Csevegő

boszorkany

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: boszorkany » 2018. április 14. 17:14

Paggy írta:Kedves Boszorkány!Együttérzek Veled,nekem is most halt meg az egyik tacskó kutyám,DÖMÖTÖR.Belebetegedtem,Próbálok helyrejönni,mert a másik 2-t vigasztalnom kell , ők is idősek.Az a baj,hogy nehéz állat nélkül élni.Ha nem haragszol szeretnék elmesélni valamit a környezetemből:
Sok kutyasétáltató társam van,de közülük is kitűnik Terike néni.93 éves és nagyon vagány,tartásos,igen melegszívű hölgy.Van 4 gyereke,de ő külön lakik tőlük.Nem akar senki terhére lenni és bírta is.Nemrég halt meg a nagytestű kutyája.Ja és elfelejtettem, a családjukban a nők nagyon hosszúéletűek.A mamája 104 évig élt.Terike búnak eresztette a fejét , a fia nem tudta nézni ezt.Keresett neki a menhelyen egy hasonló kutyát.Mi mindnyájan felháborodtunk,hogy milyen önző és felelőtlen.Sőt, én pofátlanul,de tiszteletet is adva jól leszúrtam és megmondtam a magamét.Ő nem szólt semmit,elviselte.az egyik fiatal és bölcs társam félrehívott és azt mondta:
Gondolj arra,hogy egy ilyen kutyus /nagy és fehér/nem kell senkinek!A néni egyik fia ,ha valami baj lesz ,elviszi magához a kertes házába valamint a néni boldog a kutyával..Kétkedve bár,de elfogadtam.3/4 éve járkál vele,hóban,sárban boldogan.Most azonban a vidám,fiatal kutya elrántotta és eltört Terike lába.Kórházba került,a fia magához vette a kutyát,szeretik.ÉS TERIKE GYORSAN MEG AKAR GYÓGYULNI,HOGY EGYÜTT LEHESSEN A KUTYÁVAL.
Ennyit az idős korról és az állatokkal való életről.Elnézést a hosszú léről.
Neked és MINDEN KEDVES FÓRUMTAGNAK BOLDOG HÚSVÉTOT!
Kép

Kedves Paggy!
Sajnalom,hogy Teged is veszteseg ert egy hu barat miatt.Koszonom a tortenetet az idos holgyrol.En eppen ettol tartok,hogy elrantana egy ujabb kutyus es igy sem vagyok tokeletes.
boszorkany

HozzászólásSzerző: boszorkany » 2018. április 14. 17:21

MinGi írta:Együttérzek veled, azt kívánom, hogy csak az együtt töltött szép napokra emlékezz ha rágondolsz.

Kép

Kedvs Mingi,koszonom az egyutterzesedet velem.
Mostmar a kedvesseg,csinyjei is eszembe jutnak idonkent.
boszorkany

HozzászólásSzerző: boszorkany » 2018. április 14. 17:25

gyomar írta:Kedves Évi!
Nagyon sajnálom, hogy nem figyeltünk oda rád.Pedig még ilyen kedves és odafigyelő csapat nincs másik.
Sajnálom a kutyusodat, nagyon kis helyes, édes kutyus.
Kép
Kép
Marcsi :)

Kedves Marcsi,mar jobban an a lelekem kicsit,koszonom z idezetet meg a kepet is.
Remelem mar jobban vagy,olvastam,hogy Te is korhazban voltal. :(
Jo egeszseget es gyors gyogyulast kivanok Neked.
boszorkany

HozzászólásSzerző: boszorkany » 2018. április 14. 17:29

VidékiÉva írta:
boszorkany írta:Kedves Rita es lanyok!
Nagyon reg nem jartam itt ennek tobb oka is van.
Elsosorban meg mindig jarnom kell vizsgalatokra,na meg nem vagyok tokeletes(ez regi dolog:D)
Aztan a mega)-rol nem enged letolteni,hiaba van fiokom.
Meg egy dolog,hoztam Nektek egy ujevi kismalacot(marcipanbol csinaltam kb.2 eve)senki nem reagalt a beirasomra;en meg erzekeny lettem a korhaz ota,igy nem jottem .
Most viszont muszaj elmondanom,hogy a szeretett tarsam,kutyam,Jules szombaton delutan elment az orok vadaszmezokre. :(( sziv gondja volt,iden lett volna 11 eves..Rendesen padlora kerultem miatta,nagyon hianyzik :( Minden neszre fordulok es keresem ot.
Elotte 2 nappal az unokamek egyik kutyaja is mennybe ment,o is 10 eves volt.
Vigyazzatok Magatokra,egymasra.
Rita orulok,hogy tarsad lett a forumodon. ;)
Kép

Kedves boszorkány!
Nagyon sajnálom, hogy elment a kutyád. Nagyon fog hiányozni. Vigasztaljon az a hosszú idő amit együtt lehettetek. Az enyém több mint 20 éve nincs velem, de máig megmelengeti a szivem az emléke és nagyon örülök , hogy volt nekem. Most még nagyon friss a fájdalmad, veled érzek. Vigyázz magadra: Éva

Kedves druszam,Eva!
Koszonom a vigasztalo soraidat,igen ez igy van,nemcsak Jules hianyzik ,hanem a regi tacsim is,bar ot mar regen elvesztettem,de maig emlegetem miket csinalt es milyen kedves volt.
boszorkany

HozzászólásSzerző: boszorkany » 2018. április 14. 17:36

Gabóci5 írta:Kedves Éva! Nem jó híreket közöltél, még mindig betegeskedsz és ráadásul Julestől is el kellett válnod. Nem volt még öreg, élhetett volna még! :( Sajnos mostanában ilyen szomorú híreket kapunk. Szeretett négylábúnk vagy beteg, vagy más dimenzióba költözött. Szívünkben őrizzük emléküket. :x

Kép

Ezen a helyen kérek én is elnézést, ha nem reagálok mostanában a bejegyzésekre.

Kedves Gabi!
Sajnos az ilyen esemenyeket nem lehet elkerulni :( Utolso itt jartam ota,a fogadott fiu unokam(fiu????27 eves mar ;) )meg a baratnoje vesztettek el a kedvenc cicajukat,o 6 eves volt.Lehet mondani,hogy vegigment a csaladon a fajdalom. :(
boszorkany

HozzászólásSzerző: boszorkany » 2018. április 14. 17:39

f.ági írta:Kedves Éva!

Gyógyulj meg minél hamarabb! Nem jó, ha betegeskedik közüllünk valaki.
Tiszta szivből sajnálom a kutyusod elvesztését. Sajnos nekem is részem volt benne. Ilyenkor mikor valamelyikünk kutyusa távozik, még jobban hiányzik Arthurunk.

Kedves Agi!
Igyekszek gyogyulni,de vmi mindig kozbejon sajnos.
Elhiszem,hogy Neked is hianyzik az Arthur,nem akartam a lelekedet felkavarni,de muszaj volt kiirnom magambol afajdalmat
boszorkany

HozzászólásSzerző: boszorkany » 2018. április 14. 17:45

Szilvia333 írta:Kedves Éva!
Részvétem a kutyusod miatt,át érzem a bánatodat,mert már én is túl vagyok jó pár kutyusom és cicám elvesztésén.Igen,még sokáig hiányozni fog,és tudom hogy az idő múltával sem fogod őt sosem elfeledni,de talán egyszer újra rászánod majd magad hogy újfent megoszd a minden napjaidat egy új kis vakogóval,vagy kis dorombolóval)) Sokat tudnak ám lelkileg segíteni a jelenlétükkel. Kívánom hogy mielőbb hagyjon el minden kórság,és újra légy egészséges,és vidám!! :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:

Kedves Szilvi!
Koszonom a reszvetedet Jules miatt,az biztos,hogy feledni nem fogom tudni.
Remelem a jo kivansagod celba talala nalam,koszonom.
boszorkany

HozzászólásSzerző: boszorkany » 2018. április 14. 18:50

Ot meg nagyban nem mutattam Nektek,Csuti a regi tacsim,aki most talalkozhatott a Jules-lel.
Meg a szuloi hazhoz vettem kolyok koraban,14 evig elt.Nagy becsben volt,mutermi a foto rola,a hugom akkor volt tanulo ,mint fenykepesz,a fonoknoje keszitette a kepet. ;)
Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. április 15. 7:12

boszorkany írta:Ot meg nagyban nem mutattam Nektek,Csuti a regi tacsim,aki most talalkozhatott a Jules-lel.
Meg a szuloi hazhoz vettem kolyok koraban,14 evig elt.Nagy becsben volt,mutermi a foto rola,a hugom akkor volt tanulo ,mint fenykepesz,a fonoknoje keszitette a kepet. ;)
Kép

Erről az aranyos tacsiról csak úgy süt hogy nagy kópé! szuper aranyos ez a kép róla! :movingflower: :flower1: :littlehearth:
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. április 16. 17:47

boszorkany írta:Ot meg nagyban nem mutattam Nektek,Csuti a regi tacsim,aki most talalkozhatott a Jules-lel.
Kép

Szia Boszorkány.
Nagyon aranyos ez a tacskó. Biztosan sok örömet adott és sok boldog emlék fűződik hozzá. Nekem nagy kedvencem a tacskó is. Az én keverék kutyám is, aki nálunk született és 17 évig élt velem az nagyrészt szálkásszőrű tacskó volt. Talán egy picivel hosszabbak voltak a lábai, mint a fajtiszta tacskóknak. Én sem fogom elfelejteni és nagyon örülök, hogy egy ilyen kutyám lehetett. Örökös helye van a szívemben.
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. április 16. 21:01

boszorkany írta:Koszonom a soraidat,kedves Rita. :) Ugy latszik,kicsit elkapkodtam,,hogy jobban vagyok.Hetfon megyek a dokinohoz,emelkedett a cukrom kisse(dieta es inzulin ellenere)meg a bal labam faj,isias-hoz hasonloan,ejszaka a legrosszabb,alig tudok aludni.Sajnos ugy nez ki,mar segitseg nelkul nemigen fogok tudni kozlekedni.-Panasz vege,pozitivnak kell lennem. :)
Azt hiszem egy nezeten vagyunk a kutyakrol,mindegy hogy mennyi idosek,nekem is ketto volt, meg a ferjeme a Gribuy,o idos volt es egy nap csak eltunt;hiaba kerestuk. :((
Most,hogy Jules mar nincs velunk,meg pimaszabbak lettek a macskak a kertunkben.Eddig is atjartak hozzank,de azert tiszteltek a Julest.Van egy kis fiatal feher macsek,minden este a konyhaablakkal szemben felul a kerti asztalra es onnan lesi mit csinalok benn. :D
Koszonom a jo kivansagodat is.

Kedves Éva! Fel a fejjel! Én sem tudok okosabbat mondani, minthogy légy pozitív!
Ennyi is nagyon sokat tud segíteni.

Ahogy Dundi kutyám meghalt, nálunk is megjelentek a cicák. Kárt nem csinálnak,
leginkább csak napozni szoktak, azt meg lehet.

Azt kívánom, hogy az orvos tudjon még olyasmit ajánlani neked, ami könnyíthet a
az éjszakai fájdalmaidon! Úgy még könnyebb lenne pozitívnak lenni.

Egy mai fotó az éppen virágozni kezdő szilvafáról:

Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. április 17. 9:23

Szia boszorkany egész biztosan ez a hirtelen melegfront is betett neked, nekünk is. Végre sikerült elmennem nekem is fizikóra! Samu végig velem volt és egyfolytában be nem állt a szája, /majdnem megzabáltam/ annyira aggódott értem.Kezdődik a rebarbara szezon, nem tudom szoktál e enni, de az is jó a cukorra, persze nem mértéktelenül. biztosan sikerül majd a friss zöldségekkel kicsit enyhíteni a cukor ingadozáson. A fájdalom nem kellemes, pláne éjszakai pihenőben, mikor már aludni sem tud tőle az ember. Remélem ez is lassan csak múló emlék lesz.
Itt Győrben, lassan nem is a járókeretet, hanem kirándulóbotot használnak egyre többen, mert más a súlyelosztása, csak lesek, milyen ügyesen használják...már csak egy gördeszka vagy mi kellene a cipő alá és már száguldoznának is. De mindenesetre, látszik a mozgáson, hogy sokkal gyorsabbak, biztosabban mozognak.
Minden jót nektek..lassan készülődöm megyek a 2. kezelésre. Csak imádkozom, hogy ne essen az eső, annyira most nem hiányzik... :) :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
boszorkany

HozzászólásSzerző: boszorkany » 2018. április 18. 16:00

VidékiÉva írta:
Kép

Szia Boszorkány.
Nagyon aranyos ez a tacskó. Biztosan sok örömet adott és sok boldog emlék fűződik hozzá. Nekem nagy kedvencem a tacskó is. Az én keverék kutyám is, aki nálunk született és 17 évig élt velem az nagyrészt szálkásszőrű tacskó volt. Talán egy picivel hosszabbak voltak a lábai, mint a fajtiszta tacskóknak. Én sem fogom elfelejteni és nagyon örülök, hogy egy ilyen kutyám lehetett. Örökös helye van a szívemben.

szia druszam,Eva!
Az biztos,hogy sok oromom volt vele,amig otthon laktam.A kivalasztast is o vegezte,odafutott hozzam,mikor a tenyeszto hivott,hogy elviheto vmelyk kis kutyafi. :))
boszorkany

HozzászólásSzerző: boszorkany » 2018. április 18. 16:11

Rita írta:
boszorkany írta:Koszonom a soraidat,kedves Rita. :) Ugy latszik,kicsit elkapkodtam,,hogy jobban vagyok.Hetfon megyek a dokinohoz,emelkedett a cukrom kisse(dieta es inzulin ellenere)meg a bal labam faj,isias-hoz hasonloan,ejszaka a legrosszabb,alig tudok aludni.Sajnos ugy nez ki,mar segitseg nelkul nemigen fogok tudni kozlekedni.-Panasz vege,pozitivnak kell lennem. :)
Azt hiszem egy nezeten vagyunk a kutyakrol,mindegy hogy mennyi idosek,nekem is ketto volt, meg a ferjeme a Gribuy,o idos volt es egy nap csak eltunt;hiaba kerestuk. :((
Most,hogy Jules mar nincs velunk,meg pimaszabbak lettek a macskak a kertunkben.Eddig is atjartak hozzank,de azert tiszteltek a Julest.Van egy kis fiatal feher macsek,minden este a konyhaablakkal szemben felul a kerti asztalra es onnan lesi mit csinalok benn. :D
Koszonom a jo kivansagodat is.

Kedves Éva! Fel a fejjel! Én sem tudok okosabbat mondani, minthogy légy pozitív!
Ennyi is nagyon sokat tud segíteni.

Ahogy Dundi kutyám meghalt, nálunk is megjelentek a cicák. Kárt nem csinálnak,
leginkább csak napozni szoktak, azt meg lehet.

Azt kívánom, hogy az orvos tudjon még olyasmit ajánlani neked, ami könnyíthet a
az éjszakai fájdalmaidon! Úgy még könnyebb lenne pozitívnak lenni.

Egy mai fotó az éppen virágozni kezdő szilvafáról:

Kép

Kedves Rita!
A hetfobol a mai nap lett,mert valtozott a rendelesi ido a dokinonel es csak idopont egyeztetessel lehet menni.Kisbabaja van,mindig ott van vele a rendeloben(nagyon cuki)
Nagyjabol jol kezeltem magamat,de o a szakember;most irt fel kenocsot meg gyogyszert is a labomra.A cukromnal meg az esti inzulint megemelte es azt mondta kb.egy het mulva be kell alljon.
Koszonom a szep fotot,gondolatban hazafutottam a szuloi hazhoz,nekunk is volt szilvafank,meg eperfa is;amin sokat ucsorgtunk,tomve magunkba az epret.Az eredmenye is meglett sotetlila szaj es nyelv. =))
boszorkany

HozzászólásSzerző: boszorkany » 2018. április 18. 16:29

Kata58 írta:Szia boszorkany egész biztosan ez a hirtelen melegfront is betett neked, nekünk is. Végre sikerült elmennem nekem is fizikóra! Samu végig velem volt és egyfolytában be nem állt a szája, /majdnem megzabáltam/ annyira aggódott értem.Kezdődik a rebarbara szezon, nem tudom szoktál e enni, de az is jó a cukorra, persze nem mértéktelenül. biztosan sikerül majd a friss zöldségekkel kicsit enyhíteni a cukor ingadozáson. A fájdalom nem kellemes, pláne éjszakai pihenőben, mikor már aludni sem tud tőle az ember. Remélem ez is lassan csak múló emlék lesz.
Itt Győrben, lassan nem is a járókeretet, hanem kirándulóbotot használnak egyre többen, mert más a súlyelosztása, csak lesek, milyen ügyesen használják...már csak egy gördeszka vagy mi kellene a cipő alá és már száguldoznának is. De mindenesetre, látszik a mozgáson, hogy sokkal gyorsabbak, biztosabban mozognak.
Minden jót nektek..lassan készülődöm megyek a 2. kezelésre. Csak imádkozom, hogy ne essen az eső, annyira most nem hiányzik... :) :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Szia Kata!
Olyan aranyos es nagy kope a Te Samukad. :)
Jut eszembe a kopesagrol,a tacsim az volt,hogy jellemezted a foto alapjan.Akkoriban ingaztam Hnanas es Debrecen kozott,minden masodik heten a hajnali vonattal utaztam.Egyik ilyen koran reggel fel akartam huzni a vadonatuj harisznyacsizmamat(nagy divat volt akkor)de az egyiket nem talaltam sehol.Vegul beneztem a sparhelt ala es lass csodat,az en Csutim azon aludt. :)) Kelloen meg is ijedtem,hogy talan meg is ragta,de szerencsere csak parnanak hasznalta. =))
Rebarbarat nem szeretem,pedig itt szinte mindenbe beleteszik,pl a hurkaba is.Sok zoldseget eszek telen is,de miota korhazban voltam csak gozben parolom.
Nekem is van segedeszkozom(a ferjeme volt)olyan,hogy bevasarlo kocsi is,de le is ulhetsz ra,ha elfaradtal,de meg nem akarom megadni magam.
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. április 18. 20:00

Szia Boszorkány.

Az én keverék kutyámnak én voltam az egyetlen gazdája. Az anyja kóbor kutya volt. Ideiglenesen fogadtuk be. Nem is tudtuk, hogy vemhes. Azt hittük, hogy beteg. Mire vittük volna az állatorvoshoz addigra meglettek a kölykök. Ő volt az egyedüli aki csak velem játszott és senki más nem foghatta meg. A szomszéd gyerekek elől is elbújt a bódé legtávolabbi sarkába. A testvére mindenkihez barátságos volt. Ezért nem tudtuk odaadni senkinek és maradt az enyém. A legjobb döntés volt. Mindent velem akart csinálni. Komolyan még napozni is jött velem az udvarba. Amikor a kertben dolgoztam ott is mellettem volt. Soha semmit nem tett tönkre, nem rágott meg semmit. Viszont mindent haza hozott. A szomszéd kerti cipőit is, ha nem találta otthon, akkor átjött megkérdezni nincs-e nálunk. Volt mikor tojást hozott haza 3 kerítésen keresztül, teljesen épségben. Közvetlen szomszédokban nem voltak tyúkok. Az anyja ugye kóbor kutya volt. Ő féltette a kajáját. Mindig ő evett először. Amikora kölykök tanultak enni az én Cézi kutyám, mindig a megengedte nekik, hogy először egyenek, az anyjuk nem engedte az ételhez őket. Ja és imádta a káposztás dolgokat. Tésztát, buktát. Még most is hiányzik.

A szembe szomszédban volt faeper. Ott a néni mindig kenyérrel ette, minden gyümölcsöt. Kaptunk belőle mindig mi is. De ugye ez szokás volt. Mindig vittünk mindenből a szomszédoknak is, ami nem volt nekik, vagy későbbi volt, mint a miénk. Ezért szeretem annyira az Answer 1988 sorozatot. A gyerekkoromba visz vissza.
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. április 19. 10:07

Éva, milyen jó, hogy vannak az embernek ilyen önzetlen, szeretetre méltó emléke garmadával. Ahogy az ellentétére is van persze példa!
Kíváncsi leszek, mennyire fogunk tudni itt a házban összefogni, hogy a víznélküliséget kibírjuk!... ;) :-q :movingflower: :flower1:
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. április 19. 14:17

Kata58 írta:Éva, milyen jó, hogy vannak az embernek ilyen önzetlen, szeretetre méltó emléke garmadával. Ahogy az ellentétére is van persze példa!
Kíváncsi leszek, mennyire fogunk tudni itt a házban összefogni, hogy a víznélküliséget kibírjuk!... ;) :-q :movingflower: :flower1:

Hát ez már régen volt. Gyerekkoromban. Fiatal felnőttként is még szokásban volt. A mi gyerekeink is egy oviba, iskolába jártak. Ahol játszottak éppen ott ettek, ha ebéd vagy vacsora idő volt. De már elköltöztünk. Lassan 15 éve. A telefonszám még megvan. Szerintem, ha problémám lenne és felhívnám őket azonnal segítenének. Mostanában csak a temetőbe megyek, ahol laktunk az 3 km-re van. Ráadásul hegynek fölfelé. Kocsink meg nincs. Így nem szoktam menni, csak ritkán a rokonokhoz, de akkor ott szállok le a buszról.
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. április 19. 14:24

Bocsi lemaradt. A férjem szerint is lesz majd nálunk is vízvezeték csere. 1 hét vízszünettel. Hát ezt nem is tudom elképzelni. Itt nincsenek nyilvános csapok, hogy tudjunk vizet hordani. Ráadásul vödrök sincsenek már. Hol fogjuk tárolni a vizet. Nincsenek nagy edények sem, mint vidéken mondjuk lekvárfőző fazekak. Hát nagyon kíváncsi vagyok, hogy 10 emeletes panelben ez hogy fog lezajlani. Na a mosást lehet úgy időzíteni, hogy azt az 1 hetet kibírjuk. De mi is 3-an lakunk itt. A főzéshez, takarításhoz is kell a víz. A wc is vízzel működik és a tisztálkodáshoz is sok víz kell ennyi embernek.
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. április 19. 17:51

VidékiÉva írta:Bocsi lemaradt. A férjem szerint is lesz majd nálunk is vízvezeték csere. 1 hét vízszünettel. Hát ezt nem is tudom elképzelni. Itt nincsenek nyilvános csapok, hogy tudjunk vizet hordani. Ráadásul vödrök sincsenek már. Hol fogjuk tárolni a vizet. Nincsenek nagy edények sem, mint vidéken mondjuk lekvárfőző fazekak. Hát nagyon kíváncsi vagyok, hogy 10 emeletes panelben ez hogy fog lezajlani. Na a mosást lehet úgy időzíteni, hogy azt az 1 hetet kibírjuk. De mi is 3-an lakunk itt. A főzéshez, takarításhoz is kell a víz. A wc is vízzel működik és a tisztálkodáshoz is sok víz kell ennyi embernek.

Ja emeletenként csak az egyik oldal lesz csinálva, így a másik oldalra ráhagyatkozhatunk, aztán majd visszaadjuk, amikor ők lesznek soron...na de akkor is..szóval biztosan lesz egy két kellemetlen szitú! ;)
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. április 19. 18:29

Köszi. Ezt nem tudtam.
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. április 19. 20:52

:x :D
VidékiÉva írta:Köszi. Ezt nem tudtam.
:ymhug:
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. május 24. 11:27

EMBERI SZAVAK
EMBERI DOLGOK
NAPI IGE
ÍME A RETTENTES IDEGMÉREG, AMITŐL MINDEN ÉTEL FINOM LESZ! TE IS ESZED, MERT JÓ ÍZE VAN! ITT A LISTA – EZEKBEN AZ ÉTELEKBEN EGYTŐL EGYIG BENNE VAN >>> NEM AZ ÉTELRE, HANEM AZ AGYRA HAT, DE AZ INTENZÍV ÍZ MELLÉ FIZIKAI TÜNETEKET IS KAP A GYANÚTLAN FOGYASZTÓ! HA EZEKKEL TALÁLKOZOL, NE VEDD MEG!
admin | március 23, 2018 | Emberi dolgok | Nincs hozzászólás
Megosztom az ismerőseimmel a Facebookon2161
Amit mindenképp tudnod kell a nátrium glutamátról!

Rettenetes idegméreg, amitől mindennek csodás íze leszA kínai konyha európai és amerikai területen való elterjedésével együtt egy új ,,betegség” is megjelent napjainkban, mégpedig a kínai étterem szindróma.,,A tünetek hagyományos allergiás reakcióra utalnak, piros foltok a mellkason, fejfájás, hányinger, a vizsgált betegek pedig kivétel nélkül mindig kínai ételt fogyasztottak korábban…”

Hatása az idegrendszerre:A nátrium-glutamát (E-621) széles körben elterjedt ízfokozó adalékanyag, érdekessége, hogy teljesen íztelen. Ízfokozó hatását úgy éri el, hogy stimulálja az ízlelőbimbókat. Nem az ételre, hanem az agyra hat, de az intenzív íz mellé fizikai tüneteket is kap a gyanútlan fogyasztó.A Na-glutamát felhasználásának gyökerei egészen Japánig nyúlnak vissza. A japánok évezredek óta a tápanyagban gazdag tengeri hínárt használták ízfokozónak, egészen addig, amíg 1908-ban Dr. Kikunae Ikeda sikeresen izolálta a tengeri hínárban lévő ízfokozó anyagot. Ez volt a glutamát. Ezután Dr. Ikeda céget alapított az anyag Na-glutamátként való forgalmazására. Idővel a nyugati világba is eljutott ez a színtelen, szagtalan, gyorsan oldódó kristályos por, ami az íztelen ételek ,,feljavítására” volt hivatott. Az élelmiszeripar kihasználta a nagy lehetőséget, és a jelentős költségcsökkentés reményében minden komolyabb vizsgálat nélkül használni kezdte.Az 1970-es években, amikor a gyorsétkeztetés megkezdte piaci növekedését, a Na-glutamát használata óriási növekedésnek indult az élelmiszerekben. Ma már szinte mindenben megtalálható. A feldolgozott ételek többségében, valamint a gyorséttermi ételek több mint 90%-ban nagy mennyiségben jelenlévő anyaggá vált, levesporok, leveskockák, mártások, konzervek, fűszerkeverékek, fűszer sók, fagyasztott készételek, virslik, felvágottak, szójatermékek, üdítőitalok, burgonya szirmok, snack-ek, stb. elengedhetetlen alkotóeleme lett. Ez az anyag ráadásul függővé tesz bizonyos ételek fogyasztására.Nem véletlen hogy a természetes ízű zöldségek, gyümölcsök nem ízlenek sok gyereknek, annyira hozzászoktak ennek az ízfokozónak az ételekben való jelenlétéhez. A média által közvetített reklámok ínycsiklandó ételei a ,,gondosan válogatott összetevőivel, íz varázslataival, íz rafinériájával”, szintén ezt függőséget erősítik.

Mi a gond vele?

A Na-glutamát egy neurotoxin, vagyis idegméreg. Tönkre teszi az agysejteket és többek között az agyalapi mirigy által irányított funkciókat. A következő tüneteket okozhatja:migrénes fejfájás, hányinger, hányás, hasmenés, asztmás rohamok, egyensúlyzavarok, mellkasi fájdalmak, erős szívdobogás, gyerekeknél viselkedési zavarok. Jelentkezhetnek allergiás tünetek is: bőrpír, orrfolyás, kiütések. Egyéni érzékenységnek megfelelően van, akinél a legkisebb mennyiség is azonnali reakciót vált ki, van, akinél csendesen a felszín alatt munkálkodik.A gyerekek vannak a legnagyobb veszélynek kitéve, mert náluk a vér-agy gát fejletlenebb állapota miatt a mérgező anyagok könnyebben találnak utat az agyba. A legújabb kutatások szerint a Na-glutamát nem egyszerűen csak allergiát okoz, hanem idegi elváltozásokat is így Parkinson-, vagy Alzheimer-kórt. Káros hatásáról már 1968-ban lehetett cikket olvasni egy neves amerikai orvosi lapban, azóta számos kísérlet bizonyította sejtméreg mivoltát.A glutamát ingerületátvivő aminosav, az agyi neuronok közötti információ átvitelben játszik szerepet. Ma már ismert, hogy a leggyakoribb daganatfajtáknak: mell, prosztata, bőr, vastagbél, tüdő, petefészekrák, valamint a fej és nyaki tumoroknak vannak glutamát receptoraik. Ha ezek a daganatok sok glutamátot választanak ki, sokkal gyorsabban nőnek és terjednek, valamint a szokásos kezelési eljárást is megzavarják.

Minek köszönhető töretlen lendülete?Ahol csillapíthatatlan a profitéhség, ott könnyen eltűnnek a tömeges fogyasztói panaszok és könnyű szőnyeg alá söpörni a kutatási eredményeket. Tény azonban, hogy az emberek zöme érzékenyen reagál a glutamátra. A nyugati orvosi modell nem veszi figyelembe az élelmiszer bevitelt és az élelmiszereken keresztül felhalmozódott kémiai anyagok hatását, ezért sokáig az FAO vagy az EU szakértői elbagatellizálták a jelenséget mondván, nincs tudományos bizonyíték a glutamát egészségügyi kockázatára.A vitatott ízfokozók legújabb megítélése már sokkal szigorúbb.A Független Egészségtanács Fórumában megjelent cikk szerint a glutamát kerülendő, egészségkárosító hatású adalékanyag. Addig is, amíg eltűnik az élelmiszerekből – erre sok esélyt nincs -, figyeljünk az összetevőkre! Ma már sokan tisztában vannak az anyag káros hatásával, ezért a glutamátot cselesen különböző nevek alatt rejtik el az ételek összetevőiben.

Ha ezekkel találkozol, ne vedd meg!E-621, hidrolizált növényi fehérje, élesztő kivonat, autogénezett élesztő, ízfokozók, kalcium kazein, nátrium kazein, texturált fehérjeHa ezeket látod az élelmiszer-címkén, akkor biztos, hogy glutamáttal akarnak megetetni.Az egészség nagyon fontos, ezért figyelni kell arra, hogyan táplálkozol, mit teszel kosaradba, mit adsz tovább gyermekednek.“Csak akkor éri el célját az ismeret, ha megértetted, elfogadtad és változtatsz eddigi szokásaidon”.

Oszd meg, hogy mások is tudják!

Forrás

Egy részéről már tudtam...hihetetlen mennyi néven lehet elkeresztelni ezt a szemetet!
Remélem nem kapok ki a megosztásért! :ympray:
VidékiÉva

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. május 26. 19:32

Szia Kata!
Azt tudom, hogy a kínai receptekben ez a kínai só néven szerepel. Nem tudom, hogy mennyire mérgező, viszont biztosan eszegettem belőle a kínai büfékben. Nekem illetve a családunkban nem okozott problémát. De hallottam rokonoktól is, hogy a Na glutamát miatt nem tudnak kínait enni. Nehézlégzésük és fejfájásuk van a fogyasztást követően. Amikor én készítem itthon akkor ugye nincs benne, viszont szeretjük a kínai kaját és szerintem havonta eszünk is olyat. Már annyi mindentől meg kellett volna betegedni. De valóban elég sokféle nyavalyám van. Lehet, hogy az egyiket ez okozta. Köszi.
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. május 26. 20:04

Kedves Éva! Igazán nincs mit..én most ki is írtam magamnak...és inkább megveszem a fűszereket külön, és úgy keverem ahogy akarom...egyébként én sok kínai kaját ettem szomszédom jóvoltából, jól meg is hiztam, és érdekes módon ezt nem tudom magamról ../levakarni/ viszont sokkal kevesebbet fáj a fejem mióta mellőzöm...de a végső lökést az a rettenetes csalánkiütés tette be a lehetőségek kapuját nálam a félkész ételekkel kapcsolatban, hogy teljesen le voltam tiltva minden normálisnak mondható kajáról. Most már pár dolgot visszavehettem lassan, de azt is csak módjával. pl. szalámit egyáltalán nem és minimalizáltam a cukrász dolgokat is, inkább én főzök pudingot és az van benne amit beleteszek, nem kell mindenféle hülye ízfokozó! Ha valamit is segítettem volna, részemről az öröm! :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Vissza: “Társalgó”