosan fel van öltözve.
A Koreai Kulturális fesztiválon én nem leszek ott, másnap utazunk Visegrádra és így előtte való nap szombaton még dolgozom.
Drága jó emberem töltött káposztát kért ebédre,így az már kész és lehet ebédelni.
Szép vasárnapot kívánok.Marcsi :)
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2018. szeptember 2. 14:02

Köszönöm Paggy a menetrendi tájékoztatót. Nem tudom mikor kerülök oda, de egyszer szeretnék.

A fesztiválra több ismerősöm is megy, remélem összefutunk.

A Ritáéhoz hasonló vagy megegyező az idő nálunk is. Száraz és meleg, jelenleg 32 C fok van. Esőre sem lehet számítani, nem úgy mint az ország másik felében, nagyon szélsőséges az időjárás. B-) #:-s
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. szeptember 2. 17:44

Szia Gabi!Rendben.Még valami ,ezt most találtam:szept. 21-23 -án10-17-ig
http://www.bartokbelaboulevard.hu/progr ... a_budapest üdv.Paggy
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2018. szeptember 2. 20:28

Köszönöm Paggy a program ajánlót,biztos érdekes ez is. :)
Kép
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2018. szeptember 3. 8:01

Minden tanárnak és diáknak kellemes tanévkezdést és sikeres tanévet kívánok. :)

Kép
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. szeptember 3. 10:16

Picit fáj a szívem,mert ránéztem a Pinterst által küldött fotókra és megdöbbentem.Mennyi olyan képe van ennek a fórumnak,ami nyugodtan lehetne ott fent.Mindjárt illusztrálom.És picit fáj a szívem ,amikor azt írjátok nincs téma.PERSZE az időt és kedvet tökéletesen értem.Mindnyájunkat más hajt,máshol tart és más egyéniség.CSAK sajnálkozom,hogy miért nem csinálunk mi is valami ilyen galériát?Nem tudom meg tudjátok-e nyitni a PINTERESTET vagy érdekel-e Titeket?Mindenesetre beteszem.Nem szeretnék válogatni a fotóitok között,de jópárra emlékszem,ami szuper:
pld Kata diós képe,néhány csodás felhő,beiglik!!!!
Gabóci virágai,képek a Körösről
Éva madara
Ági szerelmetes kutyaképei + a sünis kép
Marcsi utiképei
RITA összes
és nekem is van jópár
Tehát haragudjatok rám nyugodtan,de mi nem akarunk fotózni?Mindjárt megírja Rita,hogy ez egy önkéntes oldal és nem kell itt erőszakoskodni.Dehogy akarok,csak ...
No most beteszem a Pintereszt 2 fotóját 2 sajátot illusztrációként régről és Pinterest linket.
Ezután megyek a z állatorvoshoz.Itt esik.Üdv.Paggy
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Paggy 2018. szeptember 3. 10:30-kor.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. szeptember 3. 10:20

Kép
Forrás:Pinterest
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. szeptember 3. 10:21

Kép
Forrás:Pinterest
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. szeptember 3. 10:23

Kép
SAJÁT FOTÓ 2017
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. szeptember 3. 10:25

Kép
Saját 2017
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. szeptember 3. 10:28

Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. szeptember 3. 17:34

\:D/ Megkeresem a képeket.
Már majdnem sikerült összeszednem a fent említett képeiteket,de nem találom Marcsi kirándulási képeit és Kata diósát.Most mennem kell.Paggy

ÉS ZSENIÁLIS!!!!!!NÉZZÉTEK MEG!!!HÁT EZT MONDOM,NEM KELL HOZZÁ SOK,CSAK KEDV:

És SEMMIT NE VEGYETEK UNSZOLÁSNAK,CSAK ÖTLETNEK! :ymdaydream: Paggy Ígérem TÖBBET NEM PRÓBÁLKOZOM!!!!
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. szeptember 5. 21:45

DE MÉGEGY LEGESLEGUTOLSÓ ETTŐL A PASITÓL /és tőlem/:

Megpróbáltam sima kis digitális compact fényképezőgépemmel.előzőleg minden tárgyfotót a telefonommal csináltam, meg a nagyon régi
kis olympiával."TÖK JÓ",HOGY ILYEN VIDEÓK VANNAK.
bearbear
Fordító

HozzászólásSzerző: bearbear » 2018. szeptember 5. 21:56

Gabóci5 írta:Paggy!
Ha már említetted a szept. 22-i Koreai Kulturális Fesztivált, szeretném megkérdezni, hogy közülünk lesz-e ott valaki? *-:) Valószínű én megyek.

Valószínűleg én is megyek, ha nem jön közbe külső tényező.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. szeptember 5. 22:03

Lányok!És miről ismeritek/-jük/ meg egymást? "PIROS RÓZSA A GOMBLYUKBAN" :))
Mivel Gabóci társasággal jön,így nincs szüksége egy gardedámra,ezért én valószínűleg dél körül megyek.Mindjárt megnézem a programot.
bearbear
Fordító

HozzászólásSzerző: bearbear » 2018. szeptember 5. 22:04

Rita írta:Már sokszor írtam, hogy ez a fórum azoké, akik használják. A fiam hozta létre, én fizetem a szervert,
de aki ide beregizik, az azután szabadon használhatja a fórum összes topikját. Ezt is.

Nekem most nincs fotótémám, amióta itthon vagyok nem mentem sehová, amit meg le tudnék fotózni,
azt már tavaly, meg tavalyelőtt lefotóztam. Unom.

Az angol fotóimat rendszereznem kéne, meg is fogom tenni, de még nem akaródzik. Most hiányzik belőlem
a lelkesedés, és ezt elmondhatom a fordításra is. Illetve az már kezd visszajönni... talán... reménykedem...

Egy mélypontot éltem meg júniusban és júliusban is. Azt sejtettem, hogy folytatni fogom, de nem tudtam
volna megmondani, hogy mikor. Későbbre számítottam. Jól esett nem fordítani, és most jólesik nem fotózni is.
Bár megcsináltam az Oh, My Emperort, de utána azt éreztem, hogy egy jó ideig megint nem fogok fordítani.
Nem okozott olyan örömet, mint régen.

Most újra fordítok, hétvégén fogom kitenni az első két részt, de még mindig nem az igazi az érzés. Csak azért
csinálom, hogy lendületben maradjak, mert érzem, ha nem ülök neki, akkor akár hosszabb időre is képes lennék
abbahagyni.

Szóval majd jövök, de amíg nincs kedvem, nem erőltetem. Most először magammal kínlódok. Szeretném, ha
ismét olyan lendülettel, kedvvel, szenvedéllyel fordíthatnék, mint ezelőtt. Most erre koncentrálok, mert ettől
vagyok a legjobban kétségbeesve.

Nyugodjál meg, most én is így vagyok ezzel.
Szerintem ez változni fog.
Majd eljön az a film, sorozat, ami visszaadja a kedved. Az az igazság, hogy mostanában nincs is olyan érdekes film vagy sorozat, mint régebben volt. A legtöbb a látványra utazik.
A történet, a humor, az elbeszélés valahogy huszadrangú. :-??
Kitartás, Fighting!
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. szeptember 9. 20:19

Na végre...én most eljutottam odáig, hogy legalább a mostani egy két képet feltegyem....Annyira tetszett Paggy videója a fényképezésről...de hát ahhoz is hangulat kell...de attól még érdekes..vissza is fogom nézni... :)

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
almáspite...története visszafelé :)) :)) :))

Kép

JÓ ÉJSZAKÁT MINDENKINEK :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth: :-bd
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. szeptember 9. 20:36

most látom apu kertje kimaradt egy kettőt kiteszek abból is..
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
már ő is az örök vadászmezőkön futkos,...kár hogy a nózija lemaradt...apu utolsó kutyusa volt...ma meg lett két macskája a semmiből, elkezdtek apunak nyávogni, és adott nekik enni.

Kép :D
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. szeptember 10. 11:14

Kedves Kata!Nekem is nagyon tetszik a videó,amit találtam.
Köszönöm szépen az almáspite történetét.Szívesen megkóstolnám!Sajnos ismét diétáznom kell,de elcsábulnék,ha itt volna.Nem tudom Te zsírral vagy vajjal készíted a tésztát és élesztős vagy sütőporos-e?
A szőlők is nagyon finomak,este megnézem tüzetesebben őket és választok magamnak.Samuka jól néz ki kendővel a nyakában.Segített apukádnak vagy csak eszegetett?
ÉS PERSZE az esti felvétel,ami szerintem a legjobb.El is teszem magamnak!/utólagos hozzájárulást kérek/
Lányok/akit érdekel/!
Gabóci jön a koreai fesztiválra/biztos készít képeket/,én viszont ugyanaz nap a BÁBSZÍNHÁZBA megyek egy FELNŐTT ELŐADÁS FŐPRÓBÁJÁRA.Régebben írtam ,hogy Shakespeare : Vihar c.színművét fogom majd megnézni/fordította :Nádasdy Ádám/.Talán tudok fotókat csinálni.
Most csak 1 képet hoztam.Minden virág kinyílt/van amelyik már lassan el is nyílik/ a cserépkertemben.Megörökítettem a tobzódást.
valamint lassan elkezdődik a fréziaültetés.A boltban vásároltam 2 új csomaggal,várható még külföldről/Anglia 2 csomag/ és a nyáriak is hamarosan a földbe kerülnek.Az igazi virágoztatás a februári ültetés után várható,most a tavaszi hagymák második élete kezdődik meg/okt.1-től indulnak a cserépbe/3 hónap pihentetés kellett.MinGinek üzenem,hogy e4gy Angliában élő ismerősömet kértem, írjon egy cégnek,hátha lehet kis mennyiségben rendelni.SPOILERBEN BETSZEM A CÍMET.Sajnos nem tudok angolul.
Most jöjjön a virágtobzódás cserépben.Üdv Mindenkinek.Paggy
Spoiler: mutasd
https://www.penningfreesia.nl/en/contact-2/contact-information/
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. szeptember 10. 11:24

Kép

Vissza: “Társalgó”