Van képem hozzá

Paggy

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. május 5. 22:04

Reggel 10 órakor nyitott a ház és minden ünneplő ház a téren. Az idelátogatókat reggeli finomságokkal várták.
Képupload gambar
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Paggy 2018. május 5. 23:20-kor.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. május 5. 22:07

[spoiler]Mit keres egy kötelező olvasmány vidéki írója Buda legfranciásabb kis terén? Karinthy Frigyest, a legnépszerűbb kortárs térfoglaló törzstagot is meglepte a bronzba öntött Gárdonyi Géza felbukkanása a sokáig névtelen, utcák találkozásánál kialakult zsebkendőnyi placcon. A Hadik kávéházat divatba hozó lágymányosi istennők legvadabb vörösrúzsos szája csókolta életre a teret, amelynek környékén írók párhuzamos életei kuszálódtak: egymás lábnyomába lépett Nemes Nagy Ágnes és Karinthy, Kosztolányi és Ottlik.

Ezek a történetek és más városi legendák is előkerülnek az idei Budapest100-on. A tavasz legizgalmasabb programja a terekre és környékbeli házakra nyitja rá a kaput május első hétvégén.
https://welovebudapest.com/2018/04/13/k ... st-100-on/
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Paggy 2018. május 5. 23:22-kor.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. május 5. 22:09

Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. május 5. 22:10

Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. május 5. 22:12

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. május 5. 22:17

Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. május 5. 22:19

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Paggy 2018. május 5. 22:53-kor.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. május 5. 22:26

Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. május 5. 22:28

A következő ház sokkal,de sokkal szebb.A VIII.kerületben,a Guttenberg téren van .Mint már előzőekben ,2 napja ,feltettem a képét, ez a Guttenberg- ház.Itt lakott Lechner Ödön is egy darabig.Mindjárt jönnek a képek.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Paggy 2018. május 5. 23:51-kor.
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2018. május 5. 22:33

Szia Mindenkinek!

Nem voltam jelen, de sokat emlegettelek magamban Benneteket.
Paggy villamosos videójánál maradtam el, amikor le volt húzva az ablak.
Igaza van Évának, miszerint nagyon kellemes hangod van Paggy! :-) Az a telefonos képed, ami kicsit homályos tisztára olyan, mintha szmog lenne a környéken.
Aranyosak voltatok együtt a képen a férjeddel.
Változatlanul élevezettel nézegetem a feltett városi sétás képeid. A mostani 100 éves ház videóját és a többit is köszönöm. Milyen kedves gesztus volt az a reggeli invitálás...
Ahogy a lemaradásom néztem, eszembe jutott Rita, amikor irta mennyi idő is behozni jó pár oldalt. Min. egy órával készülök én is most, de muszáj leegyszerűsitenem, mert megint mindjárt tiz óra.
Nagyon szépek a képeitek!
Ritától már megszoktuk, Katánál van szuper változás a minőségen! Nagyon jó, hogy nagyok a képek, szeretem azokat amiken Samuka is jelen van.
Kata, mikor kezelésekre mész , akkor ő is bemegy veled, vagy hogy oldjátok meg?
Éva, nagyon érdekes volt, amit irtál a fészekrakási kisérletről nálatok.
Tőletek tudtam meg, hogy miylen a japán diszcseresznyefa. Eddig csak csodáltam, le is akartam fényképezni az egyiket gyaloglásaim közepette, de akkor már Gabóci kitett egy gyönyörűséget, igy ki is derült számomra miben gyönyörködtem. Igy voltam a júdásfával és a berkenyével is. Most már tudom mit látok az utcán. :-)
A másik amit nem ismertem az a kőris volt. Most már okosabb vagyok. :-) Viszont a babérmeggyet sem tudtam volna mit kezdeni, ha találkozok vele... GAbóci, nagyon szép volt a kapus, rácsos képed, meg a szürke cicmic a kis vörös füleivel. :-)
Végre megtaláltam Paggyt és aranyos kis unokáját is. Másodjára hozta csak ki a képet, de a lényeg megjelent. :-)
Rita! Te jó ég! Mekkora kerted van! Nem is csodálom, hogy hagyod a francba, nem foglalkozol vele. A mienk csak 900 nm, de ebben az évben jutottam oda, hogy vagy a derekam, vagy a kert.
Fűnyirás előtt tele kikiriccsel:

Kép

Most jutottam a modell cica képéhez. Tisztára úgy néz ki, mint aki beszorult a kerités rácsai közé. Sünikével jártunk igy egyszer. Fennakadt a drótkerités lyukán, úgy kellett munkáskesztyűvel kihúzni onnan. Csak hát ugye hátrafele az nem egészen úgy működött, mint ahogy szerettük volna.
amúgy szegények tele vannak bolhával, kullanccsal.
Ez a mostani sünikénk volt: - de hogy honnan jönnek, a mai napig rejtély-
Kép

Marcsi! A tulipánfáról jutott eszembe: Nálunk el van árasztva a terület, ahol vannak hetente min. egyszer. A férjem vizmániás , meg is őrjit vele sokszor. Volt már, mikor becsöngettek, hogy folyik a viz ki a kapu alatt. :-)
Ki akart pusztulni az egyik nagy fa az ablakom alatt, erre jól megmetszettük, kapott egy csomó vizet és újra kihajtott. Csoda történt, mert már azon agyaltunk, hogy a francba varázsoljuk ki a gyeprács közül.
Próbáld meg a sok vizet nála, hátha elindul jobban.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. május 5. 22:39

A József körútról kell bemenni a térre.
Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Paggy 2018. május 5. 23:49-kor.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. május 5. 22:40

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. május 5. 22:41

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. május 5. 22:43

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. május 5. 22:44

Mindjárt jön a videó.Ez egy gyönyörű ház.100 évesKép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. május 5. 22:50

Spoiler: mutasd
https://youtu.be/yfomeOlKaf4
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2018. május 5. 22:58

Ödönről :
Megvolt a varratszedés, kaptunk tanácsokat etetéssel, további teendőkkel kapcsolatban. Mindenki nagyon rendes volt az orvosnál, meg is fogadtuk, még oltásra is Makóra visszük át. A sztrádán 20 perc alatt ott vagyunk.
Ami jó hir, nem kell műteni a fekélyes belső és külső részét a fenekén, mert a tisztántartási technikám szuperül működik. Csak hát ez azt jelenti, hogy minden nagy dolog után fenéktakaritás, este pedig nedves ruhával áttörölgetni, ha kell krémezni, sprayvel fújni.
Ezt kell még a fiúknak megtanitani, ha nem leszek majd itthon.
Még egyedül nem engedjük ki, mindig ott vagyunk a közelében, nehogy ugorjon, kergesse a postást, egyebek. De már látom az alagút végét. :-)
Fogyott szegénykém, de lassan a kajával is visszatérünk normál adagra, úgyhogy bejelenthetem túléltük, jól vagyunk. :-)

Képeim: - nagyon sokat fényképeztem, hogy majd felteszem, de mindig közbejött valami -
kenyérkém:
Kép

Megvolt a szüret is:

Kép

száradnak:

Kép

Mára ennyi képe, kidőltem. :-)
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. május 6. 10:34

Sziasztok!Gyönyörű napsütéses reggelre ébredtünk. Paggy, köszönet a képekért és a videókért. Olyan jó volt visszanézni egykét régi házat, sok emlék jött fel bennem. ;;)
Ági, de jó, hogy végre sok sok jó hírrel tudtál bennünket traktálni! Ödön gyógyulása nagy öröm számomra is. Végre szakavatott kézbe került, meg is lett a gyümölcse. Persze ha te nem hozol annyi áldozatot az ápolás terén is érte, nem végződött volna ilyen klasszul ez a történet.
Látom, kenyeret is sütöttél, nagyon guszta! Csodásak a készülő szárítmányok is, lesz mit tenni teába, ételbe.
Nálunk Samukával holnap kezdődik a kemény hét! Hétfő phszihiátria, gyógytorna...keddtől gyógytorna, és kezdődik a csőcsere a házban. nálam konkrétan 16 17 18. Ebben az időszakban lesz kemény helyzet.
szóval a május nem lesz unalmas..ja és kezdődik majd a masszázs is. Samukám pedig mindig bent van velem és figyel és vigyáz rám.És vagy 1o szer elmondja, hogy anya szeretlek. Hangosan, úgy hogy nem csak én értem. mindenkit levesz a lábáról. :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: .

További szép napot mindenkinek! :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
gyomar

HozzászólásSzerző: gyomar » 2018. május 6. 11:45

Sziasztok!
Kedves Rita, Paggy, Kata, Gabi, Ági és Évi!
Nagyon sok szép fotó és még több információ került fel hálásan köszönöm nektek.
Holnap megyek Dobogókőre 3 napra túrázni, majd próbálok sok szép fotót készíteni.
Szép hétvégét kívánok.Marcsi :)
bearbear
Fordító

HozzászólásSzerző: bearbear » 2018. május 6. 13:41

Nagyon szép képeket raktatok fel. Örülök neki, hogy Ödön is jól van. Nagyon szépek Paggy ezek az épületek. Szeretem én is az ilyen városi túrákat.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. május 6. 15:15

Sziasztok kedves Lányok!
Először is köszönöm szépen Áginak az élvezetes fotókat.A kenyér beleharapnivaló!!!Sima búzalisztből készült? Kis tisztított vajjal vagy olivaolajas fokhagymával fincsi lenne!A szárítmányok is klasszak.Menta ,citromfű és még mi?ÖRÜLÖK ,HOGY ÖDÖN GYÓGYULGAT!!!! :-bd :flower1: %%-
Kata!Biztos szívetmelengető lehet,h az ember gyereke hangot ad az érzelmeinek.Nálunk az olaszos családom odakiabálja:szeretlek , a következő pillanatban már rohan is.Mondtam a lányomnak,írjon be a naptárába,mert szeretem Lillát,de nekem ő a gyerekem, igényt tartanék némi "csak ketten" beszélgetésre.Meg is teszi,de akkor is rohan.
Örülök,hogy tetszenek a városi túrák.A nyaram nagyon zűrös lesz .A jógatanárom is azt mondta,hozzam kicsit rendbe magam,azaz ne rohangásszak .
Megfogadom a tanácsát,elmegyek egy kéthetes CSENDTÁBORBA.Nem teljesen szerzetesi élet, kevés duma, sok fizikai aktivitás.Ha úgy gondoljátok ősszel szívesen folytatom a barangolást,mert sokat tanulok belőle.Ami viszont nekem fontos,hogy én is boldogan nézném a városi -falusi fotótokat.Tudom egy kis településen túl sok intim dolgot árulna el egy kép,de egy házsarok,egy távoli kép,egy kirakat egy karácsonyi fenyőfa a főtéren vagy egy pék kirakata talán nem kellemetlen.Nekem ez adja a hangulatát.Rita rengeteg képet tesz fel a falujáról ,mégse tolakodó a szomszédoknak és a lakóknak.Ági is sok új képet hozott.Persze én csak egy későn jött tag vagyok,de szeretem a jó képeket. A másik:bár Ritát nem lehet überelni a virág- és macskafotókban,de Gabóci is és Kata is nagyon-nagyon szép közeliket csinál.Talán ,ha ősszel kicsit visszafogottabb leszek erre kell mennem.DE AZÉRT IMÁDOK A VÁROSOMBAN NÉZELŐDNI és ha nektek is tetszik néha megteszem majd.JÓ HOSSZÚ SZÖVEGET ÍRTAM.Üdv:Paggy
Nemsokára utazik Ági,Marcsi túrázni megy Dobogókőre,Rita Angliába készül,Kata masszázson vesz részt/irigylem/és .....JÓ KIS NYÁRNAK INDUL,lesz mit olvassak és nézzek.
MINDJÁRT NYÍLNAK A FRÉZIÁK!!! \:D/
Rita!Nem kell vasalni,csak mosás után azonnal ki kell akasztani a függönyt.Kata!Nekem ez sötétítő helyett van ,mert reggeltől délig betűz a nap.
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2018. május 6. 17:18

Sziasztok Kislányok! Csak egy csöppet nem voltam itthon, de óriási a lemaradásom. Még nem volt időm elmélyedni a bejegyzésekben, csak nagyjából átfutni.

Tetszett Katának az ízletes ebédjéről készült képei, az érdekes törzsű fája és a gyönyörű virágos fái.

Nagyon örülök Ági, hogy Ödön már jobban van. Jó az a kép ahol szinte sóvárogva nézi az udvart, hogy jó lenne már ott szaladgálni. A száradó növénykéidnek szinte érzem az illatát, egy egész illatorgia, menta, citromfű, bodza és akác. Az utcák is olyan illatosak most, ahogy jöttünk hazafelé, az útak két oldala fehér volt a virágzó akácfáktól, és a felhúzott ablakon keresztül is érezni lehetett az illatukat.

Kedves idegen- és tárlatvezető Paggy! Nagyon szeretek veled barangolni, sok gyönyörűséget ismerhetünk meg általad. A jövőben is tartsd meg ezt a szokásodat, miután kipihented magad. Jópofa dolog lehet ez a CSENDTÁBOR, olyan nekem való lenne.

Még karácsonyra kaptuk a fiamtól ezt a lehetőséget, hogy menjünk el valahova pihenni egy pár napra, Sümeget választottuk. Még kicsik voltak a gyerekek amikor utoljára ott jártunk. Nagyon jól éreztük magunkat, szállás, kiszolgálás remek volt, csak rövid.

Kép

Spoiler: mutasd
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

A lovardában történelmi játékkal és egy kis lovas bemutatóval is szórakoztatták a vendégeket. A két piros inges fiú mongol volt. Videót sajnos nem sikerült csinálni.

Kép

Kép

Kép

Kép

A várlátogatás idején a helyi iskolások egy kis történelmi játékot adtak elő.

Kép

Kép

Esti kép a szobánkból.

Kép

A szálloda a várból.

Kép
Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. május 6. 18:00

Paggy, kellemes pihenést, a sok rohangálás után azt hiszem tényleg rád is fér. Majd onnan is várom az izgalmas beszámolót írásban és képben.
Gabóci, micsoda klassz helyen voltál, milyen jó képeket hoztál, még gyerekkoromban mentünk el alatta, de apu soha nem állt meg hogy megnézzük. Így most van elképzelésem a belső térről is..és még így is élveztem. :D ;)

Mai beszámoló, végre kimozdultunk gyülibe mentünk meg haza egy kis kerülővel. Ugyanis kiváncsi voltam változott e a környék ahol párommal laktunk...hát a fák hatalmasak lettek, más nem változott.
Be már nem kívánkoztam.
eléggé furán néztek is rám, hogy mit keresek, keresünk ott az udvarban, úgyhogy inkább szó nélkül eljöttem. ja és 7110 léptünk...

Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Ma nagyon szeles volt az idő, igencsak próbára tett, hogy azt kapjam le amit elképzeltem...de persze nem mindig sikerült.
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. május 6. 18:21

Kép
Kép
Kép Ez a Mészáros Lőrinc utcai TB székház előtti fák
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép ez a hársfa már akkor sem volt fiatal mikor ott kaptunk bérlakást a párommal, azóta eltelt 17 év...hatalmas lett és gyönyörű
Kép

Kép A bejárat..semmit sem változott...

Kép Itt laktunk 2 hónapot...mielőtt egyedül maradtunk...első emelet-Kép ez a tuja is alig volt nagyobb mint egy reklámtáska.... :D
Kép Ez pedig az épület hátulja...egyébként az egész épület anno munkásszálló volt, és azt alakították át ifjúházas bérházzá amire pályázni lehetett. Nekünk a 7 . pályázat lett sikeres, anno. addig albérletben laktunk. #:-s
Kép
ez pedig egy üzletközpont...
Kép
Kép
Kép
[img]kDi9foex7VBNgaRyUjzybxGpS9Fwb74dZapF7vb9HFrES0l1Bd1H90nzXh0o4XkkmR68aCNBmnRLO2xZNm7H7VmKE0T53niCRzkzg&oh=addbcddb871c5d5e8fc5de6ce79b5fde&oe=5B9952FB
[/img]
A könyvek meg külön örömöt szereznek... Mindegyik kihagyhatatlan olvasnivaló.! Na és persze a Kína a maga valóságában! :( :)
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. május 7. 10:25

Sziasztok!Csak egy kukkantás.GABÓCI és KATA!Nagyon-nagyon jó képek :movingflower: :littlehearth: ,köszönöm.Holnap este jövök nézelődni.Lilla holnap 7 éves,én megyek érte az oviba ebéd után.Még nem tudom lesz -e kedve a gesztenyéskerti játszóra eljönni.Az gyönyörű hely .Este családi ünneplés.
Most viszont az a lényeg, holnap jövök ,mert átfutva, szuperek a képeitek!!!!!!!!!!Üdv.Paggy

Vissza: “Társalgó”