Van képem hozzá

Paggy

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. november 6. 21:06

Alacsony a vízállás,ilyen a part:
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. november 6. 21:07

A 3 kép helyett 2 lett,DE JÖN AZ ÉRDEKESSÉG!!!!
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. november 6. 21:10

https://hulladekmentes.hu/2016/12/03/pa ... ceptekkel/
A parfümök történelme

A parfümök története Egyiptomban és Indiában kezdődött, itt tudták leghamarabb kinyerni és feldolgozni az értékes illóolajokat.

A parfümöket sokáig kizárólagosan az isteneknek szánt áldozatként vagy a halottak útravalójaként használták. Természetesen egy nő nevéhez fűződik a parfümök mai célra is való alkalmazása: Hatsepszut fáraónő (ie. 1490-1469) volt az első, aki önmagát is illatosította vele. A kellemes illatokat a transzcendencia, sőt, az élet eszközeként és médiumaként tisztelték, ezért a tisztító rituálék fontos részei voltak. Ezek tudatában nem lehet csodálkozni rajta, hogy a parfümök készítése akkoriban a papok kizárólagos joga volt.

A számtalan, akkoriban használt füstölő és parfüm receptjének titkát máig megfejtetlen hieroglifák rejtik, jelenleg csak a kyphi-nek nevezett, esti és áldozati füstölőként használt illatosító receptjét ismerjük.

A kyphi összetevői a következők:

4 rész tömjénfa gyanta
2 rész benzoéfa gyanta
2 rész örökzöld pisztácia gyanta
2 rész mirha (szomáliai balzsamfa)
1 rész cédrus
1 rész gyömbér
fél rész borókabogyó
fél rész ciprus
fél rész fahéj
fél rész írisz
fél rész kardamom
fél rész kasszia
fél rész vasfű vagy kálmos
7 mazsola
pár csepp lótusz aroma
pár csepp bor
pár csepp méz
E parfüm egyes receptjei alapján tehetünk hozzá a fentieken túl ámbrát, opoponax-ot, szantált és rózsaszirmokat is.

A nyugati kultúra sokáig csak egyetlen parfümöt, a levendulavizet ismerte. A lepárlás művészetének fejlődésével és elterjedésével egyszerre az illóolajok kereskedelmi forgalmazása a XV. században indult meg végre.
A parfüméria fejlődésének megugrása a Medici család és II. Henrik korához kötődik. 1580-ban Franciaországba költözött az alkimista Tombarelli család, akik megalapították az első illóolaj lepárló üzemet és labort, ahol többek között parfümöket is előállítottak. Grasse hamarosan az európai parfüm gyártás bölcsőjévé vált.

Egy olasz parfümőr 1709-ben megalkotta a még ma is változatlan összetétellel készített kölnivizet. Természetesen e parfüm pontos összetétele titkos, annyit azonban tudni lehet, hogy fő összetevői között bergamott, cédrus, citrom, limette, mandarin, narancs és pomelo szerepel – ezen felül persze más illatos növényeket is felhasználnak készítéséhez.

A parfümök történelmének hazai vonatkozásai
Valószínűleg nagyon kevesen tudják, de Európában az első alkohol bázisú parfüm Magyarországhoz kötődik. A királynévizet a legenda szerint Erzsébet királyné készíttette el egy ügyes alkimistával, amikor 70 éves kora körül újból meg szeretett volna házasodni. Az alkimistának olyan jól sikerült ez az igen kellemes illatú és arcbőr fiatalító hatású parfüm, hogy azt Queen of Hungary's Water/Hungary Water néven külföldön jelenleg is forgalmazzák, de például V. Károly is vásárolt belőle, sőt, az eredeti mesében Csipkerózsikát is királynévízzel próbálták felébreszteni. Európában egészen a XVIII. századig, a kölnivíz megjelenéséig használták ezt a parfümöt.

Az eredeti királynévíz lepárlással készült: bort desztilláltak át rozmaring és kakukkfű keverékén. Ez egy valóban csodálatos szer, melyet bármilyen bőrtípusra lehet használni, de főként a zsíros vagy pattanásosodásra hajlamos bőrre ajánlott. Gyengéden hat, összehúzza a pórusokat, nyugtatja a bőrviszketést, normalizálja a bőr pH-ját, ezen felül pedig kiváló hajöblítő is. Mivel ez a parfüm – szemben a jelenleg vásárolható parfümökkel – teljesen természetes összetevőkből áll, az orvosok szájon át szedendő orvosságként is felírták. A receptet csak 1683-ban írták le először, így az eredeti, pontos összetételt és arányokat nem tudjuk. A későbbiekben az összetevők listáját bővítették citrommal, narancsolajjal, kosztusszal, levendulával, majorannával, mentával és zsályával is.

A királynévizet az első világháború végéig az olejkároknak nevezett magyar vándor árusok értékesítették. Ők terjesztették a másik méltatlanul elfeledett, hazánknak köszönhető illóolajokból készült gyógyhatású szert, a balsamum hungaricum-ot is. Ezt többek között a tátrai törpefenyőből készítették és sikerrel használták pl. bőrbetegségek vagy fogfájás kezelésére.

Az első világháborút követően megerősödött a hazai parfümkészítés ipara, azonban ezt a második világháború teljesen eltörölte.

Napjainkban Zólyomi Zsolt az egyetlen magyar parfümőr, aki a versailles-i parfümiskolában tanulta a szakmát.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Paggy 2018. november 6. 21:16-kor.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. november 6. 21:12

Egy parfüm fő alkotórészei a következők:

Spoiler: mutasd
alkohol
víz
természetes illóolajok
szintetikus illatok
Alkohol
A parfümök elkészítéséhez a parfüm gyártók 80%-os alkoholt használnak. Ha otthon készítjük a parfümöt, akkor inkább megfelelő töménységű borpárlatot használjunk alapként, ezzel véleményem szerint jobb eredményt lehet elérni. Az ipari módszerekkel előállított tiszta szesszel szemben ugyanis a borpárlatok plusz anyagokat tartalmaznak – nem véletlenül az alkímia korában is ezt a szeszt alkalmazták, akkoriban kizárólag a borpárlatot tartották a megfelelő hordozóanyagnak például a gyógyszerek készítése esetén.
80%-os borpárlatot otthon is előállíthatunk borból. Ezt a töménységet vagy többszörös desztillációval (pl. alembik pálinkafőző, alquitara lepárló és pálinkafőző, arab pálinkafőző), vagy megfelelő rektifikálási hatással rendelkező pálinkafőzővel (pl. egy rektifikáló lencsével rendelkező pálinkafőző vagy egy kolonnás alembik pálinkafőző, melynek a kolonnájába fejjel lefelé kis méretű üvegeket teszünk) egyszer lepárolva tudjuk elérni. FORRÁS:Pálinkaüst blog/

Víz
A modern parfüméria desztillált vizet használ a parfümökhöz. Érdemes kísérletezni azonban nagyon tiszta forrásvíz használatával is, mely gazdagabbá teheti a parfüm illatát, optikailag azonban ronthat rajta, hiszen zavarossá teheti a kész parfümöt.

Természetes eszenciák, illóolajok
A növényi vagy állati eredetű illóolajokat gőzdesztillációval, macerációval, enfleurage-al, extrakcióval vagy préseléssel nyerik ki. Ezeket a számunkra érdekes módszereket később részletesen ismertetni fogjuk. Az illóolajokon kívül természetes eredetű koncentrátumokat, gyantákat és „fragrance”-t, azaz koncentrált illóolajat is használnak a parfümök készítése során.

Virágok: pelargonium-félék (geránium), jácint, jázmin (egy tonna virág ad egy kilogramm „fragrance”-t), levendula (ez a parfümkészítésben leggyakrabban használt illóolaj), gyöngyvirág, mimóza, keserűnaracs virága, illatvirág (illatos osmanthus), rózsa, tubarózsa (mely egyike a legdrágább parfüm alapanyagoknak), ibolya és ylang-ylang.
Gyümölcsök: bergamott, grapefruit, zöldcitrom (lime), narancs, keserűnaracs, citrom, szilva, málna, eper, zöld alma, őszibarack, kókusz és fekete ribizli.
Fűszerek: ánizs, fahéj, gyömbér, kardamom, koriander, szerecsendió, szegfűszeg és szegfűbors, rozmaring és vanília.
A parfümök kéreg és gyanta összetevői: sziámi benzoefa, al-lami (füstölőkben használt gyanta), mirha, mastix (a mastix-pisztácia fa gyantája), guajak, copaiba, tömjén, opopanax, peru balzsam olaj, rózsafa, szantálfa, storax, tolu balzsam, cédrus, boróka fa
Levelek, füvek, mohák, bogyók, gyökerek: citronella, tölgyfazúzmó (a bőrrel és a meleggel érintkezve illatreakciót ad), galbánum, írisz gyökér, babér, muskotály zsálya, pacsuli, petitgrain (a keserűnaracs leveléből, gallyából és éretlen terméséből nyert illóolaj), dohány levél, tonkabab illóolaj (férfi parfümök és füstös illatok összetevője), illatos ibolya, vetiver, borókabogyó, ciprus
Állati szekrétumok (az állatok leölését követően azok mirigyéből ill. az ámbra esetében a beteg gyomorból vonják ki, a szekrétum után zárójelben annak az állatnak a neve található, amelyikből kivonják): ámbra (ámbráscet), pézsma vagy más néven mósusz (hód), cibet (cibetmacska)
Gourmand-jegyek: csokoládé, karamell, cukor, méz, édes tej, mandula
Szintetikusan előállított illatok
A legtöbb illatanyagot manapság szintetikusan állítják elő. Így ugyan olcsón és nagy mennyiségben előállíthatóak és az eredetivel megtévesztően hasonló illatuk van, azonban csak a fő illatot hordozzák, a természetes illatok finomsága, összetettsége nélkül.
Ezek az anyagok részben a valódi illóolajokban is megtalálhatók és allergénként deklarálták őket.

aldehidek, kumarin, vanilin, maltol (intenzív, édes, karamellás-gyümölcsös illat), mósusz keton és mósusz xylol (melyek az eredeti állati eredetű anyaggal ellentétben bőrirritációt okoznak, ezért csak olyan parfümökben használható, melyet nem közvetlenül a bőrön használunk), fenolok, alfa- és béta- jonon, linalool, linalylacetát, citral, citronellol, damascon, eper-keton, farnesol, hexylacetát.
A parfümök összetevőinek a parfümös üvegen történő megnevezési módját az ún. INCI-rendszer szabályozza.
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. november 6. 21:15

Most csak beköszönök, olvastam az utána kitett képeket, kommentket...Beszélgetni nem nagyon volt időnk kb. 1o percet voltunk a barátnőmnél, mert csak egy pillanatra felugrottunk, nála felújítás alatt van a fűrdő...jó nagy munka az is . Köszönöm a macsekért a dicséretet...szerencsére nem én etetem őket..apuét meg még nem láttam pontosabban a kicsinyeket...kis vadócok még.. :D Megyek mert elkéstem a gyógyszer beadással...Jó éjszakát puszi mindenkinek... :D :ymhug: :x :movingflower: :flower1: :littlehearth: i-) Az illatokat holnap...ahogy küldeni akartam a szólásomat láttam új van.. :x
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2018. november 6. 21:46

Paggy! Ez nagyon érdekes video volt. Azóta itt szagolgatom a bőröm a gép előtt. :-)
Azt tudtam, hogy léteznek " orr"-rok a parfümszakmában. Igy, hogy parfümőr, nem hallottam még. Ugyanigy azt sem,hogy hogyan állapitják meg, kinek milyen parfüm való. Mondjuk logikus.
Talán sznob vagyok, de nem vagyok hajlandó, csak francia parfümöt használni. Nagyon nehezen találok magamhoz valót, de amik vannak szeretem és otthon is megkapom a visszajelzést, főleg a fiamtól. Érzékeny az orrom. Amikor tanfolyamra jártam és ittam volna a gyógyteáim, mindig meg kellett szimatolnom melyik melyik. Egyszer a tanár észrevette, jót mosolygott és mesélte,hogy ő a pálinkával szokta ezt csinálni. :-)
Meglepő volt hallani a videóban, hogy honnan képesek az emberek eljönni tanácsot kérni ezzel kapcsolatban.
Pl, ha kacérkodok új parfüm vételével, először mindig az összetevőket nézem meg.
Milyen igaza van abban, hogy a parfüm veszélyes fegyver. Pl. van egy férfi parfüm, amit bárhol és bármikor, bárkin kiszúrok. A hatást nem ecsetelem. :-) Megyek és megszaglászom a féltve örzött parfümöm, ami nagyon különleges alkalmakkor van használva.
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. november 7. 8:47

Sziasztok! Szép reggelt mindenkinek! Érdekes és olvasmányos volt a jegyzet, nem nagyon mernék nekiállni a készítésnek.
?Mily hihetetlenül alacsony a Duna vize, Azért is került elő annyi minden. Hajó, Autók, hullák, érmék, bomba ,stb...nme is érdemes ragozni.
:) :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kata58 2018. november 8. 7:43-kor.
Szilvia333

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2018. november 7. 18:37

Paggy - A Dunáról készült apadási híreket érdeklődve néztem a tv-ben.Nem semmi esemény!! Mi mindent rejthet még!! Javasoltam volna egy gyors feltárást Attila királyunk koporsója után,de hát el voltam vágva a külvilágtól!! Parfümök!! Nálam lehet ezzel a témával kopogtatni,mivel megrögzött parfüm gyűjtögető is vagyok,főleg A V O N márkáim vannak,Luck,Premier Lux előnyben,de már az új Luminata illatot is beszereztem,és nagyon fincsi illata van.Hatsepsut a kedvenc fáraó nőm!! Azt a félig meddig kitalált sztorit amit Ghyczy-Dráveczky Zsuzsa nevű írónő írt,már több éve rongyosra van olvasva,mivel minden évben előveszem egyszer!! Íme !! :
Kép

Cicás fotói most nincsenek.Gombócom olyan sovány volt,mint a böjti péntek,nem beszélve arról hogy csak az utóbbi két hétben van itthon rendszeresen))

Ágikám !! - Hogy van Ödönke??? Meggyógyult már a popsija??? Na és te?? Tanfolyam befejezve cakk-pakk??? A batáta kosztosokon kívűl vakondjaink nekünk is vannak még most is szép számmal,és a pázsitra már én is keresztet vetettem,van helyette kövérke,(az még virágzik is!!) meg porcsint,meg vadlóhere,de az csak a cseresznye fa környékén hajlandó tanyát verni,a jó vizes talajon a hol az esővíz elfolyik))

Katikám,majd a picur cicákról is szeretnék egy egy fotót ha lehetek szemtelen!! Samuka jól van mostanában?? Hogy halad a tanya eladás??

Ami Ritánk fotói illeti,csodálom őket,és közben irigy is vagyok!! Könnyű nekik felvágni épitészetileg!! Őket nem háborgatták a Tatárok,Németek,meg Törökök!! Bár a Törököknek igazán köszönhetünk pár szépséget,mint pl az Egri minaret !! Ja,hogy minket még a második világháború is végig tarolt?? Útálom az angolokat!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Szilvia333

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2018. november 7. 18:51

Ígéretemhez híven,pótolom az elmaradt fotókat,és a frisseket is,mivel sikerült nekem is megörökíteni a múlt heti nyarat)))
Kezdem azzal,hogy Augusztus közepén,beköltözött a járda melletti csemege szőlő ültetvényre az Ősz)) Apukám áldozatos munkája,hogy 3 éve kicseréltünk nem kevés szőlő tőkét csemege fajokra,és az idén élvezhettük,nem kevés örömmel!!! Persze volt egy kis bosszúság is,ugyanis versenyt kellett ennünk a darazsakkal,de azért ezeket a szépségeket,sikerült nekünk beharámolni,igaz az ültetvény másik felének a közelébe sem merészkedtünk)) A kisajtót is igen óvatosan közelítettük meg bezárás céljábó!! Sajnos arra már nem volt eszem hogy azokat a darazsaktól hemzsegő fürtöket is lefotózzam(( ..Nos,akkor jó étvágyat !!!!
Kép
Pannónia kincse,mellette egy Vörös saszla fürt..
Fennt említett Vörös saszla közelebbről ...:
Kép
A Pannónia kincse az idén különösen jól termett,a meglévő egyetlen árva tőkén,4 darab fürt is volt!
Kép
Kép
Szilvia333

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2018. november 7. 19:05

Szeptember végén,egy délutáni napon,szomszéd asszonyunk Mariska néni riadtan kérte menjünk át,mert valami tojásféle dolgot talált a rododentron bokor kiírtása közepette,a virágos kertjében.Akik összegyültek,azok a sógora,apukám,én,és még egy szomszéd férfiember)) Lefotóztam,majd elküldtem a fotót a helyi füvészkertet üzemeltető tótumfaktrornak Mariska néném kérésére,hiszen akár dinoszaurusz tojások is lehetnek ugyebár !!!
Füvészkertes urammal folytatott telefonos beszélgetés folyamán,Maris néni elmondta hogy ő az egyik objektumot,már feltörte nagy óvatosan,és abból zselés féle anyag bukott ki,és a héj olyan bőrszerű volt .. Átküldött fotó és tartalom leírás alapján megállapította az illetékes hogy a titokzatos valami,egy gombafaj aminek a neve Boszorkány tojás !!! Ezen akkorát kacagtunk amekkorát elbírt a visszhangos udvarunk,ugyanis Maris nénire már nem egy ember mondta hogy boszorkányos erő rejlik benne!!! Íme az ominózus "tojások" :
Kép
Szilvia333

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2018. november 7. 19:11

Pontosan 3 héttel ezelőtt ajándékba kaptunk egy nagy kosár ipari csemege kukoricát !! Globális felmelegedés van,csúszik nem csak a vetés,de az aratás is ugyebár ... mit mondja,igen csak fincsi volt ))))
Kép
Szilvia333

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2018. november 7. 19:28

Az idén nyárra semmit nem vetettünk az utcai járdánk mellé,mondván a nagy forróság úgyis kiéget mindent,majd ősszel)) Nos a természet gondoskodott virágról!! Az egész utca virított a porcsint rózsától !!!!
Kép

Szépérzékkel és ízléssel bőven megáldott édesanyám érdeme volt,hogy egy nyári napon midőn hazajöttem,ő addigra elhelyezte ebben a picike vázában a rúterem mellé a szobámba a batáta elsőnek felfedezett virágát!!
Kép
Amilyen szép a virága,olyan szép volt ( a megkajáltakat leszámítva!!) a termés is !!
Kép

És íme az utolsó képem,ami a legfrissebb egyben. Múltheti !!!
Kép

Sajnos eperke azóta elfogyasztásra került valami állatka révén )))

Sajnos a telefonomtól lassan érzékeny búcsút kell vegyek tetszik vagy sem,de remélem ezek a fotók még nem az utolsóak voltak amiket vele készítettem))))
Annyit még,hogy a mai nappal elkezdtem Ritánk sorozatait fosztogatni az irodai gépről,mivel csak hárman voltunk,és a Go ! Singli Lady nagy sikernek örvend főnökasszonyomnál!!
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2018. november 7. 19:59

Sziasztok!

Hú, Szilvia, mennyi mindent hoztál!
Hazaértem a kalligráfiáról és bambuszfestészetről, gyors vacsi - a pizzát megcsináltam indulás előtt, mert tudtam,hogy farkasfalka éhes leszek- aztán jöttem a géphez. Hangosan " mosolyogtam" Mariska néni boszorkányos múltján és jelenén. :-)
A gomba nekem is újdonság, Bár lehet bennem valami összeesküvés elmélet fogalmazódott volna meg, ha látom felvágva. :-)
A saszla szőlő isteni finom édes. A páromnak szoktam venni, mikor nem kapok kövidinkát. Nagyon szép fürtök!! A batáta is jól mutat!
A porcsin nálunk puskapor néven fut :-) És tényleg szapora egy növényke.
Nagyon jó idő van még mindig, csoda, hogy az eper is hozza a termését.
Szilvia, micsoda fantasztikus plüss hadsereged van!!!
Gombóckátok remélhetőleg kibandázta már magát és felszedi a téli zsírtartalékot a hideg beállta előtt. Szokott bent lenni melegedni amikor jönnek a fagyos idők?
Ödönünk köszöni szépen jól van, már a körülményekhez képest. Sajnos a farka tövében - most már két oldalt van - levő sipoly örök életre végig kiséri, meg az eltüntetett záróizom is a fenekénél - ahol szintén van a sipolyból- Naponta többzsör kell takaritani, finom flanell vizes ruhával, néha tussolás, meg kenegetés Aurobinnal és kék sprayval fujkálás - amit műtéteknél használnak kutyáknál-.
Valószinűleg tegnap benyalta este a párom felügyeleténél az Aurobint, mert reggel nem akart enni, úgyhogy kétszer mágnesezett, probiotikum, de már jól van. Mondtam, ha már a májkrémet se fogja megenni, amivel beadom a probiotikumot, akkor tényleg gond van. Hát megette :-)
A tanfolyam, ha a pénzügy-számviteli ügyintézőre gondolsz, vadregényesen, de letudva, bizonyitvány a kezemben.
Ha a kalligráfia és bambuszfestészetre, akkor az karácsonyig tart és nagyon élvezem. :-)
A fáraók nekem is kedvenceim, ismeretlen ez a könyv, amit emlitettél.
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2018. november 7. 20:06

Mai alkotásaim:

Ismétlésként 3 perc alatt kellett megcsinálni.

Kép

Ma ezeket festettük:
Kép

Kép

Kép

Annyira figyeltem, hogy az izmaim is megfeszültek, van olyan izomlázam....
Most nézem, hogy ott a három pont az utolsó képnél. Ez azt jelenti,hogy az " alkotó " szerint nem jó. :-)
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2018. november 7. 20:17

Ez pedig a kalligráfiáról jött:

Kép

A jelentése: örökké. Ha a pont nem lenne a tetején, akkor vizet jelentene.

Kép
Ez pedig a fiam álltal megörökitett kép a tanfolyamról. Azt mondta,hogy anya, már messziről viritott a hajad. :-) Ő is az Agórában volt, informatikai nap volt, igy hazafele már együtt jöttünk.

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. november 7. 23:44

Kedves Lányok!
Szilvi!Sok szép képet hoztál.Különösen festenivalók a szőlők,de nemcsak lefesteném,hanem lekapnék néhány szemet a fürtökről.Nem hiszem,hogy a zselés tojásról azt gondoltam volna,hogy gomba,inkább valami "másvilági"dolog.Mariska néni szegény tudja,hogy boszinak tartják,vagy csak javasasszony?Köszönöm szépen a fotókat.
Ági!Biztos nehéz lehet órákig szépen ecsetet fogni.nagyon jól haladsz!Mindegyik tetszik,ráadásul csodállak,hogy képes vagy egyenes vonalakat festeni.Kíváncsi leszek,milyen színeket használtok majd .A fiad képe pont jó ,mert bekukucskáltunk a tanfolyamra.További kitartást!!!
Lányok hallottatok róla?Ma volt a rádióban interjú a készítőjével.Ez a pasi egy ZSENI!!!!!Ne rettentsen el Titeket a szereplők szokatlan kinézete!Ez az ember 4 éves kora óta rajzol és mindent tud a festészetről.

Jó éjszakát!Paggy
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. november 8. 0:01

Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. november 8. 8:41

Szilvia, de sok jót hoztál, gyönyörű nálatok is a szőlő, az ember legszívesebben beleharapna. Nagyon várom már hogy kijussak apuhoz, de még nem jött össze. Legalább a telefonját ne felejtené el megmutatni..még nem tud minden állítási lehetőséget, de már videózni is próbálkozott. Ügyes!

Azért 9o évesen nem semmi. Nem hagyja magát, hogy a technika kifogjon rajta, bár ha dühös a csillagos eget leszedi, de az nem tűr nyomdafestéket, inkább azzal nem példálózok... :-w :-q :-w . Bő szókincse lett valakitől.. :-q . még szerencse, hogy csak akkor ha dühös.
A darazsak egy részét sikerült kiírtani, de láttam a tv-ben, hogy időnként szakember kell mert szétszedik a házat...ahol épül a kas... x_x :-q
A fáraós könyv anyunak is megvolt, talán a sógornőmnél megvan. ezt kivételesen nem olvastam.
Az eper hihetetlen de képes volt újratermelődni, Itt meg egyik napról a másikra ősz lett. A kukorica nagy kedvenc nálunk is, néha rizshez is szoktam tenni.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
hát nagyon nem vagyok egy jó fotóalany... :-q
folyt. következik, de most reggeli, öltözés és megyünk buszozni...marcal2-re...ha már ezzel ébredt.... :)) ;) :D :ymhug: :x :movingflower: :flower1: :littlehearth:
gyomar

HozzászólásSzerző: gyomar » 2018. november 8. 14:25

Sziasztok Lánykák!
A korábban beharangozott Szabadkai Zsinagóga fotói.
https://hu.wikipedia.org/wiki/Jakab_%C3 ... _(Szabadka)
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
gyomar

HozzászólásSzerző: gyomar » 2018. november 8. 14:50

Szabadkai Zsinagóga folytatás.
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
gyomar

HozzászólásSzerző: gyomar » 2018. november 8. 14:57

Sok európai várossal ellentétben a szabadkai főtér arculatát nem katedrális vagy templom, hanem a magyar szecesszió remeke, az 1912-ben átadott Városháza határozza meg. A Városháza körül park, szökőkutak és egy hatalmas tér található, ahol az év folyamán számos koncertet és kirakodóvásárt szerveznek. A téren található a Népszínház épülete, aminek átépítési munkálatai folyamatban vannak. A tér keleti oldalán található a Városi Könyvtár neobarokk épülete. Szembetűnő az épület erkélye, amit két izmos atlasz tart a hátán. A tér közepén található Jovan Nenad cár (Cserni Jován) szobra, ami ennek az ellentmondásos történelmi személyiségenek állít emléket. Ez az önjelölt cár 1527-ben Szabadkát kiáltotta ki rövid uralkodásának székhelyéül. A téren található a város két gyöngyszeme, a Zöld-szökókút (1985) és a Kék-szökőkút (2001). Mindkét szökőkút Zsolnay-kerámiából készült ugyanúgy, mint a város szecessziós épületeit díszítő csempék és cserepek.

Kép
Kép
Kép
Kép
Főtér a városháza épülete és a majolika szökőkút.
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Szilvia333

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2018. november 8. 15:49

Ági !! Elnézve a művedet,benned egy ókori festő művész reinkarnálódott !! Most legalább ha nézel egy efféle filmet,és látod benne hogyan piktorkodnak,te is át tudod érezni a koncentrálás fájdalmát,alkotási nehézségeit!! Ügyes vagy!! Én tuti nem tudnám utánad csinálni !!

Kata!! - Keresd csak meg azt a könyvet,nem bánod meg!! Anno én ezt a könyvet a Debreceni pláza könyves boltjában vettem ... nem most volt...Apukád vagány pasi,he ilyen korban okostelefonál!! Bezzeg az én apum,még a nyomó gombossal is bizonytalan)))

Gyomar!!!! - Nagyon szép képek!! Egy falatka Izrael Magyaros beütéssel !!!
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. november 8. 16:57

na itt vagyok, folytatás következik..ez a nap kissé mozgalmasabb lett mint gondoltam...na azt hiszem Áginál hagytam abba..Olyan gyönyörűek azok a kallográfiák, hogy rögtön az egyik sorozat jutott eszembe, ahol a lány fiúnak öltözve tanult festészetet. Micsoda munka egy ilyen szép vonalat megrajzolni...Valahol írtad a2ooo karaktert, azt mind meg is tanuljátok? fantasztikus. :-bd A finomság kínálásában meg Szilvia jeleskedett a szőlővel, én most csak egy almával jövök ami saját, és majd a batátával, valamint a rózsával. Annyira fáradt vagyok, hogy most jutott eszembe, hogy az avokádóról nem is csináltam képet. Na majd legfeljebb holnap hozom...gondoltam kipróbálom milyen elfogyasztani... :)) . Marcsi,...csodaszép a zsinagóga, de jó hogy ilyen helyre is eljutsz..és hogy szabadott belül képet csinálni. Mennyi emlék, történet kapcsolódik ehhez is. :ymblushing:
jöjjenek a képek...
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép

Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép

Kép

ennyire futotta mára, totál elfáradtam... ;;) :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth: :-bd
Szilvia333

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2018. november 8. 19:02

Óóóóó !!! Igen,a batátát mondták is hogy megmosva kell letárolni,mi is .... érdekes,de igen,a rózsák mifelénk is még gőzerővel nyílnak.Ezek a picur cicák!!! Köszönöm,totál cukiság!!!!!! :x :x :x :x :x :x Az alma is ennivalóan kínálgatja magát :) :) :)
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. november 8. 19:29

engem most láttak először, így nem jöttek oda.... :)) nem lett a legjobb kép, de semminél több...a feketének zöld szeme van..nagyon várom hogy beszelidüljön... :)) :)) :)) :)) :x :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Vissza: “Társalgó”