Van képem hozzá

Szilvia333

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2018. január 23. 20:01

Ritám,a ti templom tornyotok klasszis sokkal szebb mint a mienk,pedig mink is reformisták vagyunk)))
Az a tulipán fa gyönyörű!!!
A házi kedvenccel igazad van!! Jó az ha van,de már a nagynénéméknek is teher hová tegyék Marci cicát mikor el el utaznak :-?? :-?? :-??
Ölyvek terén nem vagyok szaktudor,pedig mostanában nálunk is egyre gyakoribbak a ragadozó madarak.Nyáron itt kosztolt kétszer is a szomszéd udvaron egy igen nagy testű valami,nyomában sok sok toll,galamb, és bizony csirke tollak is beborítva a vetemény sort((
Szilvia333

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2018. január 23. 20:03

Paggy!!
Kérlek áruld el hogyan kell gondozni az ablakodban látható mini flamingó virágot!!
Már 3-szor is kaptam ajándékba,és mind a 3-szor kipusztult tőlem!!! :(( :(( :((
Szilvia333

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2018. január 23. 20:05

Gabóci!
Ez igen szép mutatós virágos park!!
Nálunk minden virág megfagyott település szerte!! :(( :((
Azok a kis tasikák nagyon tündérek!!! Felénk még vadgalambot sem látni,és veréb is csak egy helyen van,az étterem kukái környékén,ami szintén egy csoda,mármint hogy nálunk van egy működő étterem!!! Hiszitek sem,ez biz csoda!! És vannak rendszeres kuncsaftok!! \m/ \m/
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. január 23. 20:13

Sziasztok!
Ági én is mindig félek, hogy valahogy kiszökik a madarunk. Ugyanis nem találnak vissza. Nincs ismerős tereptárgy és bentről is máshogy néz ki minden, mint kintről, fentről. Amikor kiszabadul hajtja az adrenalin és csak repül. Mikor meg kimerül nem talál magának élelmet, vizet, nem is tudja, hogy hol kellene keresni, mert eddig mindig készen kapta. Nem volt aki megtanítsa. Nem ismeri a veszélyeket, ragadozó madarak áldozatául esnek legtöbbször. Mi is többször megjártuk, pedig óvatosak vagyunk. Még az előző madarunkat Kikit kitettem a rózsák közé, hogy szűrt árnyékban levegőzzön. Időközönként ránéztem, nehogy elmenjen róla az árnyék. Egyszer csak valahogy olyan furcsa volt. Jobban odanézek és békésen ül a kalit tetején. A vér is meghült bennem. Nekem nem engedte fogdosni magát, mert félt a kezemtől, a fiam meg az iskolában volt. Valahogy lehajoltam, hogy át tudjon mászni a vállamra, majd felemeltem a kalitot, hogy az ajtóval egy szintben legyen és bemászott. Akkor rendszeresítettünk karabinert az ajtóhoz. De a Dodi rögtön az első nap kirepült a bukóra nyitott ablakon. Mi a 9. emeleten laktunk. Nyitott folyosó volt. A folyosói bejárati ajtó rácsába kapaszkodott. Szerencsére nem kifelé repült, mert akkor esélyünk sem lett volna. Ő szerencsére nem félt a kéztől és meg tudtuk fogni. Ezután csak akkor volt ajtó vagy ablak nyitva, ha meggyőződtünk róla, hogy Dodira rá van zárva a kalit. Egy pillanat alatt megvan a baj.(((
Szilvia333

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2018. január 23. 20:16

Éva !!
Puszi Dodikának!!! :littlehearth: :littlehearth: Hány éves már az öreglány???? :ymparty: :ymparty:
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. január 23. 20:33

Paggy köszi az ajánlót. Hú mennyi fánk. Én nem szerettem sütni. Ritkán volt nálunk. Az anyu is inkább a krumpli lángost szerette és én is ahhoz szoktam hozzá, így azt sütöttem sokszor. De most már semmit nem sütök olajban. A fasírtot és a rántott húst, zöldséget is a sütőben sütöm.

Kata mi nem nagyon szerettük a lekvárt. Az anyu cukros volt, később anyósom is az volt. Nekem meg túl édes volt. Én csak a szilva lekvárt szeretem, ami ugye cukor nélkül van, ja és a hecsedlit. Azt már nagyon régen ettem. Most, hogy emlegetted, nagyon megkívántam. Nálunk gyerekkoromban az anyu cseresznye és meggyből vegyesen készítette a lekvárt. Így nem kellett bele annyi cukor. De én mindig is a keserű csokit szerettem, cukrokat alig ettem.
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. január 23. 20:42

Szilvia333 írta:Éva !!
Puszi Dodikának!!! :littlehearth: :littlehearth: Hány éves már az öreglány???? :ymparty: :ymparty:

Szia Szilvi! Mindjárt nyomok egyet a csőrére. Most éppen a radiátoron melengeti magát. Pár napja esténként odarepül és egy fél órát is elüldögél ott. Remélem nem lesz beteg. Fürdés után szoktam odatenni, de csak a törölközőjére, hogy ne legyen neki túl meleg. Most meg magától odamegy. 11 éves lesz februárban. Ha jól van tartva akár 40 évig is élhet. Tehát még nem öreg. Remélem, hogy jól van tartva és még sokáig velünk él.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. január 23. 20:59

Kedves Szilvi!Megvallom őszintén ez csak VAN minálunk a többiek között.Víz,fény és van.A párom a PROFI.Csak 4 cserép kivételével vízben nevel egy csomó növényt és csodásak.Szerintem őtőle.Semmi extra csak víz és 6 éve nem cserél földet 4 öreg hibiszkuszon.Minden él és sarjad. :-??
Most küldök egy cikket,amiről szól ,eddig is tudtam valamennyire,de jó összefoglaló.Ajánlom elolvasásra.Megyek aludni,mert hajnalban kelek.Üdv:Paggy
https://www.nlcafe.hu/csalad/20180123/m ... a-valaszt/
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. január 24. 11:40

Kedves Lányok!Gyorsan-gyorsan beteszem és felteszem a hétvégi gyaloglásommal kapcsolatos linket.Nagyon izgalmas témát találtam magamnak és játékos is.Nem kell megijedni a link megnyitása után csak nézegessétek,ha van kedvetek!Előre megmondom nem múzeumba megyek ,de mégis kapcsolatban lesz 1 képpel.Szerintem CSODÁS az a lehetőség,amit a link rejt.Örülnék,ha ti is kedvetek lelnétek a nézelődésben ÉS tényleg csak egy kellemes helyet találtam.NA SZÓVAL....Mit szóltok hozzá?Akinek lesz kedve gyalogoljon velem,mert ez nincs is messze!Üdv:Paggy

Két magyar múzeum, a Szépművészeti és a Magyar Nemzeti Galéria részvételével a világ több mint 150 múzeumának 30 ezer műalkotása válik elérhetővé bárki számára néhány kattintással az interneten. A Google magyar és nemzetközi múzeumokkal, illetve új technológiával bővítette kulturális gyűjtőoldalát, az Art Project-et. Az új technológiának köszönhetően szabad szemmel láthatatlan részletek fedezhetőek fel a magyar múzeumok műkincseiből is.

https://www.google.com/culturalinstitut ... al-gallery
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. január 24. 14:14

szia Paggy, legalább virtuálisan sétálok és szép dolgokat fogok látni...köszönöm az élményeket..linkeket! :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth: ~o)
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2018. január 24. 14:19

Paggy írta:Gabócinak!Ha esetleg majd érdekel.Előre kell regisztrálni kb 1 hónappal rakják fel a lehetőséget.minden évben nagyon érdekes.Üdv:Paggy
https://welovebudapest.com/program/buda ... k-a-terre/

Paggy! Köszönöm a tájékoztatást, majd tervbe veszem, és köszi a nézgelődési lehetőséget is a Nemzeti Gallériában.
https://www.google.com/culturalinstitut ... al-gallery

Lányok! Hamarosan vége a januárnak és felénk még nem volt igazi tél. Na nem mintha nagyon hiányozna a hideg, jobban szeretem a tavaszt, de a szép látványa hiányzik.
Ennek pótlására beteszek a tavalyi képek közül néhányat. (Nem ragaszkodom hozzá, hogy idén is csinálhassak ilyen képeket, de ki tudja... messze még a tél vége)

A kedvenc séta helyem a Köröspart télen!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. január 24. 14:26

Gabóci, még az illata is átjött ennek a hideg fehérségnek...a puszta látványtól elég volt, hogy beleálljon az orromba a hideg... :))
Nálunk tavaly sem volt igazi tél... :(
gyomar

HozzászólásSzerző: gyomar » 2018. január 24. 15:22

Szia Gabi!
Én sem szeretem a telet, de ahogy a Te tavalyi fotóidon is jól át jön, hogy van benne valami nagyon különleges és szépséges.
Nagyon szép az összes fotó, igazi csemege a kandikáló cica.
Nálunk gyönyörűen süt a nap.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. január 24. 17:02

Gabóci!Jaj,de gyönyörű!!!!!!!!Nagyon köszönöm,mert csodás!A kacsák és a cica pedig élővé teszik a tündérvilágos,csipkés tájat. :flower1: :x
----Kell a költészet,mert 8 kg marhatüdőt nyisziteltem az állatoknak megy a mélyhűtőbe.Mindenhol véres vagyok.Kár,hogy nem vegetáriánusok!
A párommal piacon voltunk/ez ritkaság és meghívott a RAKLAP KIFŐZDÉBE A PIACON.Mindjárt teszek be képet.Ja és sül a véreshurka.ÜdvPaggy
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. január 24. 17:44

Kép
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. január 24. 17:45

Kép
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. január 24. 17:50

Végül,Gabóci szépséges fái után egy szörnyűség.Mint egy segélykérés az égtől.
Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. január 24. 19:05

Sziasztok! én egy esti fényt, és rejtőzködő félholdat hoztam... :) :x

Kép
Kép :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2018. január 24. 19:15

Sziasztok!
Először csak nézelődni akartam, feltölteni magam a képekkel, mert kicsit zakkanatra sikerült a mai nap.
De csak tolong belőlem a mondanivaló, igy pár szó erejéig szószátyárkodok. :-)
Éva! Ismerős ez az érzés, hogy mi van akkor , ha megszökik, elszökik. Mindkét kutyánknál a férjem hagyta nyitva a kaput. Az idősebb, aki már nem él egyszer nagy hóban indult sétálni a mögöttünk levő erdőben. ÉN hajat mosva, törött lábbal, fürdőköppenybe, nagykabátba, a fiam felöltözve rohantunk. Szerencsére nem ment messze, a szomszéd időben észrevette és szólt. Ödönünk szintén a férjem miatt indult útnak, a háta mögött kiosont és a szokásos séta útvonalon gyalogolt. Kétfele indultunk keresni. Hát meghűlt az ereimben a vér, amikor a főúton megláttam, hogy sétál az autók között, ahol állt a forgalom. Még most is kiver a hideg veriték, ha rágondolok. Érti a kézjeleket, na nem sokat azért, kiabáltam neki eldobva a biciklit és rohant hozzám. Hát sirtam amikor megfogtam, úgy meg voltam ijedve.
Mondtam is a férjemnek még egy ilyen és ki lesz zárva! :-)

Gabóci! Annyira téliesen gyönyörűek ezek a képek, hogy az embernek kedve támadna sétálni ott. Én szeretem a telet, talán azért mert a naptól nap allergiám van, nem birom a nagy meleget sem. TÉlen felöltözök, mint a barlangi medve, felpattanok a biciklire és irány az elintéznivaló. Egyedül a jégtől félek mióta törött a bokám.

Paggy! Az a fa ott középpen...., nem is tudom hirtelen mihez hasonlitani. Talán amikor kizöldül életre kel látványilag. Most olyan, mintha megfoszották volna az erejétől. Virtuális barangolást nem felejtem, most kicsit fáradt vagyok, de fogok nézelődni.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. január 24. 19:30

Kedves Ági!ÁT TUDOM ÉREZNI.AKTUÁLIS.Tegnapelőtt én majdnem elhagytam a süket ,majdnem vak szeretett kutyámat.Mentem, mögöttem totyogott,s ekkor én gondolataimba merültem , valószínűleg gyorsítottam,mire hátranéztem a sötétben,nem volt ott.-Vége!-hasított át rajtam.-Most nekem is,ha nem találom meg.-Ekkor jött egy házaspár.Látták milyen állapotban vagyok és segítettek.Szegény kutyám egy sötét folt közepén forgolódott,hogy most merre?Olyan boldog voltam,de figyelmeztetés is.Soha azelőtt nem történt meg,hogy ne vigyáztam volna a rámbízottakra.A kedves párom már többször hazajött kutyasétáltatásból kutya nélkül.-Hol a kutya?- kérdeztem.-Milyen kutya-kérdezett vissza.-Jesszus, kutyával mentem ki.-rohant vissza.Kiderült,hogy közben újságot olvasott. :(( Meglett.Paggy
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2018. január 24. 21:51

Jajj Paggy! Felállt a szőr a hátamon ahogy olvastam a sétátokról.
Lényeg, hogy minden jó, ha a vége jó. Ezt az érzést leirni sem lehet, talán mintha kifutna az ember fejéből a vér és megállna az idő egy pillanatra.

Kata! Egyszer a férfi ismerős be akarta nekem bizonyitani, hogy a holdat mi halandók nem tudjuk lefényképezni. Az sem hatotta meg, hogy azt mondtam neki, lehet szőke vagyok, de akkor is le lehet fényképezni! Itt a bizonyiték! :-)
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. január 24. 22:06

Sziasztok!

Látom nem vagyok egyedül pánikolós. Azonnal a legrosszabb eshetőségre gondol az ember. Szerencsére mindenkinek jól végződött. Ági és Paggy! Ezek a férfiak.((( Nem tudja az ember, hogy sírjon vagy nevessen az ilyen helyzetben, de miután meglettek a kutyák inkább csak megkönnyebbült nevetés.
Gabóci. Nagyon gyönyörűek ezek a téli képek. Nekem a havas fűzfa és a fa mögül kandikáló macska, aki rejtőszineivel tökéletesen belesimul a környezetbe, az tetszik a legjobban.
Paggy, nem tudom, hogy kik végzik ezeket a fa metszéseket. De ezek inkább csonkolások.((( Felénk is az utca mindkét oldalán olyan gyönyörű madárcseresznye fasor volt. Pár éve pont így, mint nálad a platánt, lecsonkolták. Teljesen elvesztették a fa formájukat. Mintha pumuklik lennének. De a legrosszabb az egészben, hogy a költöző madaraknak ez volt a téli eleség. Alattunk az iskola udvarban szoktak pihenni a csapatok és ezek a fák adtak nekik élelmet. Most nem tudom, hogy mennyi madarat tudnak majd ellátni. De nemcsak a környékünkön, hanem a Thököly úton is olyan fák voltak, ha nem is végig, de ott is ezt a csonkolásos metszést csinálták. Siralmas.((( Kíváncsi vagyok, hogy idén mennyi seregély fog jönni. Épp itt a közelünkben 2 oldalról is nagy építkezés folyik. Toronydaruval, hangzavarral. Nem tudom, hogy mennyire fogja megzavarni őket.
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. január 24. 22:28

phű micsoda élmények...nagyon rossz, ha az ember nem tudja hírtelen merre hova fusson, hogy segítsen a bajbajutotton! Milyen jó hogy vannak figyelmes emberek akik segítenek ilyenkor.! Éva most vettem észre, hogy a születésnapomon regisztráltál :D :)) .
A facsonkolásoktól én is rosszul vagyok, itt a mienk még talán formás valamennyire... :ymblushing: .
Most megyek, majd hozok ilyen kutyás sztorit is..de már nagyon késő van :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth: i-)
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. január 24. 22:33

Kata58 írta:phű micsoda élmények...nagyon rossz, ha az ember nem tudja hírtelen merre hova fusson, hogy segítsen a bajbajutotton! Milyen jó hogy vannak figyelmes emberek akik segítenek ilyenkor.! Éva most vettem észre, hogy a születésnapomon regisztráltál :D :)) .
A facsonkolásoktól én is rosszul vagyok, itt a mienk még talán formás valamennyire... :ymblushing: .
Most megyek, majd hozok ilyen kutyás sztorit is..de már nagyon késő van :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth: i-)

Szia. Kata! Ez örömhír. Akkor mindig jó érzésed lesz amikor az eszedbe jutok.))))
Jó pihenést!
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2018. január 24. 22:53

Paggy! Ugyanezt akartam írni arról a szegény platánról, mint Éva. Nálunk a lépcsőház hátulsó oldalán nagy fenyőfák vannak. Tavaly megcsonkították őket, mert zavarták a kilátást ill. nem engedték át a fényt. Csak vágták ahol érték, semmi hozzáértéssel. Megsirattam őket, mintha a karomból vágtak volna le egy-egy darabot. Ahányszor rájuk nézek, vérzik a szívem. A fenyő nem is olyan, aminek a "lombja" majd eltakarja a sebet.
Azt hiszem aki állatot tart előfordul hasonló élménye, hogy megszökik a kedvence, szörnyű eszeveszett érzés. Ricsike volt egy szabaduló művész. Nem felejtem el, amikor a lányomék nyaralni voltak és ránk bízták az etetését, mikor kimentünk kutya sehol. Mint az őrültek kerestük napokig, mire ők telefonáltak a Balcsiról, hogy meglett, két utcával arrébb befogták, Valaki megismerte és szólt nekik.

Ő volt Ricsi
Kép
Kép

Vissza: “Társalgó”