Van képem hozzá

Kata58
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. május 11. 20:31

Kép
Kép
hozom a lemaradásomat. eddig a tietekben gyönyörködtem. A Derakam még mindig ugyanolyan...de most juszt is kiteszem a képeket.
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Mindenkinek további szép hétvégét! Nálunk most konferencia van, de azért majd jövök!
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. május 11. 21:04

Sziasztok!Megjöttem.
Kedves Gabóci!Annyira szépek és csalogatóak a sümegi képek,hogy talán útra kelnék.Kényelmes szobák,kék medencék,jó idő.....Biztosan nagyon jól éreztétek magatokat.Az utóbbiak pedig nagyon érdekesek.Barátságos ,szép városban élsz,lásd rózsás oszlopok.Nagyon tetszenek a falburkolatról készített fotók.A veréb picit ázottnak,magányosnak tűnik.Ilyenkor talán hamar talál ételt,csipegetnivalót.A múltkor írtam a szép lámpákról a falon.Köszönöm szépen a képeket.Szeretném említeni,hogy jelentkeztem egy "BUDAPEST ÉLHETŐ VÁROS" konferenciára.Csak 1 napos,de elég érdekes lesz.Mellékelem a programot:
Spoiler: mutasd
Hogyan élhetünk "okosan" – és ez alatt nem csak a „klasszikus” smartcityprogramokra utalnánk, hanem annál jóval többre: arra, hogy miként tud tovább fejlődni a város, hogyan tud megfelelni egy valódi főváros iránt támasztott igényeknek és feltételeknek. Hogyan tarthatjuk meg élhetőnek a várost? A konferencia témája: beruházások és városfejlesztés. A konferenciát megnyitja Fürjes Balázs kormánybiztos 2018. május 23. 09:00 – 16:00 Budapest Music Center PROGRAM  9:00 – 9:30 Regisztráció  9:30 – 10:00 A konferenciát megnyitja Fürjes Balázs kormánybiztos  10:00 – 10:30 Gerő András: Budapest és a magyar állam, hogyan válhat hatékonyabbá a döntéshozatal?  10:30 – 11:00 Lechner tudásközpont: Hogyan válhat okossá a város? Szemerey Samu - Építész  11:00 – 11:30 Kávészünet  11:30 – 12:00 Z. Halmágyi Judit – Építész – Hidak a jövőbe  12:00 – 12:30 Zala Mihály, Ernst and Young: biztonságos város, városbiztonság?  12:30 – 13:30 Ebédszünet  13:30 – 14:00 Virág Benedek – Óbuda-Békásmegyer Városfejlesztő Nonprofit Kft. ügyvezető / Városfejlesztés a mindennapokban  14:00 – 15:00 Moderált beszélgetés: Gajda Péter polgármester és Tóth József polgármester: Hogyan éljük be tereinket? Modernitás és tradíció.  15:00 – 16:00 Networking - kapcsolatépítés, kötetlen beszélgetés
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. május 11. 21:17

Kedves Rita!Igazán köszönöm a sok szép légi felvételt ....A fréziákról csak annyit,hogy nem ilyen nagyok,csak közeliket csináltam, a virágtölcsér színét is akartam mutatni.Lehet megtréfál a FRÉZIAMIX csomag , idén sok kék és lila lesz.Majd meglátjuk!
Kedves Kata!Jó,hogy feltetted a képeket.Tetszik a sok közeli :az árvácska,a rózsák és az írisz is,ami kissé a felhős képekhez hasonlóan kissé ijesztő állatot is mutat.Gyerekes játszadozás a felhőben állatokat látni,de most is kettőben felismerni véltem ragadozókat.Még mindig fáj a derekad te SZEGÉNYKE?Kenegesd szorgosan! %%- %%- %%- Samukát üdvözlöm ,Neked is szép hétvégét kívánok!Jó konferenciázást!
Reménykedem Marcsi képeiben és Éva gyógyulásában!Szilvi is jöhetne erre.Mindenkinek üdv:Paggy
Mindenkinek üzenem ,aki már nyugdíjas:MOZDULJ KI!Az élet a mozgás.Saját példa:a jógatanárnő mondta,hogy ha sokat ülünk,megrövidülnek a lábizmaink és nehezebb a mozgás.Tényleg.Lehet,hogy csak a városiak tapasztalják,de én állítom,így van. :((
ÉS MOZDULJ KI,hogy jobb kedved legyen és érezd, még benne vagy az életben,veled is történik .A Bajáról jött szomszédomat is mindig nógatni kell, jöjjön és lásson valami újat,vegyen részt picit a nyüzsiben.Nem nagyon,csak picit.Nyilván,ha nagyon fáj ,pár napig nem,de ha javul ,gyerünk!
Kedvenc!!! :)) páromnak,eddig,semmije sem fájt.Most,elhaló hangon közli,egy ponton fáj a térde/67 éves/.Jesszus,mondom együttérzőn :)) ,EZ VALAMIT JELENT.Alig bírom megállni mosolygás nélkül.Ha az autók,tűzhelyek,telefonok tönkremennek,akkor mi vajon nem?Szerencse ,némi egészséges életmód és genetika ,aki fitt marad.Gondolom a vidéki élet közelebb áll az egészségeshez,mint az itteni.Mindegy,éljünk , fényképezzünk,VALAMINT FÓRUMOZZUNK! \:D/
gyomar

HozzászólásSzerző: gyomar » 2018. május 12. 12:35

Sziasztok!
Feltettem jó pár képet, vegyesen a három napból.Dobogókő, Rám-szakadék, Hegytető, háttérben a Duna-kanyar.
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára gyomar 2018. május 12. 12:58-kor.
gyomar

HozzászólásSzerző: gyomar » 2018. május 12. 12:47

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2018. május 12. 13:52

Marcsi! A szép képeket látva mégegyszer gratulálok valamennyi , nem éppen csitri korú exkolléganődnek ehhez a nem könnyű túrához. Szép és emlékezetes teljesítmény volt mesés tájakon. :) Nem valószínű, hogy vállalkoztam volna rá. Létrára már itthon sem mászok fel! ;) :-bd :ymapplause: Köszönöm a képeket. :ymapplause:
Kép
gyomar

HozzászólásSzerző: gyomar » 2018. május 12. 14:17

Gabóci5 írta:Marcsi! A szép képeket látva mégegyszer gratulálok valamennyi , nem éppen csitri korú exkolléganődnek ehhez a nem könnyű túrához. Szép és emlékezetes teljesítmény volt mesés tájakon. :) Nem valószínű, hogy vállalkoztam volna rá. Létrára már itthon sem mászok fel! ;) :-bd :ymapplause: Köszönöm a képeket. :ymapplause:

Szia Gabi!
Köszönöm szépen, valóban nem volt könnyű, DE egy csodában volt részem.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. május 13. 11:17

Sziasztok!Kedves Marcsi!Csatlakozom Gabócihoz és Gratulálok a túrához.Nemcsak a táv,hanem a szintkülönbség se nudli.Marcsika!Jól nézel ki .Abban a lapos cipőben tudtál gyalogolni?Látom a"csajok" sem tinik már akikkel mentél,ezért méginkább nagy teljesítmény.A távoli képek a hegyekről és a Dunáról csodálatosak,élesek és simogatóak.Köszönöm szépen.
Na ez jó lesz ,ami most jön.VIZET PRÉDIKÁLOK ÉS BORT ISZOM.Dédinél újabb születésnap tömkeleg volt.Lilla+2 másik dédunoka összevonva.Rendelt hidegtál és egyebek.2,3 és 7 éves kölkök.Újabb fréziafotók.Bár azt mondtam lehet cserepet választani,de megint megtréfált a sors,azaz a fréziahagymák/ezt már írtam/egyelőre kékek és lilák bújnak.Majd a végén összeállítunk személyes csokrot/kollázs/ a választékból.
Üdv a CSAPATNAK és jó vasárnapot!Jönnek mindjárt a fotók:Paggy
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. május 13. 11:19

Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. május 13. 11:20

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. május 13. 11:21

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. május 13. 11:22

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. május 13. 11:24

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. május 13. 11:25

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. május 13. 11:27

Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. május 13. 11:28

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. május 13. 15:12

Befejeztem a kis négyrészes sorozatomat. Első utam ide vezetett, mert aki kimarad,
az lemarad. Bizony ez igaz rám is.

Gabi! Érdekes, nem nagyon küldözgettünk egymásnak fotókat az öcsémékkel, de most
valahogy beindult a dolog. A sógornőm küldi, én meg kiteszem, legalább felhőkarcolókat
is látunk. Most Las Vegasból teszek ki majd két fotót. Röhej! Az egyiken egy Eiffel-torony
van!

Belinkeled, hogy honnan vannak a kollázsokhoz a sablonok? Olyan nagyon mutatósak!
A kicsi képen a tornászlányos szobor a viharos felhők közt FANTASZTIKUS!

Tényleg nagyon szépek azok a rózsa támasztékok. Még önmagukban is dekoratívak, nemhogy
a rózsákkal.

Annyi hasznom származott a madáretetésből, hogy első ránézésre is meg tudom mondani,
hogy a montázsban házi veréb szerepel. Hihi!

Paggy! Annyira szemtelen vagyok, hogy az ELEVEN tavasz programajánlóban azonnal a szöcske
desszert szúrt szemet. Jobb lesz hozzászokni, mert a rovarokat tartják a jövő fehérje forrásának.
Egyébként nagyon csalogatóak a programok.

Konferencia is!! Hihetelen vagy, Paggy!

A falusi életben azért több a mozgás (már akinek), mert a kert, ha vannak állatok az is,
munkát ad. De a városról kiköltözött lakók, akik autóval közlekednek, és egy percet sem
járnak gyalog, vagy a fűnyíráson kívül mást nem csinálnak a kertben, azok ugyanannyit mozognak,
mint egy városi. Én annyival mozgok csak többet, hogy nincs autóm, muszáj vagyok gyalogolni,
amit egyáltalán nem bánok.

Látom, nagy kanállal ettetek a szülinapon! Ínycsiklandóak az ételek. A dédi nagyszerűen néz ki, de
ezt már többször is mondtuk. Lilla boldog. Jó időtök volt szerencsére! Az ölben ülő kisfiúcska
tiszta apja!

Az én kedvenc színem a vöröses narancsos, de ezek a kékek-lilák sincsenek ellenemre. Nagyon
szép képeket készítettél!

Ahogy ígértem, Las Vegas Eiffel-toronnyal:
Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. május 13. 15:13

Kata! Gyönyörűséges az a fehér virágú cserje! Azt hiszem, gyöngyvirág cserje a neve. Én még
soha nem láttam élőben, csak így képről.

Nálam még a futórózsa is, és a rendes rózsa is bimbós állapotban van. De ennek is nagyon örülök.
Tavaly azt hittem, kipusztult a rózsám, de aztán nagyon későn csak kihajtott, még virágot is
hozott.

A jezsamen (jázmin) bokron már nálam is egyre több virág van, és a csipkén is, de nincs kedvem
fotózni őket, mert nem tudok újat mutatni velük kapcsolatban. Olyan képet meg minek csináljak,
amilyet már tavaly vagy azelőtt is készítettem.

Már jobban kéne lennie derekadnak. Miért nem javul? Samuka olyan a képen, mintha tíz évvel
fiatalabb lenne. Aranyos!

Marcsi! Nagyon jó ötlet volt a gyönyörű gyökerű bükkfához és a hatalmas sziklatömbhöz odaállnod.
Jól láthatóak az arányaik.
Dombról látkép! Ez a gyengém! Ha ilyet látok, azonnal mennék oda.

Vigyorogtam a Rám-szakadékos képen. Egy kis szójáték: "Rám szakadék a Rám-szakadék" jutott
eszembe róla.

A tanösvény tábláján található írásról az Erdő fohásza jutott eszembe, és amíg kerestem a neten
addig találtam más "fohászokat" is, beteszem őket, hogy nevessünk egy kicsit:

Kép
Kép
Kép
Kép

Látszik, hogy nagyon küzdelmes volt az út, de az is, hogy amit láttatok, azt nem fogjátok soha
elfelejteni. Gratulálok nektek!

Kép
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2018. május 13. 19:06

Rita! szerintem Te is ismered a https://hu.pixiz.com/?q=koll%C3%A1zs oldalt, itt szoktam kutakodni. :)

Kép
Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. május 13. 19:25

Ismerem, persze, korábban én is használtam, de én nem kutakodtam benne,
ezért nem is tudtam róla, hogy milyen lehetőségei vannak.

Szépek a kollázsok, csak eléggé babrás, ezért inkább csak egyszerűen felteszem
a képeket.

A bodzának persze bele kellett nőnie a jázmin bokorba!

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. május 13. 19:58

A lányom is szereti az Aldit. Tegnap, ottani idő szerint este 9-kor készült a kép:

Kép
gyomar

HozzászólásSzerző: gyomar » 2018. május 14. 9:53

[quote="Paggy"]Sziasztok!Kedves Marcsi!Csatlakozom Gabócihoz és Gratulálok a túrához.Nemcsak a táv,hanem a szintkülönbség se nudli.Marcsika!Jól nézel ki .Abban a lapos cipőben tudtál gyalogolni?Látom a"csajok" sem tinik már akikkel mentél,ezért méginkább nagy teljesítmény.A távoli képek a hegyekről és a Dunáról csodálatosak,élesek és simogatóak.Köszönöm szépen.
Szia Paggy!Köszönöm szépen a gratulációt.A cipő rendben volt, mivel korábban vettem egy túra cipőt és nem sikerült összeszoknunk. De viszont ez a cipő, egy téli recés talpú és nagyon bevált kényelmes és így ezért döntöttem mellette.
Marcsi :)
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. május 14. 14:24

sziasztok! gyorsan írok, mert nem tudja az időjárás hogy mit csináljon, és hátha mégis lesz dörgés villámlás akkor pedig kikapcsolok mindent!
Kedves Paggy, olyan gyönyörűre finomra szépre sikeredett a családi összejövetel. Öröm látni időset, legkisebbet együtt. Már a kép látványától először éhes lettem, majd jóllaktam :D ;) :)) . A fréziák huncutkodnak, de attól még gyönyörűek! ennyire lilásat még nem láttam. :movingflower:
A konferenciához pedig gratulálok, biztosan érdekfeszítő és izgalmas lesz! :-bd Igazán jó dolog együtt gondolkodni a városok jövőjéért, élhetővé tételéért! Bárcsak mi is megtehetnénk! Addig is az ember vigyáz a környezetére ahogy tud! :ymblushing:

Marcsika! Igazi bevállalós csajszi vagy, jó hogy láthattam a képeket, mert sem én sem Samukám nem tudtunk volna végigmenni rajta. Viszont így remekül szórakoztam a képek láttán. Gratulálok a hölgykoszorúnak is, hogy ilyen remekül helytállt mindenki! Nagyon jól nézel ki a képeken, és nekem is tetszik, hogy arányérzékeléshez odaálltál mérőzsinórnak..mekkora hatalmas is egy szakadék.

Rita, jót vigyorogtam az erdős imán de végül is nem is tudok nagyon ellene mondani...egynémely ember sajnos mintha nem lenne ember, hiszen másként nem kellene bizonyos stílust is bevinni az intelmekbe... :-bd x_x Gyönyörűek és színesek a gyerekek által készült fotók.
Na igen a bodza...ha nagyon elterjed, csak a tövénél lehet egy két ágat kifűrészelni, ágfűrésszel, hogy a többiek is kapjanak napfényt és vizet!
Lassan hozom a képeket, hétvégén nem csináltam mert nagyon elfáradtam a konferenciára kapcsolódtam be, de már fekve sem bírtam a legvégéig.
Mindegy akkor is nagyszerű volt. :D ;)
szombaton még a barátnőm hozott kenyeret, mert pénteken úgy döntött a derekam hogy szórakozik még egy kicsit velem..de aztán muszáj volt gyógyszert is bevenni. Holnapután kezdődik nálunk a ramazuri! :ymhug: x_x :-?? Nagyon gyorsan és profin dolgoznak!
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. május 14. 14:37

folyt.
Kép
Picit későn néztem ki...
Kép
Kép
nem mertem leszaladni, hogy itt hagyjam a Samut...úgyhogy a lemenő napból most csak ennyi lett egy kis kukucska...
Kép
egy kis méltatlankodás, mert úgy gondolta most buszozzunk...de későbbre kellett halasztani..
Kép

Kép
Kép

Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
[img]https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/32423223_1896974817014117_2110949088517160960_n.jpg?_nc_cat=0&oh=1d5a95d47321814186410d7dcaed89b6&oe=5B973685
Kép

Kép
ennyi most a mese mára... :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth: :-h
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. május 14. 18:02

Sziasztok!Mindjárt jövök.Paggy Sietek és holnap délelőtt nézelődök!!Előre is köszönöm a szép képeket./bodza,kövirózsa,Gabóci képei...../ :littlehearth:

Nyitva a SZEDD MAGAD EPER!
Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Paggy 2018. május 14. 18:17-kor.

Vissza: “Társalgó”