Van képem hozzá

gyomar

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: gyomar » 2018. április 22. 7:44

Paggynak szeretettel:
Egy fotó előzetesen a Széchenyi tér legfontosabb épületéről, és egy pici park részlet szintén onnan.
Majd hamarosan jönnek a függőben lévő fotók a Lechner Ödön épületeiről.
Kép
A szobor Klebelsberg Kuno szobra.
Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. április 22. 8:14

Sziasztok!
MARCSI, kint a gyümölcsfa virágözön, bent a cserepes virágözön..gyönyörűek. Nálam semmi nem marad meg pár éve.. :( .
A tulipánfán meglepődtem...már a kora miatt is, azt hittem nemrég ültettétek..erre egyidős Samukámmal... :) ;) . :flower1: :littlehearth:

RITA!Micsoda csendéleti kép madáretető orgona koszorúval, csodás. A magnólia-nyír, és a barackfa-csipkebokor párosok szintén csodásak. :flower1: :littlehearth:
A virágzó gyöngyvessző is csodás,lélegzetelállító lehet, ilyen gyönyörűségekre kinézni az ablakon! :movingflower: :flower1: :littlehearth: .

Hozom akkor én is a szombati képeket, nem sok...de végre eljutottunk a Marcal kettőre..és az aluljárón át kellett menjünk. Meg is lepődtem a rajzokon..a jelek szerint 4 éve nem jártam arra...
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
[img]https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/31113757_1873450542699878_6343137152494206976_n.jpg?_nc_cat=0&oh=255cdce441e979dd620168dbca62968f&oe=5B66CAD0
[/img]
Kép
Kép

Kép
Kép

Kép
Kép

Kép :-h :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. április 22. 8:21

és itt a ma reggeli kedvenc fám..virágba borulva...
Kép
Kép
:movingflower: :flower1: :-bd ~o)
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. április 22. 8:32

Marcsi! Klassz kis "konyhakerted" van, szép kilátással! Vajon mi akadályozhatta a
magnóliát, hogy nagyobbra nőjön? Valami nem tetszik neki, de mégis jól érzi magát,
mert hozza a virágait. Cuki!

Kata! De jó, hogy itt a jó idő, és ti is egyre többet tudtok kimenni a szabadba, még
ha muszájból is. Samuka jókedvű, gyönyörűek a díszfák. Érdekesek azok a rajzok.
Lehet róluk többet tudni? Az utolsó két fotón milyen bokor van? Gyönyörű!

Én pár bolondozós képet hoztam. Beálltam a fák alá, és belülről kifelé fotóztam őket.
Így tudtam játszani a fényekkel és árnyékokkal. Nekem nagyon tetszenek. Most egy
juhar és egy vadgesztenye fa alól hoztam fotókat (utána irány a konyha):

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. április 22. 8:33

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. április 22. 8:56

Szia Rita! Első krédésedre a válasz..kicsit megtréfálódtatok..az a a hársfa két oldalról és a 3. ról fényképezve...
Az alagút rajzait gyerekek készítették, akik valamilyen rajzpályázaton nyertek! Az egyikük a barátnőm kislányáé! Neki négy lánykája van, a legkisebb is még óvodás, és éppen tegnap vett át díjat a rajzáért! :ymblushing: @};-

Csodása az alulról fényképezett képek, olyan más és mégis gyönyörű ugyanazt látni több helyzetből! és szinte fürödnek a fényben, és az ég kékségében. De erről meg József Attila jut eszembe a Mamával és a kék éggel kapcsolatban. :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. április 22. 9:47

Még pár árvacsalánt is kiteszek, amíg felforr a víz a karfiolnak. Ez már nem a piros
árvacsalán, hanem egy másik fajta, de nem tudok rájönni, hogy melyik, annyi majdnem
egyforma van:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. április 22. 10:15

Kedves Lányok!és külön Marcsi :movingflower: !/Nagyon örülök...../
Köszönöm szépen a sok szép és érdekes fotót/bár Rita még mindig nem csinált tavalyi közelit az árvacsalán gésáról :)) /
Most megyek Dédihez kártyázni .Nincs nagyon időm ,de 3 hetente meglátogatom és römizünk.Nézegetni este, a német órám után, jövök.Jövő héten lesz a Kor.Kult.Kp-ban a táncest,majd a hétvégén a cukrászda a szülinappal,rá egy héttel BUDAPEST 100.SZÓVAL meg fogtok unni!!ÉN VISZONT NEM UNLAK TITEKET,ezért HAJRÁ ,ha kimozdultok és ha nem ,AKKOR IS!!!!!!!!!!Most megyek és hozok ,azért este 1-2 képet.Vajon Ági jól van? :littlehearth:
Éva!Legalább havonta küldjél légyszíves madárfotót! :littlehearth: NA ÜDV:Paggy
Kata Te mindig szuper vagy :littlehearth: ,majd jövök!!!!
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. április 22. 19:39

Sziasztok lányok!
Annyi sok szép képet hoztatok. Mindegyik csodaszép és egyedi. De kiemelném Kata közeli orgonáit, mert imádom. Nem tudok betelni az illatával. Amikor elmegyek mellette mindig beleszagolok oda és visszafelé is. Már a szomszéd lépcsőház előtti ki van nyílva. Nagyon sokat letörnek, csak úgy össze vissza, ahol érik. Így eléggé megviselt a bokor. Kata az a rengeteg fehér virágos az micsoda? A rózsaszín az díszcseresznye, azt ismerem.

Nelli az a kovácsoltvas kilincs a gyengém. Régen mindent olyan szépen kidolgoztak, még a mindennapos használati tárgyakat. De az épületeket is. Te pedig szépen elkapod a részleteket.

Rita olyan ötleteid vannak. Ezek a páros fotók csak még jobban kiemelik egymás szépségét. Az orgona a madáretetővel olyan otthonos. A semmi kis csalán pedig annyira különleges lesz ilyen közelin. De a juhar ágak az éggel is, tökéletes. Minimál.

Marcsi épp az előbb dicsértem meg a régi szépen kidolgozott épületeket. Ami pont illik a te épületedre is. Nagyon szép. A park meg a rengeteg tulipánnal szintén nagyon szép.
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. április 22. 20:07

Paggy köszi. Majd hozok a madaramról képet. Régen készítettem. Most még mindig udvarol. Úgy sajnálom ilyenkor, jó lett volna neki pár. De már nem késő, sajnos. Ilyen soká még soha nem húzódott neki. Állandóan fészkelő helyet keresgél. Most a fotelom a hátam mögött. Mindenáron beküzdi magát és kapar. Teljesen kibolyhozza a takarót. Remélem nem fog megártani neki. Már a sok törmelék amit belélegzik. Egész nap nem lehet a kalitban, ki van szoktatva. De ez már igazán kikészít engem is. A férjem azt mondja, hogy hagyam neki. Majd lecseréljük. Olyankor olyan meleg a csőre is, amikor ilyen sokat kapar. Biztosan így készítik fel magukat a tojások kikeltéséhez, hogy melegebb legyen. Nem tudom, csak agyalok. Most már jó ideje nem kap csírázott magot sem, de ez sem veszi el a kedvét a fészekrakástól. Alig eszik is. A tarkója meg tele van tolltokkal. Olyan mint a sündisznó. Na nem panaszkodom.
Engem nagyon megvisel ez a tavaszi átmenet nélküli nyári hőség. Ma végre elmentünk körülnézni. Férjem kíváncsi volt, hohgy a Dagály milyen állapotban van. Hát siralmas. Az a rengeteg fa amit kivágtak az építkezés miatt. Már soha nem lesz a régi. Kívülről olyan semmilyen ez az épület. Szürke, jellegtelen. Valamikor így nézett ki:
http://www.termalportal.hu/profil/dagal ... szoda-2133
Most meg még mindig így: https://24.hu/sport/palyan-kivul/2016/1 ... rol-video/
Nem sok változás van- Legalábbis ami kívülről látszik. Azt láttuk, hogy majd ültetnek fákat, ki van gödrölve a helyük. Szerintem pár pici boto fognak ültetni, olyan pici gödrök vannak. Na az amíg lombos lesz.((( Füvesítettek, de még alig nőtt ki. Elkeserítő. Na mentönk tovább a duna pláza felé. Ott meg építkezés folyik. Majd természetbarát lakóházak lesznek, napelemekkel a tetején, valamikor. A plakát szerint. Na a nagy természetbarátok addig el is tudtak jutni, hogy egy egész utcarész fáit a kerítés mellett levágtak azonos magasságúra. Nagyjából a fák alsó harmada maradt meg, de lehet, hogy csak a negyede. Csak a törzs, ág alig. Csak a torzók állnak ki a földből. Hát biztosan el fogok menni és készítek képet erről az esztelen pusztításról. Beállították a villanydrót felett olyan fél méterrel és végig mentek fűrésszel. De az építkezés csak egy utcányira beljebb kezdődik. Rejtély, hogy miért csinálták. Na jól ki is fáradtam ebben a nagy sétában, úgyhogy megyek is. Jó pihenést mindenkinek.
bearbear
Fordító

HozzászólásSzerző: bearbear » 2018. április 22. 20:14

Nagyon szép az árvacsalán. Főleg az utolsó kép harmonikus, és jók a színek is.

kata, nagyon jók a falra festett képek. A grafitikről is lehet nagyon jó képeket készíteni. Illetve a földre festett gyerekrajzolról is. Külön tetszenek ezek a fali képeid.
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. április 22. 20:38

KépNahát megvan az első bogarasunk is..Rita jól elrejtetted! :)) :)) :)) :x :littlehearth:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. április 22. 22:01

Sziasztok!Először 3 nem túl jó kép az autóból, sebtében készült.
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. április 22. 22:03

l=https://www.kephost.com/image/J8iF]Kép[/url]
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. április 22. 22:04

Azt írja ki,hogy Eladó a kephost és többet nem lehet feltölteni képet,így a 3. kép nem jött át
KepHost
Az oldal eladó, a képfeltöltési lehetőség megszűnt. Ajánlat: admin@kephost.com
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. április 22. 22:15

Kedves Lányok!Gyönyörűek a képek.Mindenkinek köszönöm,de olyan fáradt vagyok,hogy most csak mégegyszer megnéztem.Mindenkinek szép estét!Paggy
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. április 23. 6:02

Egty kora reggeli dolog kephost helyett:
Spoiler: mutasd
https://youtu.be/ufU5tC-K0r4
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. április 23. 6:08

Paggy! Nekem pár napja már nem is akarta a nagyobb méretű képeimet feltölteni a kephost,
akkor most már tudom, miért.

De itt van a másik, amit a múltkor javasoltam, és ide is kitettem: https://postimages.org/

A kezdőlapján nem kell kiválasztani semmit, csak akkor, ha nem a legnagyobb méretben
akarod kitenni a fotódat, hanem kisebben.
Ha méretet akarsz választani, akkor a középső ablakot lenyitod, és választasz a lehetőségek
közül.
Ekkora az "avatar" méret:

Kép

Ekkora a "thumbnail":

Kép

Ekkora a "websites and email":

Kép

Ekkora a "message board":

Kép

Ekkora a "15' monitor"-hoz való:

Kép

A többi nyilván még nagyobb, de ha nem választasz méretet, akkor ekkorában teszi fel
a képet (annak kell látszódnia, hogy "don't resize my image"

Kép

Miután feltöltötte a képet, megad egy csomó linket. Én minden esetben a felülről a másodikat
szoktam kiválasztani, mert az a biztos.

Egyébként a cica a szomszédasszonyom ki vörös ikreinek az egyike. Vagy ő, vagy a tesója
mászott fel a madáretetőhöz, és bújt el az orgonabokorban. Akkor le is fotóztam őkelmét.

Szerintem ez is egy nagyon jó képfeltöltős oldal, és ez is örökre megtartja a képeket.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. április 23. 6:18

Gyorsan pótolom a tegnap esti elmaradást.
Kata!De jó,hogy egyre többet tudtok kimozdulni!Érdekesek a gyerekrajzok.Először azt hittem,hogy meseillusztráció.Szépek a vadcseresznyék,nekem picit életlennek tűnik a csodás fehér kedvenc fádról készült képed.Annyira szép,hogy érdemes többször is lefotózni.De lehet,hogy csak én látom homályosan.Samu is besegít a cipelésben?Köszönöm a fotókat.
Éva:Jó nagy sétát tettetek.ritkán járok arra,így örülök,az új információnak.Nyáron a Dagályban szoktatok strandolni?Nekem mindig a Szabó család rádióműsor jut róla eszembe.Mennyit hallgattuk!!!!Gondolom nem lehet könnyű a madárnak ez az időszak.Magát is kiboríthatja vele.Reméljük nem tart sokáig és megnyugszik.Nekem csak a négylábúakról van személyes tapasztalatom.Az szörnyű volt,amíg ivartalanítva lettek RETTENETES LELKIISMERETFURDALÁS közepette.Köszi a linkeket a programokról.
Marcsi!Alig várom a szegedi képeket.Ez nem azt jelenti,hogy uzsgyi gyerünk menj fotózni!De azért várom,mert még nem voltam SZEGEDEN,csak átutazóban.Milyen jó,hogy Te és Ági ott laktok.Köszönöm a tiszai árvízjelentést.Aggasztó lehet!!!!!!!
Rita!Nagyon szépek az áttetsző képek.JÓ ÖTLET.
Mindenkinek szép reggelt.Megyek,mert elhagytam a telefonomat illetve Jolinál az Erkel színháznál,így "jó kis program" reggel odametrózni.Üdv:Paggy
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. április 23. 6:19

KEDVES RITA!KÖSZÖNÖM SZÉPEN.Szép a cica!!!!!!Itt jön föl a nap.Neked külön is szép reggelt.!Paggy
Wu Xing
Fordító

HozzászólásSzerző: Wu Xing » 2018. április 23. 13:50

Kedves Rita!
Köszönöm a postimages ötletet!! Nem kell tovább keresnem :)
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2018. április 23. 19:12

Rita! Az árvacsalán kollekciód nagyon szép! :) Ötletesek a valamilyen növényi "függönyön keresztül" képeid, és szépek a nap játékát a leveleken megörökítőek is. :x

Kata! Nem ismerem ez milyen fa? Tetszettek az alagútban a graffiti rajzok. :)

Kép

Ma Gyulán jártam egy barátomat meglátogatni a kórházban. A portánál őrzik ezt a táblát a múltból.

Kép

Lent az udvaron beszélgettünk, és néhány kép is készült. A babérmeggy levelein még látszik a múltheti sivatagi homokeső nyoma.

Kép

Kép

Nyílik a gyöngyvirág.

Kép

Város szerte láttam a kőrisfát virágozni, és illatozni.

Kép

Kép

Kép
Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. április 23. 20:01

Úgy látszik az idei hársfáim mindenkit megtréfálnak...senki nem ismeri fel őket...hozom a mai sétatermést is... :))
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/31143829_1875103735867892_6227905769807806464_n.jpg?_nc_cat=0&oh=72a3783ff53bd99cedad3de56b77d1e1&oe=5B982363
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép

mára ennyi...jó éjszakát mindenkinek! :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth: :-bd
bearbear
Fordító

HozzászólásSzerző: bearbear » 2018. április 23. 20:29

nagyon profik a képek Kata. :flower1:
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. április 23. 20:57

jön a vihar
x_x

Vissza: “Társalgó”