Van képem hozzá

Rita
Adminisztrátor

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. július 10. 22:05

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. július 10. 22:19

Az étterem étlapján volt vegán opció, így azt választottam. Az írás szerint csicseriborsó,
vajbab, vesebab, cranbery bab (ez nem tudom, hogy milyen bab), cukini és gomba volt
paradicsomos, korianderes, kókuszos mártásban. Főtt zöldségeket és rizst kaptam mellé.
Határozottan finom volt, és aminek nagyon örültem, egyáltalán nem éreztem a kókusz ízt.

Kép

Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. július 10. 22:39

Rita! Csodaszép képeket tettél fel, és még meg is spécelted némi filmbeütéssel :)) nagyon tetszett ez a megoldás is, mindjárt ismerősebb és valahogy otthonosabb is lett minden!Köszönöm ezt a gyönyörűséges kirándulást veled. Az ebédtől meg megéheztem, pedig jól vagyunk lakva a vacsorától. nagyon izgalmas a színpópája is ahogy tálalták. Örülök, hogy ilyen remek volt a mai napotok is. Szeretettel ölellek benneteket, várom a további csodás képeket és élményeket, addig is most elköszönök egy jó éjszakát erejéig..szép álmokat mindenkinek! :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth: i-)
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. július 11. 7:14

Paggy, ha választani kell, a legelső linken lévő színt választanám, de számomra még az sem
tökéletes. A púder rózsaszín vagy ahhoz hasonló lenne az igazi.

Kata! Ezek a legutóbbi képek nagyon jól sikerültek. Élesek, és milyen habosak a felhők! Ismét
nagyon tetszenek a dőlt képek! Mindig elfelejtem kipróbálni.

Még pár filmrészlet:

Az én képem:

Kép

A filmbéli párja:

Kép

Kép

Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. július 11. 7:53

sziasztok! Olyan klasszak a párosítások...nagyon tetszik!Az új telóm még nem készült el, várjuk hozzá az úja alaplapot! :D ;) .
Remélem ma már kedvező hírek jönnek. Ma muszáj lesz nagyobb bevásárlást csinálni...tej formájában, mert lassan kifogyunk....hiába a turmix nekem csak azzal finom. Holnapra ide már zivatarokat ír, remélem nem lesz belőle semmi!
A gyönyörű virágokról meg a sashegyi kertem jut eszembe, nekem is volt pl. gyüszűvirág nagyon jól érezte magát ott... :ymblushing:
Ha tehetném azt visszavásárolnám! :ymblushing: :ymhug: :x :-bd :flower1: :littlehearth:
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2019. július 11. 15:30

Szia Rita!
Azt hiszem az elutazásodnál akadtam el. Én kb. 35 éve repültem utoljára, azóta már sok minden megváltozott. ;)
Nem tudom, talán az épületek az okai, de számomra olyan nyugalmat árasztanak az angliai városok. Azért Liverpoolon látszik mennyivel nagyobb és mozgalmasabb, a rengeteg emberrel.
Megnéztem minden képedet (már többször is) amit eddig küldtél. Az angliaiak teljesen elbűvölnek. :x Nem is tudom mit emeljek ki, úgy ahogy van minden gyönyörű. Szeretnék ott lenni. Ahogy Harangozó Teri énekelte: Szeretném bejárni a Földet, minden zegzugát....de erre sajnos egyre kevesebb esélyem van. Na majd, ha újra születek. :D Addig maradnak a barátok képei, élményei. :) Köszönet értük. ^:)^
A Haddon Hallról a Downton Abbey Tv sororzatból ismert Highclere Castle jutott eszembe, bár egyáltalán nem hasonlítanak az épületek egymásra. ;;) Tetszik ez a stílus.

Egyébként látom mindenki mennyire elfoglalt. Paggy, de jó lesz, ha hamarosan készen lesz a házatok, és minden visszatér a normális kerékvágásba. Jó, hogy Lillával te is mész az uszodába úszni.Nagyon sok fele jársz, ésköszönöm, hogy megosztod velünk a látottakat. Szép a Gül Baba Türbéjeis. Még ezt sem láttam, lenne mit bepótolni kis hazánkban is. ;)
Ági! Régen jártam a szegedi Kárász utcában is, nem láttam ezeket az aranyos kis szobrokat, ... pótlandó!!! :))

Jelenleg nagyon kellemes időjárás van nálunk, ez hasonlít talán az Angliaira. Reggel 10-13 C° és délutánra sem megy 22-25 C°fölé, néha egy-egy záporral tarkítva.
Sehova nem járok, a kéthetenkénti mozit leszámítva, így fotót is max. a felhőkről csinálok.

Kép

Spoiler: mutasd
KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. július 11. 19:48

Sziasztok kedves Lányok!Először is ÓRIÁSI KÖSZÖNET Nektek,hogy amikor a lusta énemben tartózkodom van mit néznem és olvasnom."VAN MIT"? Hát csodás dolgokat:
Katával kezdem szép éles fotókat tettél fel Samukáról,a felhőkről és végre egy győri forgalmas utcarészlet!!!!Köszönöm szépen.Hiába kivagy a sok mászkálástól,hidd el ez is karbantart.A MOZGÁS!!! :flower1:
Rita!Gyönyörű ódon lakóhely és MÉG SOKKAL GYÖNYÖRŰBB PARK!!!!Bent MICSODA FALIKÁERPIT,BÚTOROK!!!Tényleg mint egy filmben.Vajon miért ez a sok bepucolatlan ház?Vasjon ez is az angolok puritánsága?Nem is tudom megfogni ezt a hangulatot,amit árasztanak a fotók.Ha valaki ránéz ,azt mondja igen ez ANGLIA!!!Rita köszönöm szépen a sétát.Örömmel és izgalommal várom a folytatást!Jaj,majdnem elfelejtettem átestünk a ló túlsó oldalára:MÉG TÁVOLÉBÓL SEM LEHET FOTÓZNI---HÜLYESÉG!!! :((
Kedves Gabóci!Nem is tudom ,hogy mit írjak,mert azt írod nem mész el otthonról.Elfáradtál,vagy fáj a lábad,esetleg a család miatt?Gabóci!Szívesen küldenék egy varázsszőnyeget Neked,ami odarepít ahová akarodés vissza is visz.Nem mondom ,hogy könnyen mászkálok,mert újabban kicsit amortizálódtam,de muszáj/bár már nem annyit mint régen!!!/Nyáron sokat vagyok Lillával és különben is nyáron inkább NÁLATOK történnek a dolgok.Kata is kimozdul,Rita utazik,Ági biciklizik....és Te is mindig szép képeket hoztál a vízpartról.Télen a város izgalmasasbb.Köszönöm a szép felhős képeket. :flower1:
Lányok!tegnap kár volt elmennem a találkozóra,de azt most nem részletezem miért.Ma viszont reggel egy volt tanítványom újszülött babáját nézhettem meg.Nagyon helyeske!!!!!
Hoztam néhány fotót a házunkról.Hátul már majdnem kész,de az udvar!!!!!!! :(( ,elöl pedig majd meglátjátok!Hétvégén és jövő héten orrvérzésig Lilla.Most kezdett el kiskamaszodna.ma olyan nyegle volt,hogy mondtam is neki,nagy kedvem nincs beszélgetni vele,ha csak odavet néhány szót.Persze fáradt az úszótábor után és nem is nyaggatom,hogy meséljen,de néhány barátságos szó jól esne!JÓ AZÉRT MINDIG MEGSIMOGAT IS ODAVETI
-Nagykóm,tudod,hogy imádlak.-és ennyi,érjem be vele. :)) :)) :))
Most teszek be képet,majd megyek rádiózni.
Szép estét!Paggy
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. július 11. 19:54

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. július 11. 19:57

A KERT:
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. július 11. 19:58

Elöl:
[url=https://postimg.cc/yDMTJ8mn]Kép[/url
:-h
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. július 11. 21:27

Sziasztok!

Nagyon tetszik Paggy a megfogalmazásod: " lusta énemben tartózkodás". :-)
Van ez igy mással is. :-)
Pár napja igérem magamnak, hogy teszem fel a biciklizés közben készitett képeket. Szerintem kicsit néztek őrültnek, ahogy tekertem és a telefonnal fényképeztem. :)) Ne várjatok majd sokat, csak a kis utcák képei, de megörökitettem a munkába menetelt a piacon kezdve, majd haza más úton.
Tegnap a fűnyirás kicsit leamortizált. Nem jut eszembe a megfogalmazás, fáradt vagyok, de valami kutyaszőrével gyógyitani...?
Ezt figyelembe véve ma megkapáltam a gyümölcsfák tövét, ami már katasztrofális állapotokat mutatott.
Most élvezkedtem a képeken.
Ildikó gyönyörű vadvirágain, ilyen virágot még nem is láttam, nagyon-nagyon tetszett!
Rita fantasztikus képein, magyarázatain, hasonlatain.
Kata végre kimozdultatok, Samuka képeinek mindig örülök.
Gabóci felhőképei is szuperek.
Paggy! Nagyon tetszik a házatok szine! Miylen jó lesz majd mikor az udvar is kész lesz!

BŐvebb magyarázatra és képek feltételére nem vagyok most képes, lelkileg készülök a holnapi munkára, meg hétvégén jönnek anyuék is.
Szerencsére hűl a levegő is felénk, bár eső nem volt.
Egyenlőre ma ennyi, de legyetek jók, jó éjt, jönni fogok kicsit tartalmasabb hozzászólással is. :-)
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. július 12. 8:11

sziasztok lányok!lassan itt a teljes csapat, még ha csak beköszönve, is mert legalább tudjuk egymásról ,hogy megvagyunk.! elkészült a telóm, hozom is róla a képeket, mert tegnap totál üresen kaptam meg, majdnem elájultam. de aztán van ami visszajött...de a neveket meg ilyesmiket mindet egyesével kell újra felvinnem..a kánya csípje, van olyan hivatalosom ami nincs is meg..na az lesz egy kis + munka. :((

Paggy, gyönyörű lesz a házatok, minden pénzt megér ez a nagy munka! :-bd \:D/ a kert meg majd helyreigazodik... :) ;) :D x_x :-bd :littlehearth:

Gabóci, te is olyan klassz felhőképeket hoztál...nem tudom mi az akadály nálad a mozgással, de minden jót kívánok, hogy a kényszerhelyzet ne tartson sokáig! :x :ymhug: :littlehearth:

Kép
Kép
Kép
most csak ennyi a képekről, a 2. -on látszik hogy az van legközelebb a valóságos színen...hát ez van... :( :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. július 12. 9:58

Sziasztok!Megyek a csarnokba,de előtte bekukkantottam.
Kata!Köszönöm a fotókat.Most a 3. tetszik,mert a fák szép keretet adnak a felhőnek.Örülök,hogy készen van a telefonod és örülök,hogy fényképezel.
Lányok!Most mutatok 1 olyan képet /a LUMAS-ból/amilyent szeretnék csinálni majd a fréziákról:
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. július 12. 9:59

Így néz ki a falon:
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. július 12. 10:01

A hétvégém mozgalmas lesz és ,ha minden jól megy ",megyünk" együtt valahová/VELETEK/.Most SIPIRC a piacra!Üdv:Paggy
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. július 12. 10:18

Sziasztok Kislányok!

Kevés időm van a fórumban maradni. Mindenki túl van a reggelin (itt negyed tíz van éppen), lassan indulunk.
Ma nem megyünk sehová, a városban fogunk nézelődni, sétálgatni. Tudtam, hogy elmaradok, ha itt lesznek
a nagyobbik fiamék is. Most a tegnapelőtti fotóimat teszem be, ami nem túl izgalmas, de mivel Anglia legnagyobb
"márkás" outletjéről van szó, mégis érdekes bizonyos szempontból.

Azzal kezdem, hogy sem én, sem a gyerekeim nem élünk a márkák bűvöletében. Azért vitt el ide a fiam,
mert szerette volna, ha ilyen hatalmas "outlet falut" is látok, ha már ennyire közel van hozzájuk. Azonkívül,
itt már eleve olcsóbb minden, mint az üzletekben, és most még leértékelések is vannak, szóval márka ide
vagy oda, megérte szétnézni.

Manchester és Liverpool két nagy és jelentős város Angliában. Warrington a kettő között helyezkedik el,
így jócskán részesül a két nagy közelsége nyújtotta előnyökből. Ez az Outlet falu is csak 15 percre van
tőlünk, és a Liverpool felé vezető úton, Ellesmere Port nevű település határában építették meg. A teljes neve
Cheshire Oaks Designer Outlet. A wikipédia szerint 145 márkának van itt üzlete. De nemcsak ruhamárkáról
van szó, van itt napszemüveg, édesség... stb márkabolt is. Ha már ennyi üzletet összehordtak egy csomóba,
raktak közéjük 20 vendéglőt, kávézót is. De mivel itt Angliában egész napra szeretik lekötni (marasztalni)
a családokat, párokat, ezért a bowlingpályától a mozikig, a kalandparkoktól a minigolfpályákig minden van.
De ha ez sem lenne elég, az outlet falu szomszédságában, egy szintén hatalmas bevásárlóközpont van, ahol
eredeti áron lehet vásárolni - bár most ott is leértékelések vannak. Csak át kell menni.

Azt hihetnétek, hogy ennyi üzlet, csak egy sokemeletes túlzsúfolt épületkomplexumban fér el, de ez nem
így van. A legnagyobb előnye ennek az egésznek, hogy tényleg olyan, mint egy falu. Csak földszintes épületeket
látni mindenfelé, így a tömeg nagy alapterületen oszlik el, vagyis sehol nem alakult ki emberiszonyom.
Nagyon kellemes, hangulatos, barátságos az egész. Nem hittem volna, hogy ilyeneket fogok írni egy ekkora
komplexumról.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. július 12. 10:18

Az üzletek elhelyezkedése. Középen vannak a nyitott, fedett parkolók:

Kép

Kép

Ha van egy kis fű valahol, ott nyugágynak is kell lennie. Most ugyan üresek, de ahogy kisütött a nap,
elfoglalták őket:

Kép

Így is lehet :)) :)) :

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. július 12. 10:19

A Hungry Horse (éhes ló) nevű étteremben ebédeltünk. Itt mindenütt van vegán lehetőség, azért
jöttünk épp ide, mert itt talált a fiam is kedvére való kaját.

Az én ételem csicseriborsó-édeskrumpli curry volt szép sárga rizzsel, sültkrumplival, naan kenyérrel,
két poppadommal (ez nagyon hasonlít a mi krupliszirmunkra), mangó csatnival (ez nagyon édes volt),
hagyma bhajival (az a három barna színű golyó), és "joghurtos-mentás" mártással. Sajnos, nem
tudtuk előre, hogy ekkora adagot fognak adni. A curryt és a hagyma bhajikat megettem, a többinek
a nagy része ott maradt, így is degeszre ettem magam.

Kép

Kép

Ági! A hagymás bhaji nagyon fincsi volt, utána is néztem, hogy készül. Több videót is találtam, de
mindenütt olajban sütik ki, én meg már nem nagyon ragaszkodom a sok olaj használatához. Ekkor
találtam ezt. Ki fogom próbálni:

Hozzávalók:

1 nagy hagyma
8,5 dkg sima liszt
1,5 dl víz
1 teáskanál őrölt római kömény
1teáskanál őrölt koriander
1 teáskanál kurkuma

Azt mondja a pasi, hogy a hagymákat legalább öt percig hagyjuk állni a fűszeres tésztában, mielőtt
kisütnénk. Ő koriander zölddel szórta meg a végén. Érdekes, hogy sót nem használt.

Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. július 12. 20:14

Sziasztok! Rita köszönöm a szép beszámolót, nagyon tetszik a környék olyan feilling hangulata van. az ebéd meg megint nyálcsorgató ...és mindenek előtt kipróbálandó. már ránéztiben is Samus...vagyis nem félek attól hogy ne izlene neki :)) :D .

Paggy, már nagyon várom az a nagy képet amit kitettél majd a fréziákkal, csodaszép! Mindenkinek kellemes vasárnapot! :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth: i-)
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. július 12. 21:31

Kata, nekem a gyűszűvirágról Agatha Christie jutott eszembe. Az ő egyik regényében használta a gyilkos
a gyűszűvirágból kivont mérget.

Jó képeket csináltál az új telcsivel! Nekem tetszik mind! Sajnállak az elveszett telefonszámok miatt! Hátha
tudod még pótolni őket.

Gabi! Az én pár éves repülős pályafutásom alatt is már vannak változások. Szerencsére a gyerekek figyelik
ezeket, és szólnak nekem is. Komolyan mondom, a mai világban nagy szükség van a fiatalok informatikai
tudására. Nekik ezek olyan természetes dolgok. Mindent tudnak, mit honnan kell letölteni, megnézni, elérni...

Kisebb keserűséget érzek ki az írásodból, és ezt nagyon sajnálom. Amióta nyugdíjas vagy, sokat utazgattál
az ötyével, hoztad a képeket. Ha már nem is mész hosszabb útra, a városban biztosan fogsz még nagyokat
sétálni, és fotózgatni. Én most rákaptam a kis "hülyeségekre". Direkt keresem őket. Például tegnap bementünk
Manchesterbe a fiamékért (pont úgy érkeztek, mint én, itteni idő szerint 8:15-re). Nem jöttünk azonnal haza,
hanem elmentünk megnézni a Manchester United focicsapat stadionját. Szerettünk volna bent is szétnézni
(nem én, hanem a két fiacskám), de két nappal előtte sem tudtunk már jegyet rendelni. A stadion mellett
van egy csatorna, ami végigfut a város mentén, és vizitaxi szolgáltatása is van. Állítólag nagyon népszerű.
Na, szóval azt szúrtam ki, hogy a vízitaxit WAXI-nak hívják a water és a taxi szavak összevonásával. Nagyon
tetszik. Biztosan máshol is így van, de én még csak most fedeztem fel a kiírást.

Kép

Kép

Különben a te felhőid is nagyon szépek. Ha most csak felhőfotózásra van alkalmad, nem baj, akkor azt nézzük.
Ha hazamegyek, én is megint csak a virágokat és a bogárkákat fogom fényképezni. :)
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. július 12. 21:32

Paggy! Ezeknek a hatalmas házaknak, amit én legszívesebben kastélynak hívnék, fantasztikus aurájuk van.
Biztosan nagyon sokat számít az, hogy nem vették el erőszakkal a tulajdonosaiktól, mint nálunk, és alakították
át mindenféle célra, például kórháznak vagy árvaháznak és nem hordták szét a benne lévő vagyontárgyakat.
Ezekben jó esetben még most is benne élnek a tulajdonosok, vagy ha az államnak adományozták, az igazi
jó gazda módjára vigyáz rá. Semmihez sem mérhető egy olyan ház hangulata, ami évszázadok óta ugyanannak
a családnak a tulajdonában van, akik törődnek vele, újítgatják, bővítik, gondozzák a parkját... stb. Ezekben
az épületekben ódonságuk ellenére is van élet, nem egy halott épület, mint a mi kastélyaink.

A kis-, közepes-, és nagy kamaszkorokat át kell vészelni valahogy. Nincs más hátra, mint túlélni, mást nem
nagyon tudunk tenni. Majd ez is elmúlik, csak hogy 12 éves korában jöjjön a következő hullám, aztán 16 évesen
a következő... mindig arra gondolj, hogy egyszer végérvényesen vége lesz. :))

Igaza van Áginak, tényleg jó színe van a házatoknak. Nagyon hasonló az enyémé is. Alakultok, hála az égnek!

Ági! Kellemes hétvégét kívánok a szüleiddel!

A stadion felé haladva:

Kép

A stadion:

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. július 12. 21:51

A stadion neve Old Trafford, naná, hogy a Trafford Centre is ott kell legyen a környéken. Jól gondoltam,
ott van. Tudjátok ez az a hatalmas, csupa arany és (mű)márvány pláza, ahol tavaly már voltunk, és hogy
hogy nem, most is ott kötöttünk ki :)) :)) =))... ha már a közelben voltunk...

Pár fotó a telefonommal:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. július 12. 21:56

Sziasztok!
Most végeztem a sütivel - kijevi krémes-, érnie kell, igy már ma este megcsináltam. Kellőképpen leamortizálva jöttem megint.
Csak a legutóbbiakról:
Rita, annyira jól néz ki az ebédetek, hogy biztos megcsinálom!
Ma végre vettem a piacon spenótot, igy az sem hiányzik a már kinézettből.
Mennyire igazad van RIta a kastélyokkal kapcsolatban! Van élet benne, bár nekem kicsit meglepő, mert nem a mi világunk, hogy tényleg benne laknak a tulajdonosok. Kiváncsi lennék hogyan élik meg a cimet, amibe tartoznak. Felsőbbrendűnek, vagy ma már ez "ódivatú" és simán élik a rendes hétköznapi ember életét?

A fiamnak van egy jordán munkatársa. Nemrég otthon volt és hozott nekik igazi ottani sütit. Ma'mool-t. A fiam szerint, aki az se tudja, hogy van kelt, omlós... tészta, azt mondta, hogy száraz volt, mert nagyon morzsolódott, de szerinte jó cucc volt. :-) AZtán megeggyeztünk, hogy valószinűleg omlós tésztája lehetett, ahogy én a képekből kivettem. Datolyával volt töltve. Erről meg azt kell tudni, hogy az én drága gyerekem nem eszik gyümölcsöt. Pici korában az apja etette gyümölcsjoghurttal, ami akkor jött be hozzánk forgalomba, megakadt a torkán, majdnem megfulladt - na kapott is az apja érte-, és azóta nem hajlandó megenni.
Remélem ez áttörés lesz neki, bár ma a szülinaposnak a cégnél a meggyes csokitortájából azért kiszedte a meggyet.
Mindenki szokott kapni egy nagy tortát ilyenkor. Jó kis cég. :-)

Nagy főzést kérésre nem csinálok amikor anyuék jönnek, mert ez a kérés. Csirkelevest főzök, mert apu csak azt eheti, de ez tanyáról van hozva, szuper ize van a csirkének. Kint voltunk leellenőrizni hogy vannak tartva. Tudom nem vagyok normális. :))
Mi ki szoktuk rántani a főtt húst, külön klopfolom a csirke mellét, mert Zoltán és apu is jobban szereti igy nyersen rántva, mint a főttet. Sütök són csirkét, krumplipüré a maradiaknak, a felvilágosultaknak meg a cukkinis bulgur. Gondolkodtam még a tejszines cukkinin, de nem tudtam eldönteni, hogy a wrappal a són sült csirkéhez jó-e? Mert ugye hús nélkül nem világ a világ. Ha lesz időm még sütök sósat is, croassan formájú sajtos, köményest. Apu azt is szereti, bár a többiek nem igazán. Mi is jobban megesszük, mint az édes sütiket. Hiába csinálom mézzel, azért csak édes.

Ma lekvárt is kellett volna főznöm, meg még csigatésztát csinálni, de azt hiszem Kata mondta egyszer, hogy annyi dolga lett volna, fáradt volt és inkább pihent. Na én ma ugyanezt tettem. Igaz, ahányszor elaludtam volna, mindig felköltött a telefon, vagy a család. Az ötödik ilyennél feladtam.
az eső is esett délután, igy a barack maradt a fán. Muszáj lesz pár üveggel főznöm, mert jövőre nem lesz rajta, igy két évre kell spájzolnom, ami kb. hat üveget jelent. Szerencsére meggy , szilva, őszibarack van, összesen majdnem 30 üveggel, igy nem halunk éhen. :-)

Megyek vizszintbe, mert holnap még munka reggel, a tojásos nénikém is telefonált, hogy holnap jön a piacra, kérek-e tojást. Ig y még oda is ki kell mennem. Csirkét is holnap hozzák, igy felváltva járunk a ház urával reggel a piacra majd Ödön miatt.

Jó pihenést mindenkinek!
nildiko

HozzászólásSzerző: nildiko » 2019. július 13. 7:30

Köszönöm szépen ezt a sok gyönyörűséget. Nagyon szépek a virágok. Igazán szép helyen jársz Rita.
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. július 13. 7:38

Sziasztok! Remélem mindenki kialudta magát, legalábbis valamennyire... ;;) . Végignéztem a Plázás képeket, és először azt hittem kong az ürességtől, de aztán nem is tudom melyik részen már normálisnak tűnő embertömeget lehetett észlelni. Örülök, hogy most mindhárom gyermekeddel élvezheted a nyarat! Milyen jó is, hogy ez is megadatik, hogy együtt a család. :-bd :flower1: :littlehearth: \:D/

Nagyon jó ötlet ez a vízitaxi! Nem írtad, hogy kipróbáljátok e majd...izgalmas lehet onnan is képeket csinálni. Itt most nagyon esőre áll az idő! Hűvös van, de kellemes a nagy kánikulák után. Egyébként a köpönyegen mindig megnézem az aznapi volt hőmérsékleteket, és bizony volt 4 illetve 41 fok is nem egyszer...érdekes figyelni...ahhoz képest teljesen normális ami most van..persze a tornádót kivéve, mert az nagyon elszaporodott. Na meg a hatalmas jégdarabok még amellett hogy az esik sajnos úgy érzékelem gyakran extrém nagyok ...hát egyáltalán nem öröm... :-o :-ss Sajnálom a sérülteket, az áldozatokat és a hozzátartozókat. :(( .
Remélem ilyen extrém élményekben nem lesz részetek. bár valamelyik nap az angliai partoknál majdnem méteres hullámok voltak! :-o .
Elfelejtettem írni, hogy megint elővettem az állatorvosi regényemet, ami Darrowby és annak környékén íródik, önéletrajzi regény, de nem tudom megunni.... :))

Gabikám, remélem jobban vagy, pihenj és kényeztesd magad, semmi sem kényszer...az ember annyit tesz amit elbír, és sajnos semmi munka nem fut el az ember elől...Nem tudom arra felétek időjárásilag mi újság, remélem benneteket sem ért nagy kár!Na itt meg úgy szitál az eső hogy közben helyenként az ég is látszik..hogy mik vannak... :-o .

Szia Ági, üdv a kedves szüleidnek és kellemes időtöltést! A sütiről, hát ha nagy ritkán csinálok is, olyan hogy összeérni... :)) :)) :)) nálunk
elképzelhetetlen! :)) :)) :)) Ezen a szinten még talán én is lekörözöm a fiamat :)) :)) :)) . De majd utána nézek hogy milyen krémes is..nem tennél be képet? biztosan nagy sikere lesz az ebédnek. Egy kicsit te is lassíts, vigyázz magadra. Tegnap én is kaptam egy kis barackot, és most itt filózom magamban, hogy lekvár, vagy pite legyen belőle... mert ugye közben meg eszem nyersen...a magját meg megszárítom és feltöröm.
Majd később eszegetem meg. Csak nem szabad 1o drb-nál többet megenni egyszerre. Már nem is emlékszem a miértjére...talán a szervezetünk reagál rá a többségre negatívan. Mindenesetre gyerekkoromban tuti hogy egyik kedvenc csemegénk volt a mandula mellett... :D

Egyébként mennyi gond van a win 1o frissítése körül kész kabaré...
Mennem kell kellemes hétvégét mindenkinek! :x :-bd \:D/ :flower1: :littlehearth:

Vissza: “Társalgó”