Van képem hozzá

Rita
Adminisztrátor

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. június 17. 17:15

Kép

Kép

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. június 17. 17:17

Kép

Kép

Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. június 17. 19:47

Ági, milyen ügyes vagy , most már dúskálhatsz a levendulában. És a többi gyógynövényben. tésztát még nem gyúrok, de amint annyira jól leszek mindenképpen megcsinálom, már annyira vágyom rá. /egyébként javul a kezem/
Rita úgy megnevettettél, hogy a könnyeim is kicsordultak.Délelőtt apu hozott tejet, így lementem érte, így lettek az első képek..az utolsó este fél 8-kor készült. Küldök innen egy kis bárányfelhőcske nyájat...
Nagyon szépek a Kanári-sziget képei. Erről meg rögtön a Goodbay Mr. koreai sorozat jutott eszembe..xdd

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép az utolsó kettő is reggeli... :-h :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. június 19. 11:40

Lányok!Csak egy pillanatra.GyönyörűekafelhősképekKATA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
DédikórházbanbaN.Nem akart inni és kiszáradt.Mindenkitugráltatbentakórházbanis.Reméljükrendbejön.Vacakolabillentyűzetmertbeleömlöttakávém.
AzértvasárnapfelteszerkaMÚZEUMOKÉJSZAKÁJÁSDOLGOKAT/hamindenjólmegy/MegyekvisszaCSÖNDELNI :) Üdcv:Paggy :littlehearth: :flower1: :movingflower: :-h
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. június 20. 9:45

szia Paggy, bele sem merek gondolni, hogy mi lenne, ha belemenne a kávé a billentyűzetbe...jobb lenne ha újat vennél, ugyanolyant, ha azt szereted. dédi már megint hazardírozik, hiába van egy kor, amikor már az ember nem érzi normálisan hogy szomjas vagy nem...ezért veszélyes ez folyadékhiány. Reméljük, hogy az infúzió sokat javít majd az állapotán, és a kiszáradás nem csinál neki semmi hátrányt.

Nálunk pedig sógornőm édesapja szenderült el végleg.Átlépve a 9o-et, igazán szép kort ért meg ő is...Egyébként ugyanolyan mentalitású mint az én apum. Magas, vékony, olyan mint a régi huszárok..xddd. Apun is nagyon látszik már hogy idősödik, remélem jövőre már nem kapja meg a jogsit...
Most kapta meg még egy évre...Most ért haza Ausztriából, jön és megy...hihetetlen. De akkor is. A 9o az 9o... :ympray: .
Megyek a dolgomra, szétpakoltam a szekrényt..azt a zsibvásárt ami most itt van.... :-q x_x :-?? De valamikor ezt is meg kell csinálni... :-h :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. június 20. 19:14

Paggy! Jobbulást kívánok Dédinek! Ha úgy viselkedik, ahogy szokott, ugráltatja a népet,
akkor nem nagy a baj. Az lenne gyanús, ha nem ezt csinálná, nem igaz?

Kata! Tényleg nagyon szépek a barifelhők! Ilyen semmitmondó napkeltéink vannak.
Ezt tegnap fotóztam. Annyi érdekesség van benne, hogy egy kis felhőrésen süt át a nap:

Kép

A lenti buszmegállóhoz kell lemennem, mióta vége a sulinak. Kicsit hamarabb elindulok, hogy tudjak fényképezni.
Ma rovaros napom volt:

Kép

Kép

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. június 20. 19:15

Kép

Kép

Kép

Kép
gyomar

HozzászólásSzerző: gyomar » 2018. június 21. 11:07

Sziasztok Kedves Lánykák!
Ági! Örömmel néztem a Kínai fotóidat, fantasztikus élmény lehetett.Szerencsések vagyunk, hogy veled lehettünk még ha virtuálisan is.
Rita! Lassan neked is elkezdődik a nyári jól megérdemelt pihenésed.
Kata! A felhők fotózásában Te vagy a legjobb!
Paggy! Bocsáss meg, de amikor írtad, hogy kávé folyt a klaviatúrádra, az jutott eszembe, hogy felélénkült legalább, de félre a tréfával, a mamidnak mielőbbi hazatérést kívánok a kórházból.
Gabi!A liliomos képeid lenyűgözőek voltak.
Szilvia és mindenki aki erre jár.Legyek jó és maradjatok egészségesek.
Marcsi :)
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2018. június 21. 16:15

S ziasztok!

Rita! De jó, itt a nyár, jönnek a bogaras képeid. :-) Mennyire közel kell menned, hogy ilyen szépek legyenek?
Ma a locsolórendszerünk fel akarta mondani a szolgálatot, szerencsére nem tette. Felnyitva az aknát sajnos egy szöcskét bekergettünk ezáltal a pók hálójába. A pók azonnal ott termett. Lent volt, igy szegénykét utolérte a végzete, de azért sajnáltam. Az élet körforgása...
Kata! Szépek a bárányfelhőid! Miylen érdekes, hogy mindenkinél mások a felhők.
Paggyi! Gyógyulást dédinek! Remélhetőleg azóta sokkal jobban van.
Marcsi! Jó, hogy Te is bekukkantottál!

Nagyon meleg van nálunk, sok a munka is az üzletben, fáradt is vagyok, de per pill. tésztagyártás, mert hétvégén jön a hugom, anyunak akarok még egy adag kockát csinálni.
Jó lesz már, hogy holnap jön a lehülés, csak ne nagy villámlással, égiháborúval érjen ide.

Nem is mondtam Nektek. levált a köröm a lábom kisujjáról, ahol a vizhólyag volt a sok gyaloglástól. viszont alatta már tökéletes köröm nőtt. Hogy hogy csinálta, nem tudom...

Ödönnek rendeltem egy könyvet, gyógynövényekről kutyáknak. Holnap már azt hiszem meg is jön, nagyon várom. :-)
Nem tudom ki hogy áll a meggyterméssel, de nálunk valószinűleg a sok esőtől borzalmasan penészedik már a fán. Reggelente isszuk a levét, nem is lehet leszedni este, mert szinte az egész megromlik. Ilyet nem csinált még sose.
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. június 21. 21:20

sziasztok lányok! de jó, hogy egyre többen, ha csak egy pillanatra is bekukkantotok! Látom esemény dús ez a nap is vagy napok! :D .
Rita, csodaszépek a bogaras képeid, az egyik lepkés szinte tündöklik...szerintem direkt élvezik hogy fotózod őket.
Lám, még a látszólagos rossznak is kétszeres haszna van, tuti megvan az ember km-re, és biztosan talál fotóalanyt! :D
örömmel jelentem, hogy egyre többet tudok dolgozgatni, tényleg szuper az Artroflex plusz. Megvettem a lemezeteket is, ami kifejezetten izületi vb bántalmakra van. Ma már nem kezdek bele, majd holnap, miután apu elvitte a kalácsokat. ;)
Engem a mosógép hagyott majdnem cserben, nem centrifugálta ki a dolgaimat, csináltam egy 95 fokos ecetes mosást üresen, és magához tért, utána újramostam az előző dolgokat és végigcsinálta a programot. :-bd
Tegnap túl fáradt voltam, hogy a képeket áthozzam, úgyhogy most pótolom ezirányu lemaradásomat is. Ági, nem irigyellek a köröm lejövetért, de minden jó ha jó a vége, ha már nővekszik a helyén a másik.
Paggy, remélem dédike már jobban van, és már kifelé áll a rúd a kórházból. @};- :x
Á majd el felejtettem, most a Limara pékség kalácsát csinálom meg.
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/35757912_1941757855869146_1071659198653136896_n.jpg?_nc_cat=0&oh=eb2fd10c2e7eda7d64526555053f7934&oe=5BBBAE40
Kép
Kép
Kép
Kép
ezek voltak a tegnapiak.... ;;) :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. június 21. 21:37

ez pedig a mai...amint látható ebben az egypár napban nem mozdultunk ki...így maradtak a felhővadászatok! Már ha éppen jókor nézek ki...
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
amíg feltettem a képeket..

Kép

Kép :D :ymhug: :x :movingflower: :flower1: :littlehearth: :-bd

határozottan hűvösödik, de nagyon jólesik....mindenkinek szép estét!
Szilvia333

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2018. június 21. 21:39

Paggy!!
Dédinek jobbulást!! ..Jaj,jaj,nem szeretek én kórházról olvasni..!!!
Ágikám!!
Sünike édi,levendula limonádé guszta!! Már anyukám is régóta vágyik az előkertbe levendulára,de mikor komolyra fordítom a szót,mindíg lefujja a dolgot.Citromfű,és menta nekem is van,nem szedni,inkább kaszálni kellene,de majd megoldjuk ... !! Ödönkének jobbulást!!

Kata !!
Ugye milyen jó is egy kiadós masszázs?! Én is azt kaptam ajándékba a kollégáimtól,ugyanis az irodával szemben,ugyan abban az épületben praktizál masszőr,egy vak férfiember. Tegnap szó szerint haldokoltam,mivel talpmasszázst is kaptam,az fél órás volt,aztán egy 70 perces teljes test kezelés,még a hajszálaim tövét is éreztem külön külön.mára már csak kis bizsergés ... Isteni volt!!! Két hét múlva ismétlés!!!

Ritám!!
Kanári szigetek !!!!! Ááááááááááá !!!! Napsütés télen nyáron !! Láttam a tiltó táblát,talán még a horkolást is büntetik ?????

Lányok!!
Sokan vagyunk,de nem elegen,mégsem tudom ki rakta fel a selyem akác képet,szóval oda is gratula,nagyon szép. ... Én meg a lustaság szobra vagyok,mert még hétfőn lefotóztam kertünkben az idei várható szeder termést,és a Batáta ültetvényt,de a képek még várnak,na és persze a ház előtti 3 tuja fácskát ahogyan az Ritánk kérte anno... Hőség van,így aztán újfenn locsolunk,bár most délután olyan hirtelen lehűlt a levegő,hogy nagy hirtelen kellett turkálni hosszú nadrágért és pulcsiért!!
Ma jött a DiGi szervizes,és apukámék szobájába beüzemelte az új tv-t !! Kissé furi volt mikor hazaestem,és láttam újfent a kis LG-t a hűtő tetején ... édesapám természetesen ÉPPEN teniszt nézett !!!

Kedves bearbear(remélem jól írtam!)
Neked is köszönöm a jókívánságokat!!
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. június 21. 21:48

Szilvia! Nem akartalak kihagyni, mégis elfelejtettem megkérdezni, hogy a batátát most akkor karóni kell, felkötni, vagy letörni...apunak megígértem hogy megkérdezem....mégiscsak jobb olyant kérdezni, aki dolgozott már vele...azért a citromfűért, és a mentáért kicsit irigykedem, apu semmit nem enged, ami meg szabadon van az csalánerdő.
Egyébként jól fel van adva a lecke, mert ha nem tudjuk Örkénypusztán a tanyát eladni, csak fel kell adja a győri létet és oda kiköltözni. De akkor gyakorlatilag mindentől elzárom magam, marad valóban a net. Na meg a hatalmas terület fűnyírása ha oda kerül sor! :-o

Gratulálok a tv beüzemeléshez, ezek szerint mindenki azt tud nézni, amit akar.... ;) :D ?
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2018. június 21. 22:16

Kata! Jó, hogy gyógyulgatsz most már és többet tudsz otthon is ügyködni.
De jó, hogy Nálad és Szilviánál is már érezni a hűvöst. Itt még mindig dög meleg van.
Nálam most kicsit képzavar van. Akkor ha nem sikerül a tanyát eladni Samukával kell kiköltöznötök, jól értettem? Apukád most ott él kint és úgy járogat be Hozzátok kocsival?
Az hogy Ausztriába csak úgy kiruccan, hát nem semmi. :-)

RIta! Lemaradt a Kanári- szigeteki sok szépség dicsérete. Nekem a könyvelőmnek van ott üdülési joga, minden évben mennek. Mondjuk én biztos ráunnék már tiz év után, de ez legyen az én bajom. Képeket még nem láttam tőle, igy legalább tudom merre jár. :-)
Azt hiszem még nem is láttam ilyen szép sárga mályvavirágot. Nagyon tetszik a pálmaerdő is, meg a nagy piros virágú fa. Jól láttam, hogy sinek voltak az úton?

Szilvia, jót vigyorogtam a tenisz nézésén. Akkor nem is a foci miatt lett megvéve? :-)
Nagyon régen hetente jártam masziroztatni. Aztán valahogy mindenki kicsit lazitott a stiluson egy idő után és abbahagytam a próbálkozást.
A legutóbbi évekkel ezelőtti masszázsnál meg ahogy felkeltem összeestem, igy nem is kisérletezek tovább. Marad a mágnes, masszázságy néha, ha ezsembe jut, meg a többi kütyü itthon. De egy jó masszázs, hát azt azért nem pótolja semmi sem.
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. június 22. 12:41

hoztam a reggeli finomságokat
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
~o) :D :ymhug: :-h :-bd :movingflower: :littlehearth: :flower1:
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2018. június 22. 14:08

Szia Kata!
Gondolat olvasó vagy!
Napok óta arról álmodozom, hogy valaki teeegyenn fel süti képet, mert mit nem adnék legalább a látványért, ha már nincs időm sütni.
Ma hazafelé bementem és vettem magamnak, épp végeztem vele, mikor jövök ide és lám, itt is megjött a süti! :-)
Köszönöm :-)
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. június 22. 14:16

Csak bámulgatok itt vasárnap délig.Paggy
Szilvia333

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2018. június 22. 19:57

Kata ezek a süti képek igen guszták!! Sajnos a mi családunk az átok cukor miatt lemondott az effélékről jó ideje,szóval ha nem ehetem akkor legalább nézem!!

Batáta !!!!!!!!

Semmit,ismétlem,SEMMIT nem kell vele csinálni,csak LOCSOLNI !!!!
Nem szabad az indákat letörni,sem felkarózni,had fusson amerre akar,csak az indákat kell minden locsolás előtt meg emelgetni nehogy valamelyik inda legyökeresedjen !!

A vacsora nálunk cukkini palacsinta volt,és mielőtt még fotózhattam volna,már el is nyeltük )))) Na majd máskor !!!!
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2018. június 22. 21:33

Sziasztok!

Ma pizza majszolás közben a fiam által talált - néha borzalmas őrültségekkel szokott traktálni, de vevő vagyok rá :-) - videót nézegettük Kinával kapcsolatban.
Egy srác blogja, de szerintem nagyon jó. Van pár dolog amivel nem értettem egyet, pl. a durián gyümölcs büdösségével, de azt is megtudtam végre mi a bánatért nem találtunk tejterméket. Ok: általában tejfehérje érzékenyek a kinaiak. Ki gondolta volna....
Beteszem a videót, hátha valakinek sok ideje van :-)

Okosabb lettem azzal is, hogy náluk Wechat-nek hivják a facebookot, megoldódott a rejtély, miért is lóg minden fiatal a telefonján a metrón.
Van még a srácnak több videója is pl. Hogyan legyünk igazi kinaiak, de ezek 2017-es videók, mi semmit nem tapasztaltunk az elmondottakból, jókat vigyorogtam rajta. Borzalmas nagy változás van náluk egy év alatt, igaza volt annak akivel mentünk. Ő előtte évben volt kint, volt viszonyitási alapja.
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. június 22. 22:14

Szilvia köszi a tippet, holnap referálok apunak róla... :D ezt most rendes cukorral csináltam apu miatt, de legközelebb ha sütök, akkor az eritrit stevia combóval csinálom. annyira jó, hogy egyáltalán nem hiányzik a cukor. a kávéba egy nagyobb késhegynyit szoktam csak tenni, annyira kevés kell. A pudinghoz két kiskanál 3/4 l tejhez...szóval megéri megpróbálni...nem feltétlen kell lemondani a sütiről. Szerencsémre éppen jókor hűlt le a levegő! :D
Ági, örülök hogy örömöt okoztam a kirakott képekkel. Ez most a Limara féle bejgli volt amit készítettem, kicsit izgultam is, hogy vajon apunak ízleni fog e de egy pici hibája volt, hogy egy árnyalattal lágyabb lett a tészta...és ezért kirepedt! Apu már egy rudat egyedül be is termelt :)) :)) .
Mindenkinek kellemes estét, Paggy, neked kellemes nézegetést.
Ági, majd elfelejtettem, a videót majd megnézem. Itt több kínaival találkozik az ember, ha beszabadul a Plázába stb. az tuti, hogy nagyon tudnak dolgozni, de a magyarokat elég rendesen kihasználják munkaterületileg és egyébként is..szóval ott is vannak árnyoldalak.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
;) :D :ymhug: :movingflower: :flower1: :-bd i-)
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. június 23. 12:43

Marcsi! 30-án kezdődik a szabadságunk. Még nem mondtam nektek, de 14-én lesz a lányom esküvője
Angliában. Nagy az izgalom. A párja angol, és maradnak Angliában, továbbra is ott fognak élni.

Ági! Igen, a bogarak! Szeretem őket (mármint fotózni). Már várom, hogy elutazzak, mert akkor mást
is tudok fényképezni. Itthon csak rovar, cica, virágok és pár tyúkocska jut osztályrészemül. Általában
a nagy objektívemmel zoomolva fotózom a lepkéket, rovarokat, cicákat, madarakat, mert így nem kell
közel mennem hozzájuk, és nem ijesztem el őket.

Szegény Ödönke! Mindig csak betegséggel kapcsolatban olvassuk a nevét, de mostanában nem emlegeted
az orvost, akkor szerencsére nincs nagyon rossz állapotban. Én is láttam a fb-on ezt a könyvet. Kíváncsi
vagyok, mennyire fogjátok tudni hasznát venni. Ha az embereknek jók a gyógynövények, az állatoknak
is jónak kell lenniük.

Nem voltam még soha a Kanári-szigeteken. Régen imádtam a tengerpartot, ma már az aktív pihenést
szeretem jobban. Menni, nézni, menni, nézni.

A videóba csak belenéztem, és máris hangosan röhögtem: "...akkor jöhet a kínai WC felfedezése, ahova
nem biztos, hogy beakarsz menni strandpapucsban, mert utána kénytelen leszel levágni a lábad."

Végig fogom nézni, mert már három perc után nagyon tetszik a srác stílusa, de most mennem kell, majd
délután folytatom.

Iskolába menet (tegnap):

Kép
Rita
Adminisztrátor

Kata! Ma végre volt az égen jó habos-babos felhő, de a napkelték és a naplementék jelentéktelenek, csak
azt nem tudom, hogy miért? Mi lett velük? Mi romlott el? Mi változott meg?
Ilyen szép piros felhős naplementére vágyom, mint amit te is fotóztál. Nagyon klassz! Jó, hogy megemberelte
magát a mosógéped! Megkímélt a pénzköltéstől. De a legjobb, hogy gyógyulgatsz! Hála Istennek!

Miért kell a tanyára kiköltöznötök? Apukád miatt? Az neked sok nehézséget jelentene Samuka miatt, nem?
Már a múltkor megállapítottam, hogy édesapád sokkal fiatalabbnak néz ki, mint ahány éves. Ha jól saccolom,
már 88 lehet. Jól tartja magát nagyon! irigylésre méltó.

Jaj, de guszták a kalácsok! Én tegnap Norbi lisztből sütöttem palacsintát. Cukormentes lekvárral kentem
meg. Nagyon fincsi volt. Már csak ilyenekkel kényeztetem magam, ezt is ritkán.

Vigyázz Kata, mert a Stevia nem sütésálló édesítőszer. Az Update boltokban viszont lehet kapni olyat is,
amivel lehet főzni.

Ma délelőtti felhők:

Kép
Rita
Adminisztrátor

Szilvia, én még soha nem voltam masszíroztatni, de kedvet kaptam tőletek, komolyan! Van a szobám ablaka
előtt egy besztercei szilvafa, amit a madaraknak köszönhetek, mert nem én ültettem, az biztos. Évekig
csak virágzott, és alig volt rajta termés, most rogyadozik a sok szilvától. Ez egyben azt is jelenti, hogy jövőre
nem nagyon lesz rajta. Apukámé is ezt csinálta mindig.

A batáta ültetvényre nagyon kíváncsi vagyok, még soha nem láttam, és direkt nem is nézem meg a netem,
majd a tiéteket. Tavaly is annyira szép volt kertetek, biztosan az idén is olyan.

Apukád élvezi a VB-t?

A cukkini palacsinta olyasmi lehet, mint a cukkini mackó? Nagyon szeretem!

Paggy, jó nézelődést!

Esett éjjel is, és hajnalban is:

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. június 23. 12:45

Sziasztok Lányok!Megszakítva a csöndemet ,mivel ez évente 1x van,este 6-kor indul az izgalmas éjszakám.Most nem árulom el,hogy melyik múzeumba megyek,de érdemes lesz holnap benézni. Lehet,hogy még éjszaka felteszem,mert reggel megyek Dédihez a kórházba.HÁT-hát reménykedünk,hogy az "erős" természete átvitt és nem átvitt értelemben átsegíti a bajokon.
Mindenkinek köszönöm a fotókat .Katának külön az egészen különleges felhőképeket.Üdv:Paggy
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. június 23. 12:54

Nagy fába vágtam a fejszémet! Elutazásom előtt fog kiderülni, hogy mi is az, amin most ügyködöm,
addig legyen meglepetés. Remélem, számotokra is érdekes és talán hasznos is lesz majd. Ezt csak
azért írom, hogy tudassam veletek, miért tűnök el egy rövid időre.

A fórumban is meg kell csinálni a helyét, úgyhogy ma "találkozom" a kisebbik fiammal, egy közös
eszmecserére. Én az ötleteket mondom, ő meg türelmesen próbálja megvalósítani.

Mohaszív a parókia kőkerítésén:

Kép

Vissza: “Társalgó”