Van képem hozzá

VidékiÉva

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. július 5. 19:45

Rita!
Gratulálok a lányod esküvőjéhez. Sok boldogságot nekik. Az én esküvőm is csendes volt. Összesen 20-an voltunk. Fehér kosztümben voltam és virág volt a hajamban. Azután vacsora és később volt menyasszonytánc is. Utána lett vége. Nem bántuk meg. Mindenkivel tudtunk beszélgetni. Felénk a nagy lagzik voltak divatosak. Menyasszonyi ruhákban és a falun végig vonulva és mulatozva 3-400 ember. Na nekem ez elképzelhetetlen lett volna, nagyon nem az én stílusom.
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. július 5. 19:50

Paggy! A jövő közlekedését én is hasonlóan képzelem el. Igaz, hogy nem tudjuk ellenőrizni, hogy mennyire valósul meg.

Miért kell a Honvéd kórházba járnod? Még picit visszaolvasok, ha már írtad bocsi. Azt hiszem a jövő héttől az 1-es villamost is a népligettől valameddig pótlóbusz fogja helyettesíteni. A metró pótlás miatt a férjem is az 1-essel jár. Neki is hosszabb lesz, mert a közvágóhídig jár vele.
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. július 5. 20:13

Paggy jobbulást a Dédinek!
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. július 5. 20:18

Holnap még megkeresem Ági kínais képeit. Mára eddig tudtam lenni. További szép estét!
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. július 5. 21:14

Sziasztok!Szia Éva!Most jöttem haza ,csak benéztem és látom,hogy itt vagy:Örülök. :flower1:
Lillának szünet van/10 hét/ az oviban/s utána már iskolás lesz. 5 héten osztozunk a nászasszonyommal.Most 2 hét az enyém,mert ő még dolgozik és Dédihez is járni kell./Egy hajszálon lógunk a mennyek és a föld között,Többször megjelentek már az angyalkák,hogy felkísérjék,de egyelőre marad. %%- :littlehearth: /
Rengeteg programot csinálunk Lillával.Szombaton jövök nézelődni és hozok néhány képet.Üdv Mindenkinek:
Paggy
Most mégis teszek be képet,mert várni kell a paprikás krumplira,amíg megfő.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Paggy 2018. július 5. 21:48-kor.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. július 5. 21:43

Lillával Gesztenyéskert játszótér:
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. július 5. 21:44

:movingflower:Kép
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Paggy 2018. július 6. 0:11-kor.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. július 5. 21:45

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. július 5. 21:47

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. július 5. 21:48

Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. július 6. 19:21

sziasztok! Éva, úgy örültem hogy bekukucskáltál, a videót is köszönöm. :x :ymhug: Paggy, Lilácska olyan nagy már, hogy csak lestem, a hintát milyen merészen lendíti... :ymblushing: :D Kellemes hétvégét mindenkinek... :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2018. július 7. 12:39

Sziasztok!

Csak gyors beugrottam, hogy jó utat kivánjak Rita ! Érezd, érezzétek nagyon jól magatokat, várjuk a képeket és élménybeszámolót! :-)
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. július 7. 16:54

Sziasztok! Már össze van készítve minden motyóm, csak bele kell tenni a bőröndbe és kész.
Épp azon gondolkodom, hogy éjjel fél kettőig mit fogok csinálni, mert hogy elaludni nem
nagyon merek... vagy mégis...nem tudom...

Nekem, aki nem szoktam csak magyar, és nagyon-nagyon néha kínai ételt enni, nagy dolog,
hogy kipróbáljam az indiai konyhát. Eddig soha nem vágytam rá, de amióta a recepteket
fordítom, több ételnél is azt éreztem, hogy szívesen megkóstolnám, erre, még elképzelni
sem tudom, milyen lehet az illata a felhasznált fűszereknek.
A lányom két helyi étteremnek az étlapját küldte el, hogy válasszak, mit szeretnék enni
így elsőre. A The Cottage nevű indiai étterem masala paneer tikkáját választottam. Érzem,
hogy az indiai sajt nagyon fog ízleni. A lányom pedig zöldség biryanit választott. Látta az
Ustad hotelt, ennek tiszteletére fogjuk azt is megkóstolni, mert hogy fél úton cserélni fogunk,
ez csak természetes.

Szóval holnap biztosan fogok képeket kitenni a gasztro kalandozásomról.

Az épületet én is lefotóztam már, de akkor azt hittem, hogy pub van benne. Amellett, hogy
műemléki védettség alatt áll, arról is is híres, hogy 1648-ban maga Oliver Cromwell is
megszállt benne.

Kép

Mikor megláttam a neten a belsejét, meglepődtem, mert másmilyennek képzelek el egy indiai
étterem belsőt:

Kép
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. július 7. 17:03

Kata58 írta:sziasztok! Éva, úgy örültem hogy bekukucskáltál, a videót is köszönöm. :x :ymhug: Paggy, Lilácska olyan nagy már, hogy csak lestem, a hintát milyen merészen lendíti... :ymblushing: :D Kellemes hétvégét mindenkinek... :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Szia Kata!
Köszönöm a szíves fogadtatást! A videót viszont nem én tettem fel. A héten biztosan gyakrabban tudok jönni.
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. július 7. 17:09

Paggy írta:Sziasztok!Szia Éva!Most jöttem haza ,csak benéztem és látom,hogy itt vagy:Örülök. :flower1:
Lillának szünet van/10 hét/ az oviban/s utána már iskolás lesz. 5 héten osztozunk a nászasszonyommal.Most 2 hét az enyém,mert ő még dolgozik és Dédihez is járni kell./Egy hajszálon lógunk a mennyek és a föld között,Többször megjelentek már az angyalkák,hogy felkísérjék,de egyelőre marad. %%- :littlehearth: /
Rengeteg programot csinálunk Lillával.Szombaton jövök nézelődni és hozok néhány képet.Üdv Mindenkinek:
Paggy
Most mégis teszek be képet,mert várni kell a paprikás krumplira,amíg megfő.

Szia Paggy!
Dédinek jobbulást kívánok. Illetve nektek sok türelmet, mert úgy tűnik, hogy nem jól viseli a kórházat. Amennyiben mennie kell, úgy könnyű utat kívánok neki.
Nagyon nagylány az unokád. Sok örömöt és tartalmas nyarat nektek. Kicsit hosszú ez a nyári szünet a dolgozó szülőknek. Nagy szerencse, hogy meg tudjátok osztani a másik nagymamával.
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. július 7. 17:21

Rita! Na itt is a válasz a kérdésemre.))) Én a kínaival voltam úgy. Amikor még vidéken laktunk akkor még alapanyagokat, fűszereket sem lehetett ott kapni. A könyvekben meg annyira dicsérték. Alig vártam, hogy megkóstolhassam. Remélem lessz ami ízlik majd. Mi is így szoktuk csinálni, hogy mindenki mást rendel és mindenből kóstolunk. Ez az épület nagyon tetszik kívülről. Nagy a kontraszt a belsejét illetően.

Érezzétek jól magatokat!
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. július 7. 17:28

Paggy! Elfelejtettem mondani. Én is nagyon szeretem a paprikás krumplit. Levesesen, kenyérrel és jó sok savanyúsággal. Az anyu annyira finoman csinálta. Gyerekkoromban nagy kedvencem volt. De én sajnos bármennyire akarom nem sikerül olyanra csinálni, ahogy az anyukám szokta. A családom viszont nem szereti. Így igen ritkán van nálunk főzve. Illetve tavaly óta nem is volt, mert amióta cukros diétán van az uram még kevesebb krumplit ehet. Nektek viszont jó étvágyat kívánok hozzá!
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. július 7. 22:20

Sziasztok,megjöttem!
Rita szép és szerencsés utat és boldog örömanyaságot kívánok! @};-
A lányomék most szálltak le a géppel Koppenhágából,Lilla a másik nagyival én pedig 2 napig besegítettem Julikának a kórházban,Dédi tegnap kezdett el enni és nógatni minket a szorgosabb munkára.Ketten 2,5 órán keresztül kaptunk tőle feladatokat az ellátásával kapcsolatban,sőt még a fiúnővér is beszállt.Egyszer olyan mérges lett ránk,mert nem azonnal ugrottunk/ugyanis várni kellett a tiszta lepedőre,így ő "méltatlan helyzetben " volt 3 egész percig.Na kaptunk ám,meg a nővérhívó csengő is!!!! :(( :)) De hálisten javul!Az utak itt Pesten szörnyűek/már írtam lezárások/Teszek be rengeteg fotót spoilerbe MAJD,de előbb nézelődöm.remélem nem alszom el.NEM A FOTÓITOKRA UTALOK/csak 3 órát aludtam az éjjel.Pótoltam a sorozatlemaradásom.Most megyek nézgelődni.Paggy
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. július 7. 23:05

Kedves Lányok!Újra itt vagyok.Annyi sok érdekeset olvastam,hogy alig tudom megjegyezni.Most csak röviden írok róluk,mert idefekszem mindjárt a billintyűzetre.
Szilvi!Ilyen nyálcsorgató képeket kirakni, kész könnyelműség.SZEDER ,SZEDER!!!! :-bd És minden!Kész mezőgazdász képzés.Nagyon jó!!!
Kata!Samuka a szép zöldes sportcipőjében virít!!Köszönöm a FELHŐÁLLATKÁKAT!
Ági! A lányomék most akarnak venni egy házat/DE MINEK? mikor még 1 szobanövényt sem tudnak ápolni és a vejem fűallergiás ;) Biztos ránk marad a fűnyírás.Gyönyörű a kutyusotok szőre.Biztos a nyers koszttól.Még nem mertem kipróbálni az öreg kutyáimnál.
Gabóci!Köszönöm szépen az eső utáni fotót a buszmegállóról.Jó látni bármit a városodról ÉS persze a gyönyörű virágokat.Jó volt a színházi előadás?
Éva!Fincsi lett a paprikáskrumpli.Sajnos este ettem belőle.Képzeljétek lefogytam 10kg-t és visszahíztam 7-t.Minden izgalomra ZAB...LOK.Megint elkezdem ,ha nem kell Lillára vigyázni.Boldogság vele lenni,de egész napok egymás után SOK,meg az állatok,meg 1-2 tanítvány,meg a páromnak mindig friss ételt főzni,mert nehéz munkát végez/ő akarta így az irodai munka után,hogy nehogy elhízzon!!!
"Változó kori hiúságban "szenved./ÉS DÉDI
Kedves Rita!Köszönöm a darazsa virágos szépséges fotót.
Mielőtt bevarázsolnék félálomba néhány képet,mégegyszer mindenkinek KÖSZÖNET a képekért. :movingflower: :flower1: :littlehearth: ^:)^ Álmos üdv:Paggy
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. július 7. 23:31

A kórház és környéke:.Róbert Károly krt és útban Dédi szobája felé

URL=http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=176SAM_1726.jpg]Kép[/URL]

Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Paggy 2018. július 8. 9:06-kor.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. július 7. 23:33

Ez a RENDŐRSÉG KÖZPONTJAKép

Kép

Bocsánat a sorrendért,de már nincs erőm áttenni.Szóval itt van Dédi ebben:
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. július 8. 20:33

Paggy írta:Ez a RENDŐRSÉG KÖZPONTJAKép

Kép

Bocsánat a sorrendért,de már nincs erőm áttenni.Szóval itt van Dédi ebben:

Szia Paggy!
Köszi a képeket. Mi először a kórház mögötti lakótelepen laktunk, de már 10 éve elköltöztünk és most a vele szembeni lakótelepen lakunk. Néha vizsgálatokra a kórházba kell mennem, de szerencsére nem túl sűrűn. Én mondjuk hetente eljárok erre, mert a régi lakásunk közelében nyílt egy aldi, oda járok vásárolni, ezen az úton.

Nem lehet könnyű dolog a Dédi betegsége. Elég fárasztó. De a korod ellenére nagyon aktív életet élsz. Tudom, hogy imádod az unokádat is, de lássuk be elég fárasztó idegileg egy gyerekre vigyázni. Jó, hogy közösen tudjátok a másik nagymamával megosztani. Pihenj azért, nehogy Te is lebetegedj.
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. július 9. 8:42

A tegnapi napon megérkeztem itteni idő szerint 8:15-kor (otthoni szerint 9:15-kor). Nagyon kíváncsi voltam
az angol kánikulára és a szinte felhőmentes égre, amiről a gyerekek meséltek. Majd két hónapja ez van idekint,
ami nagyon megviseli az angolokat. Nincsenek hozzászokva az ekkora hőséghez, amit még az eső sem enyhít,
ugyanis közel sem esik annyit, amennyit szokott.

Valóban nagyon meleg van. Nem nagyon szokott itt előfordulni, hogy megizzadjak, sőt a mellény, és a harisnya
mindig elkél, most viszont mindenütt ki van égve a fű, a fákon, bokrokon sárgulnak a levelek, és mintha ősz
lenne, rengeteg a lehullott levél.

Anglia védjegye a gyönyörű mélyzöld pázsit mindenütt sárga:

Kép

Dél felé lementünk sétafikálni, és már nagyon vártam a délután öt órát. Akkorra foglaltattunk asztalt az indiai
vendéglőben.

A The Cottage-ra esett végül a választásunk. Ez a nagyon régi épület, amelyről fentebb írtam. Az ajtó kb. olyan
magas volt, mint én (164 cm). Ekkor még azt hittem, hogy a belmagasság is hasonló lesz bent, de nem így volt.
A recepció és egy bár részleg (elő ivó :)) ) volt ebben a régi épületben, az étterem, egy hozzátoldásban kapott
helyett:

Kép
Kép

Bent is meghagyták az eredeti faszerkezetet. A kintről aprónak tűnő alsó és felső ablakokon elégséges fény áradt
be:

Kép
Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. július 9. 8:42

Az étterem pont olyan volt, mint amilyen az internetes képeken:

Kép

Masala paneer ikkát (ez a lenti étel), csirke ikkát (jobbra fent) és csirke sylhetit (balra középen) rendeltünk.
Ehhez jalfrezi (lent) karahi és pasanda (balra fent) mártást kértünk. A jobboldalt kis tálkákban lévő csatnikat
maguktól hozták. Az asztal közepén a nagyobbik lapos kenyér peshwar naan, a kisebbik paratha, amiből négy darab
van, az pedig popadom.

Kép

Minden főételt, mártást, csatnit, kenyeret megkóstoltam, a legtöbbje nagyon ízlett, és annyira volt csípős,
amennyit elviselek, szeretek.

A lent látható masala paneer ikka, és a jalfrezi mártás volt az enyém. Azért választottam ezeket, mert ilyeneket
már fordítottam és nagyon kíváncsi voltam az ízükre. Mondhatom, nagyon fincsi volt.
A világos mártás (pasanda) nagyon édes volt, és a benne lévő mandulapor miatt a marcipánra emlékeztetett a íze.
Ez nem az én ízvilágom, és a mangó csatni sem, ami szintén nagyon édes volt.

A peshwar naan kókusszal volt töltve, és enyhén édes volt. Rettentően finom volt, én magában ettem, nem a
paneer mellé. Ahhoz az ízesítetlen parathából csipegettem, ami szintén nagyon fincsi volt. A popadom vékony
ropogós kenyérféleség volt, íze a krumplisziromra emlékeztetett. Az is ízlett. Jó nagy kerülővel mentünk haza,
hogy lejárjunk valamennyit az elfogyasztott ételből. Jól belaktunk.

Igazán jók voltak az első indiai gasztro benyomásaim. Nagyon örülök, viszek is haza fűszereket.

Még pár fotó:

A baloldali a lányomék háza:

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. július 9. 8:43

Kép

Kép

Kép

Kép

A Mersey folyó, amely innen nem messze - Liverpoolnál - hatalmassá szélesedve ömlik az Északi-tengerbe:

Kép

Kép

Kép

Vissza: “Társalgó”