Van képem hozzá

cicus

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: cicus » 2018. július 17. 23:16

Szia Rita!
Már alig vártam a képeket és nem csalódtam,mert már itt is vannak.nagyon furcsa
látni a kiszáradt füvet Angliában,mert ez nem jellemző,nálunk is csak időnként vannak
olyan évek,hogy kiszárad a fű,de igaz egyre gyakoribbá vált már.
Hiába változik az időjárás mindenhol.Valóban az angol tengerpart nem olyan csábító,
mint délebbre,de annak is megvan a hangulata.Nagyon örülök,hogy ízlett az indiai étel,
igaz én biztos voltam benne,hogy így lesz,úgy,hogy csak nyugodtan pakold meg a bőröndöt
fűszerekkel ;) Pénteken én is indiai étteremben ettem itt Szentendrén és nagyon fincsi volt.
Kigyönyörködtem magam a képeidben és majd benézegetek,mert biztos mentek még kirándulni :)
Gyönyörű napokat és jó pihenést :-h
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. július 17. 23:45

Na végre itt vagyok! Holnap "szabadnaposak" vagyunk. Nem megyünk sehová, pihenünk.
Nagyon sokat leszek a fórumban, mert sokan írtak, amire napok óta nem tudtam válaszolni.

Éva, hosszú idő óta nem voltam tengernél. Azóta vagyok újra, hogy itt vagyok Angliában.
Amint egy előző hsz.-ben írtam, nem messze van ide a tenger, de itt az emberek nem arra
használják, amire egy mediterrán országban. Vissza kéne néznem, hogy írtam-e erről vagy
csak akartam, de nincs hozzá erőm, elnézést, ha ismételném önmagam. Szóval a fantasztikus
apályt - ami egyre nagyobb kedvencemmé kezd válni - használják ki arra, hogy a tengerben
legyenek, vagyis csak a hűlt helyében. A száraz és a vizes homokon, a visszamaradó kis
vizekben játszanak a gyerekek. A felnőttekkel együtt letelepednek, és élvezik a napot és a
jó időt. Én meg a látványt! Mielőtt bemennék a víz hűlt helyébe, megnézem a hatalmas parti
köveken vagy a kiépített partfalon, hol szokott állni a víz, milyen magasan, amikor nincs
apály, aztán ahogy lépkedek befelé, egyre mélyebbre, hogy elérjem a tengervizet, olyan
különleges érzéssel tölt el, hogy ott, ahol vagyok, pár óra múlva, több méter magas víztömeg
lesz majd. Olyan csodálatos a természet, hogy ezt a jelenséget létre tudta hozni. Ha a tenger
vizét nem is, legalább a tenger homokos "alját" tudják élvezni az angolok.

A madarak hattyúk voltak. Érdekes, hogy csak ez az egy fiókájuk volt. Nem tudom, mi lett
a többi tojással. Azt az egyet az apja és az anyja nagyon védte.

Paggy, kellemes nyaralást kívánok nektek! Érezzétek jól magatokat! Én is örülök, hogy a Dédi
hazamehetett, csak "kiharcolta" magának. Nem csak a természete "erős".

A cica-kutya aprónép nagyon édes! Gondolom megérkeztetek a sétából.

Gabi! A gyümölcsös csendélet képeslapba való! Nagyon szép! Látom Garfieldről lekerült a
"tölcsér". Akkor már jobban van, hála istennek.

De csodaszép a mocsári hibiszkusz!

Zsike, Marcsi! Köszönöm szépen a jó kívánságokat! Remélem, nem jön közbe semmi, és
jövőre is fogadhatom őket.

Holnap felteszem az esküvő napján készült fotókat. Nem lesznek személyesek, ezt kérték a
lányomék, de a város, Hartlepool (lányom párjának a szülővárosa) nagyon szép volt.

Ági! Annyi fotóm van, hogy nem bírok velük. Csak fotóztam, fotóztam, de szelektálni már
nem volt időm közöttük. Úgy ahogy voltak - szerencsére napokra bontva, nem ömlesztve -
feltettem őket a laptopomra, és várják, hogy végre legyen időm kitenni őket. Először az
esküvő helyszínével kezdem, utána majd haladok ahogy tudok, de mindent ki fogok tenni,
amiben van valami szépség vagy érdekesség.

Cicus! Amint írtam, rengeteg képem van még, holnaptól elkezdem feltenni őket, és még fogunk
is menni, szóval meg is fogjátok unni őket.

Az egyik kedvenc képem Hartlepoolról. A háttérben látható három árbócos hajó a Hajózási Múzeum
tulajdona. Nem mentünk be megnézni, de amit láttam belőle, az nagyon tetszett, ezért ha megláttam,
csináltam róla képet. Ez egy 201 (1817-ben épült) éves hadihajó. Ebből a fajtából ez ez egyetlen
ép példány a világon. Három ember gondozza főmunkaidőben.

Itt fantasztikus képeket látni róla (tekerjetek le az aljáig!):
http://www.dailymail.co.uk/news/article-2842359/On-board-Britain-s-oldest-surviving-floating-warship-HMS-Trincomalee.html

Kép
cicus

HozzászólásSzerző: cicus » 2018. július 18. 9:49

Az árbócos tényleg egy csoda,imádom őket és volt szerencsém
néhány gyönyörű példányt láni az Adrián életben is nemcsak fotón.
Most esett le nálam a tantusz,hogy a lányodnak most volt az esküvője :)
Szívből gratulálok és sok boldogságot kívánok! Akkor figyelem az oldalt,
hogy le ne maradjak az útleírásról és a szépséges fotókról.
A természet csodálatos,mindig meg tud lepni minket,ebből tényleg
kifogyhatatlan,hála Istennek :x
Jó munkát a fotók rendezéséhez!
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. július 18. 9:50

Zsuzsi esküvője, és az azt követő vacsora Hartlepoolban volt. A város az Északi-tenger partján fekszik.
Már a 9. századtól jelentős kikötőhely, de az 1900-as évek elején bonyolította a legnagyobb forgalmat.
Emiatt és hajógyárai miatt az első és a második világháborúban rengeteg bombatámadás érte a németek
részéről. Ma már csak a kisebb hajók, jachtok kötnek ki itt, és a hajógyártás is megszűnt.

A parkolóban, a kocsiból kiszállva, együtt láthattuk az esküvő fontosabb állomásait: városházát, ami
egy viktoriánus épület (1865-ben épült), itt volt a szertartás, a Szent Hilda templomot (itt volt a fotózás
egy része), és a Duke of Cleveland nevű tradicionális angol éttermet, ahol a vacsorát költöttük el.

A városháza:

Kép

A Szent Hilda templom 2014-ben ünnepelte 1400(!!) éves születésnapját. Fenséges építmény, határozott
aurával:

Kép

Kép

Az elmaradhatatlan sírkövekkel:

Kép

És az étterem (a templomtól jobbra, a világos színű ablak nélküli épület), amelyet Cleveland hercege
építtetett nyári rezidenciának, az 1700-as évek végén. Az étterem a város legrégebbi, még üzemelő
épülete, műemlékvédelem alatt áll. Építése idején a Herceg valamilyen ellentétben állt a templom
akkori vezetőivel, ezért nem csináltatott ablakokat az utcafrontra, ne is lássa őket:

Kép

Kép

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. július 18. 9:50

A parkolóból nem látszott, de nagyon közel volt egy pici parkocska, ott is volt fotózás,
és a mellette lévő tengerparton is:

Azonnal kiszúrtam a büdöskét! A virágágyásban a sárga színű. A fű itt is kiégve. Az itt
töltött három nap alatt jól lebarnultam, de a harmadik napon a hátam (ami ki volt belőle)
picit meg is pirult. Csodás időnk volt!

Kép

Háttérben a Szent Hilda templom:

Kép

Kép

A park után mentünk a tengerhez:

Kép

A várost védő fal, a 14. században épült:

Kép
cicus

HozzászólásSzerző: cicus » 2018. július 18. 14:08

Nagyon hangulatos tengerparti város,még képeken keresztül is átjön a hely
"szelleme"mivel nagyon sok könyvet olvastam és filmet láttam ami Angliában játszódott oda
tudtam képzelni magam.A Szent Hilda templom pedig teljesen lenyűgözött,nagyon szeretek
ilyen középkori építményekben járni,biztos gyönyörű belülről is.Nem akármilyen hangulata
van,hiszen rengetegen megfordultak benne az évszázadok alatt és mindenki ott hagyott
magából valamit.Amit ott átéltetek elképzelni sem lehet,de az biztos,hogy életre szóló élmény
lesz.Egy érdekesség,hogy a keresztszüleim Cleveland-ben éltek,csak kicsit arrébb az USA-ban. :ymblushing:
Köszönöm a sok szépséget! Itt nálunk nagy szélvihar és záporok,de jó is mert friss lett a levegő
végre és a növények is élvezik :)
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. július 18. 14:21

Sziasztok! Kicsit elvesztem az éterben...szóval most visszanéztelek és olvastalak benneteket. a facen is több napokat nem voltam. :)
Jó volt olvasni nézni a sok jó hírt, képeket! :-bd :littlehearth: :flower1:
Ritám, még egyszer Gratulálok a Lányod esküvőjéhez, sok boldogságot kívánok nekik! @};- %%- :movingflower:
Köszönöm a gyönyörű angliai képeket és a beszámolókat. Vannak kifejezett kedvenceim is...Az árbócos, a fagerendás belső épület, a tengerpart a madarakkal, és az evezősök! Nagyon tetszetek az indiai ételleírások, tálalások. Én bevállalós vagyok, tuti mindent én is végigkostóltam volna.
:D \:D/
Paggy, boldog vagyok, hogy dédike otthon van, tényleg acélból van az egész személyisége... :)) ;) ;) :D ..
Gabóci, örülök, hogy Garfild is meggyógyult, a virágos is gyönyörű. nem is akárki védi... :)) .
Négy oldal lemaradásom volt és most elveszítettem a fonalat, úgyhogy emlékezetből írok...Oda vissza voltam az örömtől, hogy ilyen gyönyörű tájjellegű öltözékben volt az ünnepsége a városkának! Látni az emberek örömét, hogy tetszik nekik amit és ahogy csinálnak. Bevállaltam volna egy két ruha felvételét én is, nagyon szeretem a szoknyát a hozzávaló mellénykével.
Nelli, nem irigyellek a fogorvoséért, az enyém azóta sem látott... :-q .
A gyümölcsös csendélet meg olyan étvágygerjesztő hogy ha befejeztem itt az írást, megyek én is mert vettem egy negyed dinnyét és két barackot hogy megegyem.
Nálunk jövő héten festés. Időnként még néha ázom egy kicsit, de majd legletteljük a felső részt és lefestjük. szép lesz, mohazöld...lemosható és penészálló cirka 4o ezer volt.csak a festék úgy hogy fele akciós volt. az összeg felét sógornőm állta. :-* :D .
Samukám lába meg megint vérzik az új cipőtől...ilyent még nem is láttam. Legközelebb leragasztom...de tapintásra semmit sem érzel a cipőn, hogy mi okozhatja..
Jó lenne ha mi is beszabadulnánk egy ilyen játszóházba, de már bántották ilyen helyen mert lassabban jött ki, és azóta nem akar semmit csinálni vagy menni ilyen helyekre sem.
Ma véletlenszerűen derült ki a közgyógy igazolványa lejárt! grrr. Holnap vagy holnapután megyek laborba, majd meglátom. :-q

Sajnos az allergia gyógyszert szednem kell. de ezen a téren azzal jól vagyok. az Artroflex + meg hála Istennek nagyon szépen a javulás tendenciájába vezetett, úgyhogy szedem szorgalmasan. Mit mondjak, élvezem hogy nem fáj a kezem, ha hármat klikkelek, vagy bármit...már vasaltam is azóta..pedig azzal nem akarok dicsekedni hogy mikor vasaltam utoljára...és kezd menni a lépcsőzés és az oldalralépés is, már nem fáj minden mozdulatra a forgóm. Jót tett nagyon a gyógytorna, és bár most egy hetet nem tornáztam, de gyorsan fogom pótolni, mert a sok ülés az nem favorizálható már. muszáj mozogni. Na a mosógép most jár le, megyek teregetni, meg valami ebédet előkeríteni, mert itt felejtettem magam a sok néznivalóval. van pár felhőképem, majd azokat is hozom, csak fel kell küldjem a facéra ...Ölelek addig is mindenkit szeretettel! :ymhug: :x :-bd :-h :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. július 18. 21:31

Cicus, sajnos nem volt idő bemenni a templomba, de kívülről is nagyon érezhető volt, hogy sokat látott,
sokat megélt az ő 1400 éve alatt. Különben ez a templom állt itt a leghamarabb, és köré épült a város.
Mindjárt teszek fel még képeket a városról is, és a szállodánkról is, na meg a tengerpartról is. Merthogy
itt is volt ám jó kis apályban részünk.

Kata! Annak örülök a legjobban, hogy jó a gyógyszer és használt a gyógytorna. Muszáj mozgásban maradnod.
Festés? Nálam is kéne, és nem sokáig húzhatom már, de nagyon nehezen visz rá a lélek. Már mindjárt túl
vagy rajta, jó neked!

Nelli! Itt is jobbulást kívánok neked!

Még pár hartlepooli fotó csak úgy, mert hangulatosak, szépek, vagy érdekesek:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. július 18. 21:32

Pár vendéglő:

Valamikori kikötői épület, ma pizzéria.

Kép

Kép

Kép

A kisméretű szabadon álló Mcdonald'sok mind egyformák Angliában. Persze klinkertéglából
készülnek:

Kép

Ennek a vendéglőnek a végén volt egy kerítés, annak a rácsos ablakán kukucskáltam meg az árbócost:

Kép

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. július 18. 21:44

Az öböl, a hajók, és a szállodánk:

A házak előtt úgy parkoltak a hajók, mint az autók. Érdekes volt nagyon:

Kép

Még több hajó (és a háromárbócos a háttérben):

Kép

A szállodánk. A mi ablakaink nem erre néztek:

Kép

Hanem erre (este 10-kor készítettem az ablakból):

Kép

Ismét a szálloda és mi más, mint hajók:

Kép

A naplementét a partról készítettem:

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. július 18. 22:10

És jöjjön az apály. A nagy köveken és a kiépített partfalon jól látható, meddig szokott dagálykor érni
a víz. A tengerben álló óriás szélkerekek mindenütt ott vannak. Lehet, hogy a part menti városok
energiatermelésébe segítenek be?

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

A következő két kép nagyon erősen zoomolva készült:

Kép

Kép

Az eddigi képek délelőtt 11 óra körül készültek. De ami most következik, az este hat óra felé.
Ugyanaz a part. Jól látható, hogy már dagály van. A víz lassan eléri a partfalat és a köveket,
elmosva a homokba rajzolt ickát (ugróiskola):

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. július 19. 10:51

Sziasztok Lányok!Hazajöttünk a kis nyaralásunkból előbb,mert befagyott a fenekünk a faházban.Gárdonyban voltunk ,a Velencei tónál.
Közben megkértem a barátnőmet, gratuláljon nevemben Min Ginek és Szilvinek,de sajnos virágot nem küldött,ma pótolom.
A fényképezőgépem a kavarodás miatt itthon maradt és a telefontöltőm is. A párom telefonjával pedig,nagyon ősi szerkentyű,nem lehet fényképezni.Még egy mondat :Dédihez járnom kell néha segíteni.1,5 óra oda az út,át kell szelni a várost és ugyanennyi vissza.Hoztam néhány képet erről a NAGY UTAZÁSRÓL.
Most pedig mindjárt nézelődök.Paggy
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. július 19. 11:23

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. július 19. 11:24

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. július 19. 11:25

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. július 19. 11:26

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. július 19. 11:26

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. július 19. 11:28

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. július 19. 11:28

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. július 19. 11:30

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. július 19. 11:32

S az 1 órás villamosozás után 1/2 óra át a PRÉRIN
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. július 19. 11:33

Majd, megérkezés Dédihez:
Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Paggy 2018. július 19. 11:39-kor.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. július 19. 11:38

Az utolsó képnek címet adtam:
BENT /ez marad ,ha már nem tudunk felkelni az ágyból/
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. július 19. 12:30

Kedves Gabóci!Garfield mint egy szobor a hibiszkusz mellett!Szép mélyszürke a színe és a szemei!!!!!!Köszönöm az égboltos képeket is. @};-
Éva!Megnéztem a fákat.Nehéz választani.Mindegyik valamiért különleges.
Lelkemhez legközelebbiek/a leírás után/:
AZ ÉLET FÁJA/Bahrein/,a MADAGASZKÁRI BAOBABCSODÁK/majomkenyérfák/ és leginkább a VILÁG LEGMAGÁNYOSABB FÁJA.Mindben közös a kitartás ,az életigenlés képessége.Köszönöm szépen a linket. :movingflower:
Rita!
A cicás kávézót a múltkor nem láttam.Igen kedvesnek tűnő dolog,BÁR,
Spoiler: mutasd
Gabóci is írta,hogy Budapesten is van ilyen.És rettenetesnek tartom más állatokkal.Itt rémült nyuszit,papagájt,agámát,fehéregeret,mókust és éjszaka éledő sünit, nappal, vihetnek az eberek az asztalukhoz.bocsánat,ha megsértek valakit közületek,de ez borzasztó.A cica az más!!!!Előbbi esetben nem az a cél,hogy közelebb kerüljünk az állatokhoz,hanem,hogy a "KIS TÜNCIMÜNCI" gyerekek,akik a szép lakásba nem vihetnek állatot,ki legyenek elégítve .Hagy simogassa,akár akarja azaz állat akár nem.Pld.egy nyúl az zsákmányállat.minden érintéstől fél

Biztos Angliában ez nem így van.Nagyon szeretem a macskákat is és szép a círmi a kávézóban.Apropó,azt hiszem már írtál a kávézási szokásodról,de kipróbáltál néhány finom ízt?Pörkölést?
Milyen jelképes és ELGONDOLKODTATÓ ami írtál az angolokról:a hűvös angolok a tenger víze helyett a víz helyét élvezik.A képek és a leírások által,picit irigy lettem az apály keltette homokban való sétálgatásra.Szeretem a tengert,ez pedig az ÓCEÁN.JESSZUSOM!!!!!
Anglia puritán.,téglafalak,semmi színes házmázolás,alig magasság,hangulatos kis városok.VAJON MILYEN A NAGYVÁROS?Igaz az amit mondanak,hogy csúcsidőben alig férnek el az emberek egymás mellett?Rita!Ezer köszönet az újabb beszámolóért.
Kedves Kata!Olvastam,azt írtad BEVÁLLALÓS vagy.Ez látszik abból,amilyen recepteket küldesz néha.Sajnálom Samukát a vérző lába miatt.Nekem is mindig galibás az új cipő .Szegénykém Te,jó sok munkád lesz a festéssel.Jó ,hogy ilyen kedves a sógornőd.Teszek fel főleg Neked 3-4 képet.Hátha Te ismered és kipróbálod./én szeretném/ A jógázó helyem melletti házban van.Sok szerencsét a festéshez!Milyen színű lesz?Üdv :Paggy
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Paggy 2018. július 19. 12:42-kor.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. július 19. 12:36

Elsősorban Katának ,de MINDENKINEK is :littlehearth:
Kép

Vissza: “Társalgó”