Van képem hozzá

Paggy

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 8. 21:29

Kígyót legyőző nőalak,a béke jelképe/????/
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 8. 21:31

Magát a területet TERÉZVÁROSNAK hívják,Mária Teréziáról kapta a nevét,aki csak 1x látogatott ide.
Most jöjjön egy videó sétánk lezárásaként:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 8. 21:40

Egy kis "+",a Mai Manó Ház története:
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. szeptember 9. 8:39

Sziasztok! szép reggelt,! Itt egész kora reggelig dörgött villámlott, talán 3 órát aludtam..úgyhogy enyhén szólva is kótyagos vagyok! (-|
Kedves Gabóci, Ricsikére én is emlékszem.....nem sokkal a fórum megalakulása után írtál róla..akkoriban feltett képek szinte mindegyike eltünt. :-o
Na mindegy, azért jó hogy tettél fel emlékeztetőt... :flower1: :littlehearth: :flower1: :littlehearth:
Köszönöm a remek sütőújdonságokat ..guszták nagyon. Bár már reggeliztünk, de szívesen megkóstoltam volna akár tízóraira is... :)) .
Ritának meg a másik receptet köszönöm..bár íze szerint szeretem a gombát..csak a szervezetem néha nem mindig allergiásan reagál. :( + epe.
Pedig valamikor az abszolút prímet a rántott gomba vitte és a gombás melegszendvics..onnan nyergeltem át a portugál változatra..Nálunk az Arrabona ételbárban csinálnak ilyet..nagyon finom..szeretem rajta az ananászkarikát! Olyan hatalmas adag, hogy csak egyet tudok megenni :))

Paggykám, köszönöm a virtuális sétát, most volt időm megnézni a videókat is..csak kérlek egy icipicit lassabban változtasd meg a helyzetet, mert néha megszédül az ember, ahogy elkapod... Amúgy nagyon tetszett..azt is szeretem a telefonban, hogy tényleg sokkal közelebb lehet hozni olyan dolgokat, amik alig látszódnak .
Na mennem is kell, ma maradt tegnapról leves, és még túrós tészta lesz hozzá! Úgyhogy most sok minden mással is foglalkozhatok. Délelőttre és délutánra még mond vihart, úgyhogy tanácstalan vagyok hogy ki merjek e mozdulni vagy se!Na meg fontos telefont is várok..szóval tetszik vagy nem ide vagyok dekkolva! :-?? :-h :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. szeptember 9. 8:51

Paggy írta:Kígyót legyőző nőalak,a béke jelképe/????/
Kép

A kígyó a te sarkadat mardossa, te pedig annak fejét taposod!

I.Mózes 3,1-től 24.-ig az első bűn büntetése...13-tól
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. szeptember 9. 18:03

Paggy, több dolog is eszembe jutott a képeid és a videóid kapcsán, de a legelső az az, hogy milyen
szép város is a mi fővárosunk. Messziről is, és nagyon közelről nézve is gyönyörűek a régi épületeink,
a szobraikkal, kőcsipkéikkel, a figuráikkal, a fákkal, a terekkel, a díszes aknafedelekkel együtt.

A másik, ami feltűnt, hogy mennyi gyerek volt veletek. Jó érzés tudni, hogy már ilyen korán szívják
magukba a lakóhelyük történelmét. A harmadik észrevételem, hogy milyen vastag ruhákban voltatok,
legalábbis kezdetben. Azért a későbbi fotókon azt is látni, hogy lekerültek a pulcsik.
A negyedik, amit megfigyeltem, hogy a képeiden már ott az ősz hangulata, és nemcsak a ruhák miatt.
Itt-ott már rozsdásak a levelek, sőt a járdán is ott barnállanak a lehullottak. Itt az ősz visszavonhatatlanul.

Kata, nálunk épp most úgy önlik az eső, mintha dézsából öntenék. Napközben is esett egy keveset, de
ami most van... jó kis égiháború.

Yorkban az egyik ajándéküzletben láttuk ezt a poénos dolgot, aminek magyar vonatkozása is van. Chopin
és Liszt nevéből - egy kis szójátékkal - az angol "shoppinglist" nevű szó jön ki, ami "bevásárlólistát
jelent magyarul. A hűtőre mágnessel feltehető és rá lehet írni, ami épp kifogyott.

Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. szeptember 9. 20:48

Rita! jót derültem az utolsó szójátékon és milyen igazad van... Egyébként Liszt zongoradarabjai mai napig is a kedvencem között van.
szép estét mindenkinek! Lassan megyek is lefeküdni, mert előző éjjel majdnem semmit nem aludtam, ritka dörgős és villámos éjszakánk volt. Délelőtt visszaaludtam fél órát, de az nem volt az igazi, mert túl rövidre sikeredett. :x :ymhug: i-) :flower1: :littlehearth:
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. szeptember 9. 21:17

Lányok, csak bejelentkezni van erőm.
Visszanézni mindent kicsit később, mert begyorsultak az események nálunk.
Aput ma műtötték. Több órás műtét volt, nem várt események adódtak közben, de a doki reméli minden rendben lesz. Ezt modnta anyunak. Hát én is remélem, de nagyon. Az intenziven van, holnap megpróbálunk a párommal bemenni megnézni pár percre.
ma volt az első kinai óránk. Hááát... :-)
Az angolnak kb. 40 %-át értettem. Pipa is voltam magamra, hogy igy elhanyagoltam a hosszú évek alatt. 20 éve középfokú nyelvizsga, használat nélkül totál elfelejtődik. Nincs mit szépiteni rajta.
Fele-fele az arány az értők és nem értők között. Hangok kiejtését gyakoroltuk, meg magyarázatokat hallgattunk. Szerdán kalligráfia és festészet, utána rohanás még a kinai óra végére. Aznap jönnek anyuék is apuhoz.
Nagyon remélem, hogy rendben lesz minden.

Jövök majd, és olvaslak Benneteket, de ma már az erőm csak ennyit engedett.
A biciklimről leesett a lánc hazafelé, mert belegabalyodott egy faágba ahogy indultam volna. Igy erőltetett menetben 20 perc alatt hazaértem. Igaz, a férjem eljött értem kocsival, miután megbeszéltük,hogy nem kell. Szerencsésen el is kerültük egymást. :-)
Borzalmas nagy vihar volt Szegeden. Szerencsére megúsztuk, nem dőlt ki egy fa sem , bár azt néztem, hogy biztos ráesik a tetőre, mert úgy hajolgattak. Nagyon sok kidőlt fa volt az úton amikor mentem az óráráa. Megbontott panel lapostetők, a szinház tetejét is megbontotta.
A kertet elől, meg a ház előtt ma raktam rendbe. Árkot is ástam kapával, szerintem feleslegesen. A falevelek ismét szerte szét.
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2019. szeptember 9. 21:21

Rita! Nem csak nálatok volt égi háború, minket sem került el,szélvihar és azt követően szakadó eső. De a rádióban azt hallottam, hogy Szegeden csinált óriási pusztítást most. Épületeket is megrongált. Gondoltam Ágira, hogy mi lehetett náluk. :-ss
Biztosan ezt éreztem, mert én sem aludtam jól az éjszaka, és egész nap csak szédelegtem.
Közben Ági is írt. Szerencse, hogy megúszták a vihart.

Ági! Kívánom Apukádnak, hogy minden oké legyen a műtét után, és gyógyuljon meg mielőbb. :ympray:
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. szeptember 10. 6:13

Ági! Tényleg igaz, hogy csőstül jön a baj. Ami veletek történik, az már nekem is sok, nemhogy
nektek, hát még szegény apukádnak. Mostanában már megszoktam, hogy a gondolatom veletek
van, úgyhogy már mondanom sem kell, hogy sokat gondolok apukádra, és szívből drukkolok neki.

A két hét alatt sok minden vissza fog jönni az angol tudásodból, majd meglátod. Ott van az a
tudás még mindig, csak passziválta magát. Most kénytelen lesz aktiválódni. :D Még soha nem
volt a közelemben senki, aki ennyi kínai dologgal foglalkozott volna, olyan jó, hogy általad mi is
bekukkanthatunk ezekbe a tanfolyamokba.

Kata, Gabi, Ági! Itt csak szakadt az eső, meg zengett az ég, viszont szél nem volt. Az eső függőlegesen
zuhogott. Még az ablakokat se nagyon csapta be.

Még egy érdekesség a fenti ajándéküzlet kínálatából. Újrahasznosított üvegek. Mondjuk az időt
nem nagyon lehet leolvasni róluk, ha rájuk esik a fény, akkor meg kizárt dolog :)) :

Kép
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. szeptember 10. 15:40

Kata, nem értem miért nem lehet mentést csinálni a szervizbe a telefonnál. Régen ezzel nem volt probléma. Mondjuk telenoros voltam akkor, amikor javittattam a nem okos telefonom. Ez persze száz éve volt. A múltkor kérdezted, hogy kinek milyen telefonja van. A fiamra szoktam hallgatni, mert én hagy ne mondjam mennyit értek hozzá. Ő Iphone operációs rendszer hosszú életére esküszik, igy mindenkinek az van. A telefonját akkor szokta cserélni, mikor kijön valami ami tetszik neki. Igazán nincs vele probléma közben.
A nyelvforditós kütyüről aki ért hozzá azt mondja, hogy humbukk. Akinek nem regényt kell forditani, szerintem biztos jó lehet.

Rita! Ismét megnéztem a tükrös képeid, változatlanul tetszik a technika, amire véletlenül jöttél rá.
Borsodban borzalmas ami árviz idején van. Az ember szive összeszorul, ahogy a hireket hallja, bármennyire nem néz tévét.
Megvettem a batátát végre, úgyhogy ha idővel kicsit jobban el leszek eresztve, szerintem hétvégén, megcsinálom.
Szuper ötletet adtál a zeneszerzámok megismerésével kapcsolatban. Fel is vetem az illetékeseknek majd. Szerintem keresztbe áll a szemük úgy, mint amikor mondtuk,hogy magyarul szeretnénk tanulni kinaiul.
York belvárosa gyönyörűséges. Imádom ezt a stilust! Grosgerában láttunk hasonló girbe-gurba házakat. Tényleg olyan, mintha a szentlélek tartaná, bármikor összeomolna.
A kép amit betettél magadról és a gyerekekről: Az első ami feltünt, mennyivel másabb vagy most, mint a másikon. Az étrend nagyon sokat jelent. Szépen csorognak le a kilók szerintem. A másik ami szintén szembetűnő volt a gyerekek csillogó szeme!
Jópofa a bevásárló lista.

Paggy, Lilla és a lányocskád hátulról is nagyon csinosak! Érdekes lehetett állatokat keresgélni.
Miylen jó ötlete volt Katának, hogy fényképezd le a bandát. Mondjuk nem tudom mit szólnának hozzá, ha előállnál az ötlettel!
Jövök még majd, mert a videókat most nincs időm megnézni.

Gabóci! A robotika nagyon jó! Zoltánnak is kedvenc tárgya volt a BME-n. Kivánom Andrisnak, hogy a lelkesedés és sikerélmény végig kisérje a suliban.
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. szeptember 10. 15:44

Lányok, köszönöm a szurkolást apunka.
Tegnap műtötték, ma bementünk - félve- a párommal hozzá. Hááát, apura jellemző, mikor Szegeden van, hogy nem igazán látszik rajta a műtét.
Amennyire féltem tőle - 5 órás volt, mint kiderült-, annyira jól nézett ki. Mondták is neki a nővérek , nem látszik 72 évesnek. Tényleg nem.
Mosolygott, viccelődtünk, odajött a dokija is aki ott kezeli, de mondtam neki, nem tudok tőle kérdezni semmit, mert látom apu nagyon jól néz ki, és gondolom jól is van. Igen volt a válasz. Nemsokára mehet az osztályra, aztán onnan még egy hét kb. Remélem nem lesz semmi gubanc, mert mást is kellett helyrehozni odabent nála.

Ma megyek az Őszközép ünnepre a Konfuciusz Intézetbe. Ha hazajövök neki kell veselkednem a kinai hangok kiejtésének, festeni is kellene, meg képeket feltölteni Nektek. He-he, hanganyagom is van. :-)
Most rohanok, mert csinálom a pizzát vacsira, aztán valami emberi formát is fel kellene venni indulás előtt.
Remélem marad holdsütemény és meg lehet kóstolni majd.
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. szeptember 10. 18:41

Őszközépünnep, holdsütemény:

Kép

Kép

Mogyorós volt és finom.

Kinai óra:

Ezen a képen látszik, hogy kiejtésnél hogy kell hangsúlyozni. - a vonalak mutatják, hogy fel, le, egyenletesen, vagy éppen le és fel kell a hangot, betűt kiejteni-

Kép

Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. szeptember 10. 19:36

Ági, szerintem az a tükrös dolog még jobb lenne keret nélküli tükörrel. Nevessetek ki, akartam venni
egyet a városban, de ahová benéztem épp nem volt. Nagy darab, falra szerelhetős lett volna, de én
csak egy kisebbet szerettem volna.

Úgy örülök, hogy neked is kedvedre való lenne a hangszerekről való tanulás is, hátha...

A két fotó közt csak hat nap a különbség. Nem vagyok jó fotóalany, kevés képen tetszem magamnak.
Katának is írom, mert kérdezett az osztályomról:
Spoiler: mutasd
A gyerekekkel azért fotózkodtam együtt, mert nagyon szerettek volna egy közös képet. Akik a fotón vannak,
azokkal nem sok problémám van, már ami az órai magatartásukat illeti. De mindegyik cigarettázik, és
bizony már aktívan fiúznak is. Az első kislánynak a nővérét is tanítottam. Már hetedik osztályban abortusza
volt. A hátsó kisfiú annyira, de annyira büdös, hogy nem lehet mellette megmaradni, de mindegyik tesója
ilyen volt. A rózsaszín pólós kislány nem cigizik, de neki sem az apja (osztályfőnöke voltam) sem az anyja
nem dohányos. Ennyit számít a példamutatás. A húsz gyerekből hárman nem cigiznek csak. A középső szőke
hajú kislány három fiúval felér (az ő apjának is voltam osztályfőnöke), de annyira szeret, hogy a kedvemért
megteszi, hogy csak nagyon keveset rosszalkodik. Mindig dicsérem emiatt. A legtávolabbi apró kislány a
legokosabb közöttük, de hiába, mire nyolcadikos lesz, már csak az fogja érdekelni, hogy minél hamarabb
szüljön. Nálunk a fiúk nagyobbik része még el is megy a szakiskolába valamilyen szakmát tanulni, de a lányok
15-16 évesen már szülnek. Ha nem szülnek, az is csak azért van, mert még nem jött össze nekik a gyerek.
Sajnos ez a helyzet nálunk. Ja, a tovább tanuló fiúk közül, csak nagyon kevés fejezi be az iskolát. Magyarán
szakképzetlenek maradnak.

De jó hírekkel szolgáltál, Ági! Örömmel olvasom, hogy milyen jól viselte apukád a műtétet! Ezt egy újabb
jó hírrel kell megünnepelni!
Spoiler: mutasd
Nagymama leszek! A lányom három hónapos várandós. Már akkor kiderült, amikor kint voltam. A teszt a
"szemem láttára" lett pozitív. Na, jó nem teljesen, megvártam amíg a lányom kijött vele a fürdőből. :)) :))
Akkor azt kérte, hogy addig ne mondjuk el senkinek, amíg három hónapos nem lesz. Csak a szűk család tudta.
Most már beszélhetünk róla. :littlehearth: :littlehearth: %%- %%- :D :D

Hű, de megkóstoltam volna a holdsütit!

A kínai szavakról a sorozatokban gyakran hallott két kifejezés jutott hirtelen eszembe.

A "ni"-ről a "wo ai ni" vagyis a "szeretlek".
A "ni"-ről és a "hao"-ról a "ni hao" vagyis a "jó napot", "üdvözlöm".

Egyelőre ennyi. Még én is kezdő vagyok. :)) :))

A videó sajnos nem működik! Lehet, hogy azért, mert privátra állítottad? Én nem listázottra szoktam.

Egy angolos kalapüzlet Yorkban:

Kép
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2019. szeptember 10. 19:59

Ági! Nagyon örülök, és drukkolok Apukádnak a további javuláshoz. Ha olyan vidám természetű, mint te , akkor az fél siker a gyógyulás útján.

A holdsütik nagyon guszták, és biztos finomak is voltak.

Rita! Gratulálok, hogy te is belépsz a nagymamák népes táborába. Nem tudom miért, de én éreztem ezt, ahogy Zsuzsit néztem az esküvőkor.

Elegánsak azok a kalapok. Ha majd megyek a Royal Ascotra választok belőlük egyet. :)

Most fél nyolckor készült.

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. szeptember 10. 20:29

Ma elkészítettem életem első lasagnejét. Igazság szerint én ezt az ételt nem szerettem eddig
a túl sok paradicsom és a túl sok besamell miatt. Aztán megláttam az Aldiban egy tojás nélküli
spenótos lasagne tésztát, és azt mondtam magamban, hogy keresek hozzá egy jó vegán receptet.

Annyit változtattam a recepten, hogy én gombát is tettem bele (muszáj volt felhasználnom, ha
nem akartam kidobni).

Vegán lasagne

Hozzávalók (2 személyre):

10 dkg lasagne tészta (én olyat vettem, ami nem igényelt előfőzést)
1 kis cukkini
1 répa
6-7 fej gomba
1 konzerv paradicsomszósz (egész vagy darabolt paradicsomokkal)
1 fej hagyma
2 gerezd fokhagyma
kevés édesítőszer (én egy evőkanálnyi édes csiliszószt használtam)
kevés olaj
mediterrán fűszerkeverék
só, bors

Kép

Pici olajon üvegesre pároljuk a hagyma és a fokhagyma felét. Rádobjuk a felszeletelt gombákat,
és sóval, borssal pár perc alatt, gyakori kevergetés mellett készre sütjük.

Kép

Közben a cukkinikat kis kockára vágjuk, a répát lereszeljük, és a hagyma és a fokhagyma másik felén
sóval, borssal megpároljuk.

Kép

A konzerv paradicsomszószt egy serpenyőben felforraljuk, ha kész, mediterrán fűszerekkel ízesítjük.

Kép

Egy tűzálló tál aljára teszünk egy keveset a paradicsomszószból, majd ráhelyezünk egy sor lasagne
tésztát.

Kép

Szétterítjük rajta a répás cukkini keverék felét:

Kép

Újabb tésztaréteg következik, amin elosztjuk a sült gombát és a maradék répás cukkinit, majd
rálocsoljuk az összes paradicsomszószt.

Kép

Kép

180 fokos sütőben kb. 20 perc alatt készre sütjük. A tészta nagyon hamar megpuhul, nem is hittem
volna. Egy késsel tudjuk ellenőrizni.
A végén reszeltem rá vegán sajtot és még öt percre visszatoltam. Nem forrón, de még melegen szeltem
meg. Minden levet magába szívott a tészta. Nekem nagyon ízlett. Könnyű, mégis laktató étel, kevés
kalóriával.

Kép

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. szeptember 10. 20:49

Gabi! Köszönöm! Zsuzsiról a képek a saját esküvőjén készültek, tavaly, de az igaz, hogy a ruhája
megtévesztő volt, mert mell alatt volt elvágva, nem a derék részen. Lehet, hogy az tévesztett meg.

Nagyon szép a naplementéd!

Pár fotó a yorki piacról, ami nem a zöldségekről, gyümölcsökről vagy a húsokról, halakról szólt itt sem. Az utolsó
fotón lévő táskák parafából készültek.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. szeptember 10. 20:58

Rita! Gratulálok szivből Zsuzsinak!! Meg persze a párjának! RÁadásképpen pedig a leendő nagymaminak! :-)
Szuperek a kalapok! Most csak erre van időm, mert rendszerezem a videókat és képeket a kinai óráról.
Rita, megnézed, látható-e most már a videó? remélem át tudtam állitani.
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. szeptember 10. 21:00

Igen! Látható! Meg is nézem. Köszi!
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. szeptember 10. 21:07

Ági! Azért merem leírni, mert ti is nevettetek magatokon, majd bepisiltem a röhögéstől.
Micsoda hangok! Biztosan ők is röhögve tanulnak magyarul. :)) :))

Ez is egy elegáns bolt volt, hozzáigazított árakkal:

Kép
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. szeptember 10. 21:21

Rita, a gyerekem szakadt a röhögéstől ahogy hallgatta. :D
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. szeptember 11. 6:51

Ági, reggelente szoktam böngészni a reddit c. oldra feltett videókat és képeket. Ma reggel ez jött
velem szembe: különleges holdsüti doboz

Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. szeptember 11. 10:58

Sziasztok! Most én is csak beköszönök, mert erre van időm, készülünk majd a városba..a vérvétel már meg lett ejtve, csak hazajöttünk reggelizni.
Így is vettem két meggyes piskóta szeletet, már meg kellene szoknom, hogy hogyha valamit kettőnknek akarok vennie oda egy ezres. Na mindegy, viszont voltunk a postán is és minden csekk befizetve..valahogy rápakoltam és elmaradt. cirka 1oooo oda is..de letudva, és ez a lényeg!
Várom a visszajelzést a Telenortól, mert azt találtam ki, hogy kérvényt írtam ne kelljen 3 hetet várnom a csereutalványra.. hadd válasszak most másikat és akkor ha megjön berobogok vele. totál kellemetlen mobil nélkül létezni. a képekről nem is beszélve..ha láttátok volna a tegnapiakat..majdnem elkértem más telóját.. :(( :)) :(( :))

Ágikám, teljes és gyors gyógyulást kívánok apukádnak! Valahogy 26.ára emlékeztem...! Én és a dátumok megérnek egy misét! :ympray: :-w @};-
Hát a vihar ahogy olvasom eléggé "színesre "sikeredett" de jó hogy ennyivel megúsztuk..
Köszönöm az élménybeszámolókat a kínai órákról. :D :)) elképzelve magamat oda...h á t.. =)) =)) =)) =)) =)) .
Azt hiszem a tanár inkább lemondana..vagy én vagy ő alapon =)) .
Nem véletlen az a szójáték ha valamit nem értünk hogy nekem az kínai :))
Na hiába ha egyszer ez a nagy hiányosságom. Ez van. :-q .
Ritám, Gratulálok a családi előléptetéshez, hamarosan nagymama leszel. Milyen nagy öröm és felelősség is egyben. Mindegy hogy kisfiú vagy kislány, a lényeg hogy egészséges legyen ő és és a család is. Add át légyszíves szívből jövő jókívánságaimat! :movingflower: :movingflower: :movingflower: :littlehearth: :flower1: :littlehearth: :flower1: :ymparty:

Gabóci, micsoda szép az égalja..hát ezért is érdemes egy kicsit másként nézni a környezetünkre is.
Ágikám a holdsütit meg elfelejtettem megdicsérni, biztosan nagyon finom lett! :D

Rita, lehet egy kicsit csapongva írok, ahogy éppen eszembe jut..de azok a kalapok, ruhák és a parafa táskák milyen érdekesek és szépek. ahogy a kitett ételed is milyen guszta. Na és az a holdsütis doboz...gyerekkorom mesekönyve jut eszembe róla...lehetett benne mozgatni a főszereplőket... :flower1: :littlehearth:
Azok a régi épületek amiben fagerendás megerősítéssel épültek a falak valami fantasztikus.
Ilyesmit csak skanzekeben látni néha itthon is pedig nálam is ez viszi a prímet... :littlehearth:
Mennem kell, puszi mindenkinek!

Ritám a gyerekekről a beszámolót köszönöm...ahogy a képeket is. Sajnálom hogy a lányok nem motiváltak a kitörésre, .... :-?? :flower1: :littlehearth:
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. szeptember 11. 19:42

Kata! Akkorát röhögtem, amikor arról írtál, hogy majdnem elkérted más telefonját, hogy lefotózhasd,
amit láttál. Kicsit továbbképzeltem a dolgot. Láttalak magam előtt, amint azt kiáltod a melletted elhaladónak:
"Telefont vagy életet!" Csak viccelek, de igazad van. Nem élet az élet telefon nélkül. Kell, egyszerűen
szükség van rá, nélkülözhetetlen és kész. Köszi a gratulációt Neked is Gabinak is és Áginak is!

Olyan gusztustalanságot küldött a lányom, hogy az agyamat azonnal eldobtam. Én az ilyet büntetném, méghozzá
nagyon szigorúan. A képen egy doboz szőlőt látni, aminek a tetejére az van írva nagy betűkkel, hogy "ízesített
szőlő" és hogy limitált széria. Alatta azt is elolvashatjuk, hogy vattacukor ízesítést kapott szerencsétlen gyümölcs.
Remélem, ott romlott rájuk, senki nem vette meg!

A háta mögött lévő szőlőt pedig azzal hirdetik, hogy "magvas szőlő". Ez is szörnyű a maga nemében. Egyre több
gyümölcsben nincs mag, mert az ember akkora marha, hogy szívesebben megveszi a jó drága génmódosítottat,
csak ne legyen ott az a sok zavaró mag, amivel csak a baj van. Most már az a különleges, ha magvas egy
szőlő vagyis normális! Egyébként a vattacukorízű majd kétszer annyiba kerül, mint a természetes szőlőízű szőlő.
Szépen vagyunk!

Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. szeptember 12. 7:37

sziasztok! Mindenkinek szép reggelt! Én is jó derültem most reggel, hogy ilyen jól csapódott le a kalandom..ma megyünk Örkénybe, akkor a vérkép eredményért..stb. ja meg ma kellene mammográfiára is mennem, de lemondom, nem tudok egyszerre két helyen lenni. két éve voltam. De most kérek másik időpontot!
Na sikerrel visszakérve a telefonom,..estére már nálam lesz... \:D/ :ympray: :-bd Mégsem kell plusz 4o-et kiadni egy tartalék másikra! Ennyi lett volna egy áthidaló megoldás. \:D/
Más..telefonálok, időpontmódosítás...mire kiderül hogy nem 13. a van hanem 12! =)) :-o =)) . Hát tényleg egy kicsit még.. i-) i-) i-) :)) .

Holnap már jövök képekkel..megnézem a Gmailomat is, hátha már válaszoltak telefonügyben! :-h :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Ui most veszem észre..Sándor nálunk a gyülekezetet óva intette a génmanipulált ételek fogyasztásától. Minden amit fogyasztani akarunk úgy kell megbecsülnünk ahogy a Teremtő azt megteremtette. Ugyanez vonatkozik narancsra is, ...ja és erről jut eszembe, hogy hogyha egy dinnye úgy van meghasadva belül, hogy nem a késtől azt nem szabad elfogyasztani mert olyan dologgal van öntözve a nagy méret elérése miatt, ami veszélyes az emberi fogyasztásra! Ugyanúgy több cikk is megjelent hogy milyen daganatok jelentek meg a génmanipulált takarmánnyal etetett disznók oldalán fülén..iszonyat látni..
Úgyhogy Ritám teljesen igazad van..nem normális dolog ilyen szlogennel árulni a szőlőt a többiről már nem is beszélve! [-x :-ss :flower1: :x :littlehearth:

Vissza: “Társalgó”