Van képem hozzá

f.ági

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2018. május 7. 13:20

Sziasztok!
Hatalmas szél volt ma nálunk reggel, igazán emiatt nem is volt meleg, de hősiesen gyalogoltam dolgozni, piacra és haza. Elinditottam a láb erősitést, mert a törés és a viszerek miatt eddig az útig alig gyalogoltam. Bár jól veszem az akadályokat, remélem kitart majd a hazajövetelig is.
Kata! Szinte könnybe is lábadt a szemem – komolyan -, ahogy olvastam Samuka kijelentését, miszerint: Anya, szeretlek! Nekem néha még szokta mondani a fiam, mikor átölel. Általában azért neki kell olyankor valami miatt megerősités, de egye fene, jó hallani bármikor is teszi.
Nem foglak irigyelni a három napos karbantartás miatt. Totál átérzem, ugyanis nálunk meg beomlott az akna, ami az utcai központi csőbe megy bele. Annak idején teljesen hozzá nem értő módon csinálták meg. Már voltak kint átfújatni, pár napig jó is volt, most ugyanúgy néz ki. Valamikor a munkalap átadása után jönnek megcsinálni, kérdés a magyar rendszerben ez mikor valósul meg. Remélem nem kell napokig wc-re eljárni valahova, mert akkor agybajt kapok. A férjem mondta, hogy bekéredzkedünk a szomszédba. Hát szép is volna…, magánházas környéken óránként csoportosan járni a szomszédhoz. Bár végül is, ha beosztjuk őket, akkor lehet mindenki jól jár.
Lehet elkerülte a figyelmem, hogy lépésszámlálót használtok útközben? Nagyon szépek a képeid! Nálunk is ezüst hárs van az utcán, annak nem jó a teája, bár én a szivemre vigyázva nem is iszok hársfateát. A szomszédban van egy gyönyörű fa, most épitkeznek majd, remélhetőleg nem vágják ki.
A két könyv biztos jó sok új információval szolgálhat, bár szerintem a mi gyomrunknak lehet kicsit sok is.
A régi lakásotok látványáról eszembe jutott, hogy karácsonykor minden évben elmegyünk Szeged-Gyálarétre János szüleinek - ők már nem élnek – a házához, és megnézzük kivülről. A férjem lelkének jót tesz, akkor pedig miért is ne.
Marcsi! Érezd jól magad, készits sok képet!
Nelli! Jó, hogy Te is itt vagy.
Paggy! A kenyeret nagymama kenyérlisztjéből sütöm, saját készitésű kovászból – ez cserpes joghurtból van -, krumpli, tejföl, só, vaj, méz, pici élesztő van még benne. Ez most dupla adagos lett, mrt az öntöttvas wok-ba simán belefér igy is. Nagyon finom szerintünk. Volt, hogy mostanában vettem a fiamnak normál kenyeret, mert ő ezt aztán meg nem eszi, és nem találtam hosszú évek után sem olyat, ami másnapra ne lenne papír izű.
Kipróbáltam a croassant is, szerencsére a fiam ezt már megeszi. Foszlós, finom, szinte azonnal elfogy.
A képen egy lapostányérba van beletéve a kettő, igy látszik mekkorára csinálom.

Kép

Száritani minden évben el szoktunk menni akácot és bodzát szedni külterületre. Ezeket láttad még a citromfű és menta mellett. Megfázásnál a fiúk kérik is az első kettőt. A bodza még nagyon jó hurutos köhögésnél, eldugult sűrű orrváladéknál gőzölésre.
Kiváncsi leszek majd a Csendtáborra! Lillának boldog szülinapot!
Gabóci, örülök, hogy jól éreztétek magatokat Sümegen! Megnéztem a sok képet amit feltettél .
Én is szimatolok ezerrel amikor megyek dolgozni a kis utcákban, mert nagyon sok akác van az út szélén. Otthon elfeledkeztem arról, hogy a tónál van egy akác, csak az orrom jelezte, meg is lepődtem magamon, hogy lehet elfeledkezni róla. Szerencsére vége a fűtésszezonnak, mikor egyik másik szomszéd jól megpakolja frász tudja mivel a kályhát és ömlik a fekete bűzös füst a kéményből.

Hétvégén bográcsoztunk. Nálunk ez az emeleten a majdani nappaliban zajlik. Berendezve is csak régi bútorokkal van, mert a fiam azt mondta, hogy ő nem akar felmenni még rövid időre sem. Igy a nappaliban bográcsozunk , a konyhában meg üzem van berendezve, fúró, csiszoló gépek, korcsolya élező és társai. Ja és a fürdőszobában van a húsdaraboló a pörköltfőzéskor. :-)

Kép

Valamelyik nap a hintaágy tetején sütkérezett. Azt hittem nem él, de tévedtem.

Kép

Ez a két szép bokor útközben van munkába menet. Már olyan régen le akartam őket kapni.

Kép

Kis fűszeresem egy része:
Kép

A Csillag Börtön. Nem teljesen közelről, mert nem akartam bilincsben végezni, mert épp ment be a kocsi, gondolom vitt valakit a hűvösbe. :-)

Kép

Gyufagyár. Borzalmas bűz árad ki az ablakokon. Szerintem piszok egészségtelen, de gondolom nincs nagyon más választásuk azoknak, akik ott dolgoznak. Évekkel ezelőtt ki is gyulladt.

Kép

Kálvária téren nagyon régen egy kápolna állt, ennek a tiszteletére emelték a dombocskát.

Kép

Lányok, köszönöm Ödön felé irányuló figyelmeteket. Őkelme itt hűsöl a szobában mellettem. :-)
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2018. május 7. 14:06

Rita! Kérdeztél az útról.
Ma szólt a hugom, megvan a vizum, amit néha semmitmondó dolgok miatt szeretnek elutasitani. Nemsokára kézhez is kapom, pénz nálam.

Kép

Elvileg már csak pakolnom kell. :-)
Három hét, még nem izgulok, de nagyon készülök. :-) Aránylag jól birom a gyaloglást, az állással nem lesz gondom, mert ahhoz már hosszú évek alatt hozzászoktam. A 10 órás repülő úttól tartok kicsit, de szedek előtte detralexet a viszereim miatt.
Párizsból indulunk, onnan 10 órás az út, reggel hatra vagyunk ott, igy az egész nap a mienk, ugyanúgy, mint az utolsó is, mert a visszaút az késő este lesz.
A program, ami úgy módosulhat, ha szeretnénk valamit megnézni, akkor megnézzük. Én a harang múzeumba szeretnék még elmenni, régi hatalmas harangokat nézni. :-)

Kép

4-en leszünk, totál családias légkörnek néz ki, vagyis remélem. :-)
Nagyon-nagyon sok képet akarok késziteni és megosztani Veletek! :-)
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. május 7. 18:07

Sziasztok Kislányok!

Hihetetlen gyorsasággal gyűlnek össze a nézni- és olvasnivalók!

Az öcsém nagyobbik fia New Yorkban, egy 20. emeleten lévő szórakozóhelyről készítette ezt a
három fényképet. Az elsőn az Empire State Building látható, ami New York egyik jelképe.

Paggy! Nagyon szépek voltak az épületek! Egy rokonunk lakott ilyen körfolyosós házban a Mikszáth
körúton. Határozott aurája volt, és mivel a szomszédok is nagyon kedvesek voltak, jó kis traccs-
és sakkpartik zajlottak a folyosón. Viszont a belmagasságuk miatt bent nem éreztem olyan jól magam.
Nagyon rendes volt az a lakóközösség, amely finomságokkal várt benneteket. Köszi a videókat is!

Az a "csendtábor", az valóban a csendről szól? Nem is hallottam még ilyet. Legalább elmeséled.

Nem fotózok házakat, mert egy-két szép régi darabon kívül, nincs bennük semmi rendkívüli, az
új részen, meg átlagos új házak vannak. Egy bolt, egy óvoda, egy évek óta bezárt kocsma, és egy
polgármesteri hivatal van nálunk. Semmi több! Amit szeretek fotózni, ami megfog, az a növények,
a hangulatok, mint az orgonás részletek és az állatok (főleg rovarok, cicák, madarak). Ha elutazom,
másféle témájú fotókat is fogok készíteni. 18-án megyünk Poroszlóra a Tisza-tóhoz. Jó lesz nagyon!

Isten éltesse a kis unokádat! Gyorsan repül az idő!

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. május 7. 18:08

Ági! Már írtam, de olyan jó, hogy befagytak a rossz hírek Ödönről! Annyira beszokott már a lakásba,
vajon lesz ő még igazi kinti kutyus? (láttam a kenneljét az egyik képen, arról jutott eszembe)

Modell Cica be akart bújni a kerítésen, de megállt félúton, mert egyre közelebb ugatott a bent lévő
kutyus. Nem őt ugatta, de ennyi is elég volt, hogy ne tudja eldönteni, mitévő legyen.

Egyszer azt olvastam, hogy nem szabad állandóan locsolni a fákat, mert nem fog elég mélyre hatolni
a gyökerük, így egy erősebb szélvihar könnyebben tudja majd kicsavarni tövestől. Nem azért mondtam,
hogy rátok ijesszek, apukám is állandóan locsolta a fáit. Igaz, a kútból, és az ingyen volt.

Kenyérke gyönyörű! Az akácról jut eszembe, hogy az is egy szemtelenül agresszív növény. Ha virágzik,
akkor szembesülök vele, hogy egyre inkább oda lesz a mifelénk gyakori vegyes (bükk, gyertyán, többféle
tölgy) lomboserdő. Az akác elnyomja őket. Mikor ideköltöztünk, még csak pár darab fehérlett a nagy
"zöldségben", most meg imitt-amott látok zöldet a nagy fehérségben. Nagyon-nagyon szomorú!
Kellett Amerikából behurcolni!

A croissant is gyönyörű! És mekkora!

De irigy vagyok a szitakötő-fotó miatt! Annyira szeretnék én is egyet csinálni! Percekig vizsgáltam a
szárnyát, az ereket... hú azok a szemek!

A kis fűszeresedben a bazsalikomot, a kakukkfüvet és a citromfüvet felismertem, de mi az a magasabb
zöld a háttérben?

Kína! Nincs is több kérdésem, mindenre választ kaptam! Szuper lesz! Már alig várom, hogy nézhessem!

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. május 7. 18:09

Kata! Nem irigyellek a festés miatt, sem a csőcsere miatt. Számomra ezek az utálatos munkák.
Ide tartozik még a költözés is!
Nálam a 10 cm vastag nikecellnek hála, csak 22-23 fok van a házban. Kíváncsi vagyok nagyon,
milyen idő lesz idebent kánikulában.

Samuka életében különlegesebb helyet foglalsz el, mint az "átlag" édesanyák. Nemcsak hogy te
vagy a világmindenség és annak is a közepe, de az is maradsz mindörökre. Már írtam egyszer,
hogy szerencsés legényke, mert te vagy az anyukája.

Na, megvan a hársfa is! És így belülről sokkal látványosabb, mint kívülről fotózva!

Marcsi! Már biztosan megérkeztél Dobogókőre. Érezd jól magad, kirándulj sokat, legyen csodaszép
időtök, és fényképezz sokat! Egyszer voltam arrafelé, de az is jó régen volt már!

Gabi! Micsoda kilátásotok volt a várra, és a várból is!!! És hát a szálloda sem néz ki rosszul!
Imádom amikor magasból lenézhetek (tudom, már ezerszer írtam!), mert szeretek minden részletet
megfigyelni odafentről. Most is a várból készült fotón legeltettem a legtovább szemem. Így látszik
igazán, mekkora is volt a szállodátok.

Kép
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2018. május 7. 18:22

:) Ági! :-h Hú nagyon gyorsan itt lesz az indulás, már kézzel foghatóak a dolgok. Nagyon szép a programotok, sok látnivalóval. Érezzétek jól magatokat, és várjuk az élménybeszámolót a képekkel. Nem tagadom, irigykedek.
Előtte még túl kell élned az akna javítását, kellemetlen szituáció. :( Katát sem irigylem azért ami rá vár. ;;)

Gyönyörű az a két bangita bokor az utcán tele virággal. Nálunk hársfával van az utca beültetve, várom a virágzását, annak is isteni illata van. A fűszerkerted is igazi kincses sziget. Minden van benne a citromfű, bazsalikom, kakukkfű és tárkony, csak amit ezen a kicsi helyen felfedeztem.

A kenyered és a croassanod is guszta, és ami lényeges a látványa nem hízlal, ugynis egy hónapja nem eszünk ilyesmit. Ezért a sümegi kiruccanás miatt, hetekig fogunk böjtölni, ott nem tudtuk megállni, hogy a sok finom ételt ne kóstojuk meg.

A szitakötőd fotója jó lett, egy igazi "szörnyeteg".
Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. május 7. 20:26

Mai fotóm egy májusfáról. Régebben már beszéltünk róla, hogy Borsodban nagy divat a májusfa
állítás is, és a májuskosár küldése is. Mindkettőt a fiú adja a lánynak. Májuskosarat nem láttam.
A feldíszített fát a lányos ház kapujához kötözik ki. A fiam is állított a menyasszonyának Miskolcon,
de ő még május kosarat is adott.

Kép
bearbear
Fordító

HozzászólásSzerző: bearbear » 2018. május 7. 22:22

Kína :o nagyon jó ez az útiterv, szívesen mennék én is. Illetve még Jeju szigete az ahová szeretnék eljutni. na majd egyszer...
Rita, mi is ilyen belső körfolyosós házban lakunk, tényleg van neki egy parti feelingje :D főleg ha nyitva van az ablak és a földszinten hajnali ötkor traccspartit tart a nép, mert a földszinti szekció együtt kávézik, kinn ülnek az udvaron, vittek le nyugágyat is. Sőt ehhez a házhoz tartozik nem csak egy belső udvar hanem a ház mögött van egy parkoló és a parkoló kerítéssel van elkerítve, szóval van egy kialakított hátsó kert is, igaz ott csak fű van. Érdekessége, hogy ebbe a kertbe csak az egyik lakó lakásán keresztül lehet lejutni. Itt az épület pincéjében üzletek vannak, illetve most egy étterem és egy zeneterem. Mi a ház másik oldalán lakunk, de ha lent szól is a zene teljes hangerővel, akkor sem lehet hallani semmit sem. Ha becsukom az ablakot itt teljes a csend. Két évvel ezelőtt cserélték a belső körfolyosót, leszedték a régit és raktak fel újat. Egy nyáron át pallókon és állványokon közlekedtünk. Már a halálfélelem kerülgetett minden egyes nap. Ha megtalálom a felújítási képeket felrakom. Borzalmas volt. Viszont azóta gyönyörű ismét a körfolyosó. A rácsot vissza kellett rakni mert azt nem lehet módosítani. Sőt például az ablakokat sem cserélheted le ilyen házban, sőt szinte semmit sem. Azt is meghatározzák, hogy milyen színűre festheted a falat kívülről, milyen színűnek kell lennie a keretnek stb. Nemzeti örökség vagy minek a része... hirtelen elfelejtettem a szakszót.
bearbear
Fordító

HozzászólásSzerző: bearbear » 2018. május 7. 22:36

Kulturális örökség...
Kép
Kép
Nem találtam meg az összes fotót, de később az állványok tetejéről leszedték a folyosót és újra rakták teljesen. Kb, fél métert kellett lelépni az állványokig, és azon végig a lépcsőházig. ha előre tudom, hogy ilyen lesz albérletbe megyek arra az időre. :-ss Az a baj, hogy nem szóltak, hogy ez ilyen lesz, csak annyit mondtak felújítják a folyosót.
bearbear
Fordító

HozzászólásSzerző: bearbear » 2018. május 7. 22:49

Valami vidámabb dolgot is hozzak ez a kép Aquinicumnál készült:
Kép
Vele szemben vissza Pest felé haladva van egy hatalmas mező, oda nagyon szeretek kijárni.
Kép
Kép
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2018. május 8. 21:30

Sziasztok! Ma elmentem jegyet venni szombatra az ukrán táncegyüttes műsorára. Egy kis ízelítő:

Közben természetesen néhány képet is csináltam, amit kollázs formájában adok közre.

Azok a csodálatos rózsák!

Kép

Kép

Ehhez nem kell kommentár.

Kép

Ez nagyon tetszik.

Kép
Kép
gyomar

HozzászólásSzerző: gyomar » 2018. május 9. 19:43

Sziasztok!
Ma érkeztem haza Dobogókőről.
Nagyon jó volt a csapat.Adva van 9 "kislány" akik 50 és 74 év közötti korban vannak, (valamikori Szegedi Domus kollektívájából) és elhatároztuk, hogy neki feszülünk a Rám-szakadéknak.Első nap egy kb 3 órás sétát tettünk, majd másnap ketten elmentek a mi kis falunkba, mi pedig elindultunk.
Rosszul döntöttünk, és senkinek nem ajánlom, hogy minden elő edzés nélkül neki vágjon.
Kb 2,5 óra lefele majd másfél óra maga a szakadék (ami gyilkos volt), majd 3 óra fölfele, tehát 7 órát gyalogoltunk mire visszaértünk a szállásra.Összességében egy csoda volt sok-sok tanulsággal megszőve.
Ma már csak egy másfél órás sétát tettünk és indultunk haza.Miután kiheverjük az izomlázat, és az izgalmakat biztos vagyok benne, hogy ha valami akadály kerül elém akkor csak Rám-szakadék fog az eszembe jutni, hogy ha azt megtudtam mászni akkor mindennel elfogok boldogulni.
Majd jönnek a fotók is.
Szép estét kívánok mindenkinek Marcsi :)
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. május 9. 20:34

Nelli! El tudom képzelni, milyen lehetett kisgyerekkel mászkálni a pallókon!
Nézni is rossz a képeket. Látszik, hogy a munkás hozzá van szokva az ilyen
körülményekhez. A felhőd olyan, mintha akvarell lenne. A gyújtoványfű
pedig nagyon szép! Mifelénk gyakori.

Gabi! Előre is jó szórakozást kívánok a táncelőadáshoz! Tuti, hogy virtuózok
lesznek. Mind a két kollázs fantasztikusan néz ki! A második olyan, mintha
egy profi honlapépítő csinálta volna. Nekem is nagyon tetszik az utolsó fotód!

Marcsi! Jó nagy kalandban vettél részt, de ha a nagy fáradtság és izomláz
ellenére is azt mondod, hogy megérte, akkor megérte! Büszke lehetsz magadra,
hogy végigcsináltad! Várom a képeket!

Virágzó vérborbolya:

Kép
bearbear
Fordító

HozzászólásSzerző: bearbear » 2018. május 10. 10:17

Rita, eme legutolsó képedben benne van az összes szín ami boldoggá tesz engem.
bearbear
Fordító

HozzászólásSzerző: bearbear » 2018. május 10. 10:20

Gyomar, a RAM szakadéknál én is jártam egyszer (és nem utoljára). Még egyetemista koromban nyertem el egy utazást, ahol a Pécsi tudományegyetem legjobb ötven diákja mehetett egy két hetes hetes erdélyi kirándulásra. Igen emlékezetes volt. Nagyon részletekbe nem merülök bele most, de megfeszített menet volt. Illetve ott volt egyik évfolyamtársamnak hasmenése, szóval duplán emlékezetes :D
MinGi

HozzászólásSzerző: MinGi » 2018. május 10. 11:16

Rita írta:Marcsi! Jó nagy kalandban vettél részt, de ha a nagy fáradtság és izomláz
ellenére is azt mondod, hogy megérte, akkor megérte! Büszke lehetsz magadra,
hogy végigcsináltad! Várom a képeket!

Marcsi! Valóban büszke lehetsz magadra, a Rám szakadék nagyon szép, de meg kell küzdeni vele! Nagy figyelmet igényel, ugyanakkor csodálatos élmény, nem lehet megunni. Párszor megjártam,ma már nem mennék végig rajta.(ezért is várom nagyon a képeid)
A figyelmetlenség miatt sok a baleset is.Míg dolgoztam nem volt olyan hét, hogy 2-3 sérült nem jött volna onnan, köztük a mentés közben sérült mentős és rendőr is.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. május 10. 12:05

Sziasztok Lányok!
Most értettem meg,ha nem vagy itt a FÓRUMON,akkor rengeteg dologból kimaradsz.
Kedves Rita!Köszönöm szépen a New York-i képet a felhőkarcolókról./milyen találó, felhőket karcoló ház/ és a virágos fotót is.CSENDTÁBOR:csendesítsd le magad,ne törd állandóan a fejed,ne aggodalmaskodj,nélküled is működik a világ,figyelj befelé!DOLGOZZ SERÉNYEN!!!
Nelli!Hiába volt kellemetlen a sok munka,biztos jó lehet egy ilyen házban lakni.Hangulatos,főleg,hogy kert is van.Köszönöm a fotókat.
Gabóci!HŰHA-HŰHA!!Mennék én is a táncelőadásra!NAGYON-NAGYON SZERETEM. :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: A belvárosi lámpák és a stukkók a házon hangulatosak.TETSZIK,köszönöm .Ilyent szerettem volna.
Ági!Mindjárt itt a nagy nap.Veled izgulok én is.DE "szegény" férfiak nálatok,nekik csak a "munka" marad otthon.Majd kárpótolni kell őket,valami kis kínai finomsággal.Még Ödönt is!
Kata!Szegény-szegény TE,majdcsak túl leszel a sok zaklatáson. %%- %%- %%-
Kedves Lányok !Teszek be néhány fotót.Lilla szülinapi tortája,fréziák és kinyílt a mellékhajtása a múltkorinak,de ezt nem adom senkinek.
Üdv:Paggy
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Paggy 2018. május 10. 12:16-kor.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. május 10. 12:07

Képfree upload pictures

7 éves,itt már 1 gyertyát levett róla.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Paggy 2018. május 10. 12:20-kor.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. május 10. 12:12

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. május 10. 12:14

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. május 10. 12:15

Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. május 10. 19:57

Nelli! Nekem is kedvencem, emlékeztet a fórum érdekes, bordós színéhez. A hozzászólásokban
is szeretem használni.
Paggy! Még egyszer boldog szülinapot Lillának! Persze, hogy marcipán lovacska van a torta tetején.

A két link közül a felső nem működik, de az alsót meg tudtam nézni. Az a Lupa-tó-tengerpart!
Olvasva a ciket, egyik ámulatból a másikba estem az ötleten, és a világszínvonalú kivitelezésen is.
Ezt nevezem! Gerendai hihetetlen ötletember!

Így a képen olyan hatalmasnak néz ki az a szép lila frézia virág!

Drága sógornőm küldött képeket. Az unokahúgom Las Vegasba kapott a jó munkájáért jutalom utat.
(Az öcsémék 15 éve élnek az USA-ban)

A repülőből a Colorado folyót, és a Mead-tavat látni, amely Nevada és Arizóna állam határán fekszik,
és Amerika legnagyobb mesterséges tava. 1964-ben nemzeti rekreációs övezetté nyilvánították.
Forrás: https://hu.wikipedia.org/wiki/Mead-t%C3%B3

És egy kép Las Vegasból (hátha lesz több is):

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2018. május 10. 21:31

Paggy! Utólag kívánok Lillának boldog szülinapot!

Kép

Szépek lesznek idén a fréziáid, gyönyörű ez a lila is. Megnéztem ...nagy ötlet a Lupa-tó, jól néz ki.

Rita! Nagyon jó képekkel lát el minket a családod. Ez is az a hely ahova szeretnék, de nem jutok el már soha.
Szeretnék én is magaslatról csinálni fotókat, de ez az Alföldön ritkán adatik meg.

Marcsi! Gratulálok, hősiesen csináltad végig a túrát, büszke lehetsz magadra. Kérem a képeket!

Tegnap és ma borus, kicsit esős volt az időjárás, de ezt a lányt nem zavarta, rendületlenül áll a sportcsarnoknál.

Kép

Egy érdekes fal részlet.

Kép

Ha a rózsák befutják, szépek lesznek ezek a virágtartók.

KépKép

Hazafelé a buszmegállóban ültem fagyit nyalogatva, ez a kis veréb odajött, megállás nélkül csipogott, mert biztos éhes volt.

Kép
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. május 11. 9:38

Sziasztok Lányok!Indulok jógára.Jövök este GABÓCI,nagyon kedves vagy,aranyos a tortád és nagyon-nagyon szuperek a képek.Csak átfutottam,de szeretném rendesen megnézni.A héten túlzsúfolt a program a kerületben és nálunk.Kis ízelítő:
Kezdődik az ELEVEN Tavasz
Újbuda | 2018, május 10 - 11:38
Spoiler: mutasd
Utcai társasjátékokkal, kreatív foglalkozással és sok-sok koncerttel kezdődik pénteken a háromnapos ELEVEN Tavasz fesztivál. A Bartók Béla úti családi pikniken a kulturális és gyerekprogramok mellett ételkülönlegességeket is lehet majd kóstolni és lesznek pop-up vásárok is.

Huszonöt helyszínen csaknem száz programot kínál a Bartók Béla Boulevard május 11-13. között. Az idei ELEVEN Tavaszon a közösségi és családi programok kerülnek a fókuszba, de az is megtalálja a megfelelő programot, aki művészetre, zenére vagy egy kellemes tavaszi kikapcsolódásra vágyik. - Évről évre egyre izgalmasabb programokkal töltjük meg tavasszal és ősszel a Bartók Béla utat. Szeretnénk, ha ez a pezsgés átragadna az év többi napjára is, hiszen korábban is gazdag kulturális élet jellemezte ezt a helyet – mondta Faur Zsófi, a Kulturális Tizenegy Egyesület vezetője.

A közösségi programok mellett most sem hiányozhatnak a design pop-up vásárok a galériákkal teletűzdelt utcából, ugyanakkor egyedi, egészséges és streetfood ételeket is lehet kóstolni hétvégén a Bartókon. Az ELEVEN Tavasz saját étlapján például egy szöcskéből készült desszert is szerepel, amit a finn nagykövetség pop-up éttermében lehet kipróbálni sok más finomság mellett.

Igazi művészutcává is változik a Bartók Boulevard: a kávézók, éttermek és galériák teraszait szombaton fiatal alkotók, rajz- és festőművészek lepik el. Az elkészült alkotásokat a lerajzolt helyszínek állítják ki.

A Bartók Béla út régi képeivel a múlt érdekes történeteit lehet majd megismerni több galériában. A házakat, lakásokat, családokat ábrázoló megsárgult fotók mellé színes történeteket is várnak a szervezők, a Bartók Béla út 33-ban pedig a régi fonók hangulatát idézik fel.

Szombaton a Gárdonyi téren egész nap gyerek-, sport- és ügyességi programokat tartanak, és egy különleges májusi fonalfa is készül. A szülőket a téren, a környező kávézók teraszain, valamint a galériákban koncertekre várják. A Pagonyban lesz Boribon-koncert, a Kiss Áron Magyar Játék Társaságnál pedig macikészítés és sok-sok társasjáték.

A tavaszi fesztivál ősszel folytatódik, szeptember közepén Mexikót látja vendégül a Bartók Béla Boulevard.

Az ELEVEN Tavasz programja itt található
.Üdv:Paggy

Vissza: “Társalgó”