Van képem hozzá

Paggy

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. február 8. 17:57

Jé, FREI KÁVÉZÓ LONDONBAN!Itt Pesten is van jónéhány.Sajnos én csak a kávé ízét szeretem és minősége hidegen hagy.A teával viszont nem így vagyok.Rita!Köszönöm a lányodnak,hogy távollátó szemem lett.Milyen jó volt nyáron is amikor utaztál és küldted a képeket!De ugyanúgy örülök Kata birkapörköltjéről készült fotónak és MINDENKIÉNEK. :littlehearth: :flower1:
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. február 8. 18:34

Paggy! Jobbulást, gyógyulást kívánok! Nálunk is vannak már megbetegedések az iskolában,
de még nem látványos, vagyis nem fogyatkoztak meg nagyon az osztályok.

A csend, akkor jó, ha azt szoktuk meg, a nyüzsgés pedig akkor, ha azt. Egyik sem jobb vagy
rosszabb, mint a másik. Éltem városban 31 évet, akkor az volt jó, most falun lakom, ez a jó.
Amúgy is az a fajta vagyok, aki mindenben megtalálja a jót.

Azt kértem a lányomtól, hogy inkább hétköznapi fotókat küldjön. Persze a látnivalókból is fog,
de a Big Bent meg lehet keresni a neten is, a hétköznapiságot, azt nem.

Miskolcon is volt Frei kávézó, ami Zsuzsi kedvenc helye volt. Nem ment túl gyakran, de akkor
mindig más különlegességet kóstolt meg. Mi szeretjük a kávét, de bennem lassan érlelődik a
gondolat, hogy leszokom róla.

Gyalog mentem hétfőn haza. Csak a falu dombon lévő részét fotóztam le, emiatt nem tűnik úgy,
mintha dombon lenne. A templom környékén lakom:

Kép

Még sokat kell mennem, hogy hazaérjek:

Kép

Ez nem a falu régi része, itt az egyik oldalon van járda is:

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. február 8. 18:39

Londonban egy órával később esteledik, mert egy órával mögöttünk kullognak:

Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. február 8. 18:59

Köszönöm a gyönyörű képeket! Olyan jó világ látni... :D . Paggy, olvasom, hogy beteg lettél. Jobbulást neked! Hála Istennek itt még nincs influenza, de nem is hiányzik. Éppen ma olvastam az egyik újságban, hogy egy másik B virus a ludas, de mégis ad védettséget, a gond az lenne ha A vírus lenne-- így most csak az influenza szövődménye adhat okot az aggodalomra, úgyhogy ilyenkor muszáj betartani az orvosi utasításokat. Páran már lélegeztetőgépen vannak a szövődménytől.akik minden évben beoltatják magukat, ha el is kapják, enyhe lefolyású lesz. Hát mi két évet kihagytunk, de remélem azért ránk is igaz lesz. Mármint hogy így is megvan a védettség! Remélem akik közben dőltek ki már mindenki jobban van!
és Ödönkének is szőrösödik a kis pocakja. Napokban nagyot nevettem , mert miatta az a kis törpemalac sorozat jutott eszembe :)) . Na megyek valami vacsorafélét kreálni...Samuka folyton körülöttem sündörög! :D :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. február 8. 20:06

Sziasztok!

Először is Paggynak jobbulást kívánok.
Köszönöm a dícséretet mindenkinek. Valóban szép madár. Fénylenek a tollai, de a kamera nem ad teljesen hű képet. A fején a szürke részen is rengeteg féle árnyalata van a szürkének. Ezzel a tollászkodással elmegy olyan 10-20 perc is alkalmanként. Nagyon aprólékosan csinálja. Engem mindig úgy meghat amikor rajtam kezdi el. Pedig már elég sokszor megtörtént. Nem is szoktam mozogni közben, nehogy megzavarjam. Csak, ha muszáj. Most is éppen a vállamon tollászkodik.
Én is 42 évet falun éltem. Nekem sem probléma a csend. Emlékszem amikor jártam be dolgozni pestre. Az első vonattal kellett mennem. Ez 3 óra 33 perckor indult. 20 percre laktunk az állomástól. Télen mindig én törtem a havat, hogy lejussak az állomásra. Amikor jó nagy hó volt, nagyon nehéz volt menni benne. De fiatal voltam, meg sem kottyant. Szerettem is, mert nagyon szép volt. A vakító fehér hó és sötét éjszaka meg a sárga fényű lámpák, ami épp csak maga alatt világította meg az utcát. Az esőt nem szerettem, mert féltem hogy gilisztára lépek. Látni kellett volna hogy szökdécselek esők után. Akkor még nagyon biztonságos volt, mert nem igen járta olyan korán. Mindig foglaltuk egymásnak a helyet az ismerősökkel.

Rita köszi a havas képet. Nagyon szép ez a csendes kis falu. Szerintem minden évszakban gyönyörű.
A londoni kép is szép. Jól esne most egy kimbap.
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. február 8. 20:10

Valaki kérdezte az orhídeák gondozását. Lehet, hogy Szilvia. Itt vannak tanácsok hozzá.
http://balkonada.cafeblog.hu/2018/02/04 ... tatasahoz/
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. február 9. 3:48

Kedves Lányok!Akartam néhány képet csinálni a mi kis fánkfesztiválunkról.Sajnos nem tudok kimenni a lakásból az influenzám miatt, DE küldök két linket A VELENCEI KARNEVÁLRÓL.Ezzel kívánok víg farsangi napokat!
http://www.origo.hu/kultura/20150213-on ... valra.html
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Paggy 2018. február 10. 9:55-kor.
Szilvia333

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2018. február 9. 18:51

Szép estét mindenkinek!!!

Apukám sikeresen túl van a kézműtétjén,ismétlés jövőre a másik kezével \m/ \m/ \m/ \m/
Kedden kellett befeküdnie apukámnak,szerdán műtötték,csütörtökön haza jöhetett ... egy időre ki buszoztam magam ~o) ~o)
Kedd reggeltől ma reggelig igen változatos időt tudhatok magam mögött:
-Kedd - Havazás
-Szerda - Szikrázó meleg napsütés
-Csütörtök - Szakadó eső
-Péntek (ma) - Vastag hótakaró,de már olvad
Ez természetesen azt is hozta magával,hogy azóta nem győzöm nyelni az Algoflex Fortét .. ))
Más:
Nem régen néztem meg a téli olimpia megnyitóját,és bevallom kicsit másra számítottam Dél-Koreától!!
Pörgő forgó Kiszengeket,és díszes Hwarangokat is vártam,de csak sok-sok pirotechnikát,és dobosokat kaptam,meg 5 "jövő gyermekét".

Betegeknek jobbulást!!

Bocsánat,de most randevúm van a mosógéppel ... További szép estét mindenkinek!!!
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. február 9. 20:00

szia Szilvia! Örülök, hogy túl vagytok a nehezén, apukád kezét illetően! További jobbulást neki! :ymparty: ~o) .
Sikerült megnevettetned , az időjárás helyzetjelentéssel. Bár nem éppen unalmasra sikeredett akkor az utazás, de örülök hogy legalább balesetmentesen értél haza. Az algoflex mellé igyál borsmenta teát is.. vagy sima mentát, az is izomlazító is egyben! Remélem nem lesz influenza, csak ez a hirtelen időjárás szinte április bolondjaként egy kicsit bekavart!
A változatosság kedvéért én meg nem tudom sírjak vagy nevessek, mert a fejfájástól nekem még bevérzéseim is vannak, úgy nézek ki mint akit egykét helyen összerúgtak volna, ehhez képzeld el az allergiás bőrkiütést, több félét méretet stb. és mintha tűkön ülnél meg csalánban. ja ,meg majdnem bolhás kutyaként... pedig csak húsos káposztát csináltam- szóval én sem unatkozom! Már bánom hogy nem mentem vissza dokihoz..de most jutott eszébe derékig virítani rajtam. szsssssssssssss............Lassan már vizet sem merek inni. Persze kávét most ittam...mert megkívántam.Na Befejeztem a panaszáriát... Meglátom holnap hogy leszek elmegyek ügyeletre... :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Szilvia, te meg tényleg pihenj, ne akarj mindent behozni...úgysem futnak el a feladatok előled! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. február 10. 13:29

Szilvia! Örülök, hogy apukád túl van a nehezén, és már otthon lábadozik!

Kata! Neked meg jobbulást kívánok!
Mióta megiszom naponta 2,5-3 liter vizet, ami még kevés,
de az eddigi mennyiségtől jóval több, a fejem egyáltalán nem fáj soha. A kisebbik fiamnak ígértem
meg, hogy többet fogok inni, mert látta, amikor kint voltam, hogy mennyire kevés vizet töltök
magamba. Aztán a lányom elküldte dr. Lenkei videóját arról, hogy mennyire keveset iszunk, és hogy
ennek milyen következményei vannak, meg a sószegény főzésnek, és a kevés c-vitamin bevitelnek.
Nyár óta naponta szedem a "Tablettás közepes" nevű komplex vitaminját is. Sokkal energikusabb
vagyok, jobban bírom a gyűrődést a munkahelyemen. Az is sokat számít, hogy június óta nem eszem
olyan dolgokat, amiben hozzáadott cukor van. Liszttel, krumplival, rizzsel, tésztával is csínján bánok.

Szép lassan leadtam 13 kilót, és nagyon jól érzem magam a bőrömben. Újra el akarok kezdeni tornázni is.

Sikerült lefotóznom egy fiú zöldikét is:

Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. február 10. 13:57

Köszönöm a jókívánságot. Sajnos a kávéról még nem tudtam lemondani, de a vízivásra én is odafigyelek! Igaz nyáron egyhuzamban felhajtom a fél litert!Csak az a gond, hogy minden átfut rajtam. Így nehezen viselem a szomjúságot, így mikor már érzem hogy kezdek szomjas lenni nem bírom sokáig, ...így rákaptam az ásványvízre ..Talán csak annyival iszom kevesebb folyadékot, hogy nem fogyasztok levest. Sajnos a krumplit nagyon szeretem, de ő nincs velem jóban, így unikum ha eszem. A kenyeret is csökkentettem, de teljesen nem tudom nélkülözni. Éppen most készülök majd egy könnyű kis piskótával. Régen sütöttem, nem tudom sikerül e.

A kismadár képekkel meg külön kiállítást kellene csinálni, mert annyira édesek. mindig öröm mikor megpillantom őket! :D :x
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. február 10. 16:20

Sziasztok!Kedves Kata!Sokáig nem jöttem rá mi a bajom .Hiába szedtem be minden vitamint stb.valaki mondta olvassak utána:meg kell nézni a körmöd és a nyelved reggel.A köröm barázdáltsága felszívódási zavart jelent/ezt írták/,ami a helytelen nem a neked megfelelő táplálkozástól van , a nagyon lepedékes nyelv pedig "mérgek" a test különböző pontjain ..Nem okoskodni akarok,sem tanokat terjeszteni,de nekem segített eligazodni.Ki kell találni,mi a legmegfelelőbb táplálkozás számodra.VIGYÁZZ MAGADRA! :flower1: Sokat kell inni a fejfájás ellen.Melegvíz hatásos szokott lenni,de én teszek bele pár csepp igazi citromlevet,csak hogy íze legyen.
-Úgy köhögök mintha ugatnék.-
Kedves Rita!A zöldike az egyik kedvenc madaram.Nagyon tetszik a vidám színeivel és a kis "bögyös" fazonjával.Köszi a képet.Paggy
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. február 10. 19:14

Sziasztok lányok!
A betegeknek jobbulást!
Paggy, rám mindenki furcsán néz, hogy meleg vizet iszom. Én régen tejet ittam, mert nem szeretem a vizet. Mindig azt mondtam, mint az alkoholisták, hogy a víz csak fürdésre való. :)) 18 évesen vették ki a mandulámat és hetekig csak a kórházi keserű teát ittam. Egy életre elment tőle a kedvem. De mióta nem iszom a tejet és a cukros üdítőket soha nem bírtam meginni, így felváltva iszom zöld teát és meleg vizet. Ez a koreai és kínai sorozatoknak köszönhető, hogy eszembe jutott, hogy melegen is lehet vizet inni. Azokban isznak betegségekre vagy megrázkódtatás után. Biztosan az is számít, hogy ugye az én gyerekkoromban még nem nagyon voltak hűtőszekrények, vezetékes víz. Az utcáról hordtuk be vödrökkel a vizet. Amikor 8 éves koromban meghalt az apukám, akkor nagyon hamar kiásattuk a gödröt a víz bevezetéséhez és az udvarunkon volt a csap. Az anyunak rossz volt a lába és nem bírta cipelni a vizet én meg még nem bírtam el a tele vödröket, sokat kellett fordulni. Pláne mosáshoz. Úgyhogy nekünk az elsők között volt víz az udvarunkon. De a házba csak sokkal később lett bevezetve. Ezért a vödörből ittuk a vizet, az meg nem volt hideg. Nekem is odakell figyelnem, hogy a 2l legalább meglegyen. De nálunk mindig van leves is. A férjem is ezt hozta otthonról. Elképzelhetetlen nálunk az ebéd leves nélkül. A fiam viszont alig eszik levest. Ő vizet iszik és olyan pici csészékben, mint a kínaiak a különféle zöld és más teákat. Van neki készlete és ő készíti magának. Ez elég erős. Én csak a sokadik leöntésből iszom.
Szilvia333

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2018. február 10. 19:30

Paggy!! Jobbulást kívánok!!
Nekem a náthára van egy radikális receptem,3 nap és oda a kórság,csak apuék nem nagyon tolerálják,pedig mikor gimibe jártam így kúráltam magam hogy ne keljen órát kihagynom,kaptam is rögtön egy becenevet - Citromka)) Ezzel mindent elárultam \m/ \m/ \m/ \m/ Vettem anno egy kiló citromot,és meghámozva mint a narancsot,gerezdenként befaltam!! Igaz mindig is kívántam a savanyú ízeket,mivel igen kevés a gyomorsavam,szóval nekem ma is csemege egy üveg ecetes uborka!! Viszont azt már boldogult Gregor József is elmondta,(volt nagy hírű opera énekesünk) hogy köhögésre torokfájásra ecetes cseresznyepaprikát fogyaszt !! ... azt is imádom,folyton kikapok mert leiszom a levét :-bd :-bd :-bd

Támogatom Kata javaslatát,hogy ezek a gyönyörű madárfotók lassan megérdemelnek egy külön képgalériát ... de minek ... jó ez így!!
Ritám,te annyi szép természet fotót raksz fel ide,hogy javasolnám indulj el egy amatőr természet fotós bajnokságon !! Szerintem megnyernéd !!!
:-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd
Szilvia333

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2018. február 10. 19:37

Diétázók figyelem!!!!!!

A kísérletezések meghozzák finom sikerüket!!!
Rakott savanyú káposztát csinált anyukám pirított hajdinakásával,és darált csirke szívvel !! Isteni lett!!
Aztán a másik kísérlet eredménye egy saláta lett : Nyers laskázott kínaikel,enyhe fokhagymás citromos fűszeres vízben főtt csicseri borsóval !!!
Ezen sikeren felbuzdulva,holnap mézes lapos tejbegrízes tortát csinálunk ... mit ledobsz a vámon,felszeded a réven O:-) O:-) O:-) O:-)
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. február 10. 19:53

KAta, írok emailt neked.
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. február 10. 20:32

Szilvia333 írta:Diétázók figyelem!!!!!!

Rakott savanyú káposztát csinált anyukám pirított hajdinakásával,és darált csirke szívvel !! Isteni lett!!
Aztán a másik kísérlet eredménye egy saláta lett : Nyers laskázott kínaikel,enyhe fokhagymás citromos fűszeres vízben főtt csicseri borsóval !!!
Ezen sikeren felbuzdulva,holnap mézes lapos tejbegrízes tortát csinálunk ... mit ledobsz a vámon,felszeded a réven O:-) O:-) O:-) O:-)

Szia Szilvi!
Nagyon finom lehet a rakott káposztátok. Sajna csak én enném a családunkból. Én szeretem az összes alkotórészt. A kínai kelt én felcsíkozom és sima salátalébe teszem, amibe sok fokhagymát is aprítok. A fejes saláta helyett szoktam csinálni, például tojásos nokedlihoz, mert sokkal finomabb vele. Vagy csak savanyúság helyett. A család is eszi. Nálatok mi volt az öntet a salátára?
Finom is a mézes krémes, torta formájában is. Sajna én már azt sem ehetek. Pedig nagyon szeretem a tejbegrízt is. Meg a grízes tésztát. Na nem is gondolok rá.

Egyetértek az ötleteddel Rita természetfotós pályázatára. :-bd

Jó, hogy sikeres volt apukád műtétje. Most már csak gyógyulgasson.
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. február 10. 20:37

Rita!
Igaza van Szilvinek a pályázzással. Támogatom. Gondolkozz el rajta.
Ez a zöldike olyan peckesen ül az ágon. Nálunk is volt, néha a szilvafánkon lehetett látni őket.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. február 10. 21:17

Kedves LányokEbben a pillanatban értem haza az"ugatós" /köhögős/kutyasétából.Olyan aranyosak vagytok, :) a sok jó tanács kipróbálandó!!!!!!!!!!!!-Évának az AVATRJA csak most esett le nekem.Kedves a zsiráf.Majd megkérem Ritát cserélje nekem le ,legyen szíves,mert meguntam a sajátom.
Jó ötlet a képgaléria és a pályázat Ritának.A rádióban hallottam,hogy van you tube csatorna ,ahol még medvét is lehet kukkol.Egyébként láttam egy tavalyi kiírást amatőr fotósoknak . Az egyik téma :AZ UTCA a másik SZABADON VÁLASZTOTT volt.De ehhez az is kéne ,hogy jó sok fotó közül lehessen választani.Mindjárt próbálok keresni néhányat szombat esti berakásra.Sziasztok!Paggy
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. február 10. 21:49

VidékiÉva írta:KAta, írok emailt neked.

Köszönöm, válaszoltam is neked! :x :ymblushing: Amúgy lehetséges hogy beletrafáltál! :ymblushing: :ymhug: :-h :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. február 10. 21:55

Szilvia333 írta:Diétázók figyelem!!!!!!

Szilvia mindegyik nagyon étvágygerjesztő, de most inkább a salátára szavazok! Amúgy desszertnek ma vaníliás pudingot csináltam...azt sem tudom megunni... :littlehearth:
, ha lehet ezt leírni... :D .
Jó éjszakát mindenkinek! :x :movingflower: :flower1: :littlehearth: i-)
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. február 10. 22:02

Lányok!Aki már megy aludni ,nem tartom fel,de megtaláltam a szombat esti képeket.MINDJÁRT.Paggy
Ez alső képek bizonyságul szolgálnak,hogy a könyvet az állateledel áruházban láttam meg.VACAK KÉPEK A TELEFONOMMAL:
Kép
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. február 10. 22:15

Kép

Kép
Hogyan hozhat létre egy elegáns otthont, amely a macska igényeihez igazodik? Interjút készítek Kate Benjaminnal, aki a "Catification" -t írta a Jackson Galaxy-val.Ez egy interjú linkje lesz + a Pinterest képei,amit nem tudom,hogy meg tudtok-e nyitni.Ez a pasi az ANIMAL PLANETEn megtalálható
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. február 10. 22:18

Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. február 12. 11:36

Még mindig sz....ul vagyok.Képek helyett egy Rita által fordított A TEA ÚTJA dokumentumfilmben látott átkeléshez hasonló,de itt kedvtelésből történő,filmrészletet találtam.Beteszem a linket.Üdv:Paggy
http://player.hu/eletmod/ennyire-porgos ... pline-jan/

Vissza: “Társalgó”