Van képem hozzá

f.ági

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2018. október 21. 21:20

Sziasztok Lányok és persze Fiúk. :-)
Már ma este nem adtam magamnak több haladékot, muszáj volt ezt a majd két órát rászánnom és végignéznem újra a több, mint tiz oldalt, közben jegyzetelve , mert ha tovább halasztom,nem vezet semmi jóra.
Ödön kezelése után - Néha élénk piros vér jön a sipolyos fekélyes részből a fenekénél, rám hozva a frászt- mondhatni totál lefáradva azért az eddigi nem lereagált dolgaim tőmondatokban csak össszeszedtem.

Paggy „a párom aktivizálhatja magát és nem csak osztja az észt,hogy mit hogyan....De azért egy nagyon rendes "manus",csak ahogy öregszik egyre több mindenhez"ért"jobban”
Ezen a mondatodon olyan jót mosolyogtam. Nálunk ugyanez van. A fré ziák kezdenek növögetni, kiváncsian várom a végeredményt. Az orrszarvú bébi nagyon aranyos, az a szájtartás, szemek, pihés fülek igazán simogatni való a lelkem.
Hamvszórás: Na ezen majdnem hangosan nevettem. Milyen igazad van! Nehogy már olyanok között legyen az ember, akiket nem szeretett éltében. Na és még mi van azokkal akiket nem is ismert, de nem is akart volna megismerni élő korukban sem. MATHILDE NARDONE képe nagyon tetszett.
Paggy! Dédi fantasztikusan néz ki. nem is látszik rajta, min ment keresztül nemrég. Nagyon jó a kép vele és szépséges kis unokáddal.

Marcsi „Találtam egy jó német tanfolyamot ˇ” – de ügyes vagy! Sok sikert hozzá.
Élvezettel nézegettem a visegrádi kirándulás képeit az esztergomival együtt. A Bazilikát nagyon régen láttam, de már talán nem is emlékeztem rá. Szép kívül, szép belülről!. A Duna azon a képen, ahol a cipőid is látszanak, a fény csikokkal együtt nagyon egyedi.
A bambuszfestészet és előtte az előadás az Agórában van. Most szerdán is lesz, utána minden második héten folyt. köv.

Kata „Csak nem ér ide a szomszédom sem...jó lenne ha ránézne a torrentre mi a csudától nem jelzi a visszatöltést...” – na ezzel én is igy vagyok, mióta az asiatorrents-nél kiirátk, hogy az utorrent-ről térjünk át másikra. Hát a guta üt meg vele, mert egyszerűen nem látom mit csinál.
Látom teljesült a kivánságod, sikerült a fügét megkóstolni. Én még nem ettem ezt a fajtát, csak ami zöld akkor is,ha beérik.A szemétcipelésen megint jót mosolyogtam. El tudom képzelni az arcod, mikor rájöttél, hogy megsétáltattad.

Gabóci „Károlyi kastély Ásitó torony, ortodox templom , gyönyörű faragású tükrök, fafaragó, vidám temető, locsolók a temetőben- ezek mind, mind nagyon tetszettek. A páfrányfenyőt pedig örülök, hogy megismertem.
Annyira aranyosan, cibészesen, fiatalosan, pajkosan mosolyogtok Paggyval!! A hanbook pedig nagyon jól áll mindkettőtöknek!

Éva, nem irigyellek a festés miatt, valamikor nekünk is össze kell szedni magunkat és megcsinálni, de itt a hangsúly a valamikoron van :-)
Remélem madárkád jól van!
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. október 22. 11:44

szia Ági! Nem is rossz ötlet kijegyzetelni, ha több minden válaszolni való van...lehet én is bevezetem. Tudom magamról is, hogy néha nem tud lépést tartani az ember, akkor úgymond behavazik...aztán csak győzze az ember...
Torrent ügyben Wu Xing sietett a segítségemre. itt is ezer hála és köszönet Neki... :x :littlehearth: .

Lányok, ki tud kicsinyíteni egy kicsit, hogy Paggynak is jobban megfeleljenek a képméretek? Nem tudom miért, de nekem ekkorában hozza... :x

Paggy, csodás műsorokat tettél ki, már régen hallgattam királyi együttest, és anno nagyon szerettem is őket, utánozhatatlanul gyönyörű a hangzásviláguk. Köszönöm az friss infókat róluk.
Dédi meg fantasztikusan van, csak úgy sugárzik az életerőtől, sok fiatal megirigyelhetné és tanulhatna is tőle. Itt is üdvözlöm szeretettel, ahogy kis unokádat is, nagyon bájos kettejükről ez a fénykép! Ez is bizonyíték, hogy nem áthidalhatatlan a generációk közötti szakadék. \:D/ :-bd :D .

Irány a konyha, Samukám már észrevette hogy kész az ebéd. Mindenkinek kellemes kikapcsolódást, pihenést! :ymhug: :x :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. október 22. 17:04

Sziasztok Lányok!Üdv innen a konyhából Budapestről.Este jövök nézelődni.Hoztam pár képet.
Készül /most/ a banános almásrétes.a párom 19ó15-kor ér haza 12 óra munka után /67 éves.Azt mondja ,hogy egész életében irodában dolgozott,most fizikai munkát végez,mert nem akar eltunyulni.Képzeljétek ,jogosan ,nagyon büszke magára,hogy lepipálja a fiatalokat/
Tehát fotó a kezdeti almásrétesről,majd utcakép,ezután fréziák , tömegnyomor a gangunkon,csinálják a padlást , minden cucc a gangon van.
Gyorsan teszem a képeket,mert megbarnul a reszeltalmám,pedig becitromoztam.
A legfontosabb viszont:
Kedves Ági és Kata!Este jövök és reagálok.VALAMINT ÉS ELSŐSORBAN NÉZEGETEK.Paggy
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Paggy 2018. október 22. 22:34-kor.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. október 22. 17:05

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. október 22. 17:06

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. október 22. 17:06

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. október 22. 17:11

:flower1: :movingflower: %%- (~~)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Paggy 2018. október 22. 22:34-kor.
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2018. október 22. 17:49

Kata58 írta:Lányok, ki tud kicsinyíteni egy kicsit, hogy Paggynak is jobban megfeleljenek a képméretek? Nem tudom miért, de nekem ekkorában hozza...

Kata, ahogy én szoktam, mert sajnos a telefonommal akkorák lesznek itt a képek, hogy mind forditva jelenik meg, muszáj levennem majdnem felére a méretet. Tehát:
Kiválasztott képre jobb klikk => társitás => paint => fent kezdőlap és nézet közül a kezdőlapban van az átméretezés => százalékosan-t választva a vizszintes és függőleges értéknél tudod az alap 100 -as értéket módositani, majd OK.
Ha mindig ugyanazzal fényképezel, idővel rájössz mennyire kell módositani,hogy itt a fórumon ne legyen hatalmas a kép.

Nálam ez vált be, de biztos van más megoldás is.

Paggy! Banános almásrétes. Hát beindult a fantáziám rá ezerrel!! Képet! Képet! :-) :-)
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. október 22. 19:25

sziasztok banános almásrétes nem hangzik rosszul, mindenesetre a pavlovi reflexek azonnal beindultak :))
szépek vagytok három virágszál. :ymblushing: :D
A fréziák mekkorát nőttek...azért csak sikerül valamit kihozni belőlük. :ymblushing: :-bd :littlehearth:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. október 22. 19:56

Megjöttem.Kész a rétes,megjött a párom és voltam a kutyákat sétáltatni.Képek és nézelődés.
Kép:Rétes és telihold:
Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Paggy 2018. október 22. 20:17-kor.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. október 22. 19:58

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. október 22. 20:00

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. október 22. 20:14

Kedves Ági!Rettentő sajnállak és átérzem az aggodalmad Ödön miatt.A sipolyok egyébként ilyenek és még rossz helyen is van.Sajnos kiújul és sokára gyógyul be. :ympray: :ympray: :ympray: :flower1: :littlehearth: Dédivel kapcsolatban igazad van.Ő A NAGY TÚLÉLŐ és persze a SOK ARANYOS GONDOZÓNŐÉ az ÉRDEM.---Banános-almásrétes:1 kg almához 2 banánt teszek.Teljesen megbolondítja.Kis van.cukor+kis édesítő , pici citrom kicsav.leve.--
Kedves Kata!Örülök,hogy Te is szereted a KING'S SINGERST.Szerintem is nagyon jó!!!!!!Kata!NEM AKAROK PROBLÉMÁT OKOZNI,DE KÉPÁTMÉRETEZÉSSEL LE LEHET CSÖKKENTENI A MÉRETÉT A KÉPEKNEK.Most én nagyban tettem ki,mert siettem.Nekem a petrezselymes-répás vegetaszerű is tetszik az üvegben.Kata!Sikerült egy kicsit sétálnotok az utolsó jó időben?Mi finomat ettetek?Már csak 1 nap van az ünnepből -pont az ünnep napja.Töltsétek jól!Üdv:Paggy
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2018. október 22. 20:56

Kedves Lányok! Fiú is van köztünk? Jelentkezzen!

Szívesen nézem a képeiteket, olvasom a hozzászólásokat, ezáltal betekintést nyerve a minden napjaitokba. Paggy sokrétű figyelemfelkeltését a már régi, szinte elfelejtett dolgokról, vagy a mai nyüzsgő fővárosi programokról. Nem megyek vissza hozzászólni mindegyikhez, mert :!! Jegyzetelni meg hiába fogadtam meg, nem szoktam.

Nálunk ismét Kolbászfesztivál van péntek óta, de már csütörtökön csináltunk 20 kg húsból kolbászt, mert nagy vendégsereg jött (16 alvós vendég), akik csak tegnap mentek el. Kellett a háttérmunka is személyemben.

Paggy! a kolbász után jól esne a rétesed, ebben a párosításban még nem ettem.:)
Panna is kivette a részét a munkából
Spoiler: mutasd
Kép
Kép

Napjainkban nem csak a kerítés volt kolbászból!

Kép

Kép
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. október 22. 22:33

Kedves Gabóci!Örülök,hogy tetszenek a programjaim,kár hogy nem nézted meg a felnagyított és képként használt általad készített fotót.Kiváncsi lettem volna a véleményedre.Köszönöm a kolbászfesztiválos képeket és főleg kedves Pannád fotóját.Üdv.Paggy
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. október 23. 9:35

Köszönöm Paggy a csodás rétesről a képeket, ki fogom próbálni...legalább az arányokat tudom! :D édesítő, cukor, fahéj, nem kell hozzá?
Sajnos Samukám tegnap betrafált a pihenésbe, de nem panaszkodom--most éppen jól van. :D .Mindenesetre az étvágy megvan. :D
Gabóczi, hogy micsoda csodakölteményt csináltatok! Fantasztikus! Lánykád is nagyon ügyes! :D :movingflower: :flower1: :littlehearth: .
Ágikám, sajnálom, hogy ennyire megszenveditek Ödönnel ezt a gondot, de csak vége lesz egyszer....volt már rosszabb is. :( .Úgyhogy minden amit megtehettél és megteszel elégnek kell lennie, még a látszat ellenére is. Mint nálunk, de ez van, ezt kell szeretni, túlélni, kibírni...
Spoiler: mutasd
ami persze néha igencsak nehéz. :(( :-ss
De egyszer csak vége az adott problémának...csak az a nehéz, hogy az ember nem tudja, hogy meddig tart a "pihenő".. :ympray: . Na mindegy. Várjuk itt az esőt, mert a talaj egy beton, és nehéz kiszedni az édes burgonyát...
amit apu úgy ültetett el, hogy kihajtatta, azok olyan hatalmasak lettek...a többi szóra sem érdemes. De majd ha kint leszek mármint a Samuval ki tudok menni megnézem mi a helyzet a már felszedetekkel . ami 3 db. hozott majd csinálok képet és hozom.... :) :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth: ~o)
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. október 23. 17:50

Sziasztok!Tudjátok a gangon növekednek a fréziáim.Tegnap egy amerikai WEBÁRUHÁZ,ahova fréziahagyma-vásárlás céljából jelentkeztem be,küldött egy videóajánlót.A téma a LEDES megvilágítás hatása a növényfejlődésre.Utánaolvastam , mivel rettentő érdekes,megosztom Veletek.De előtte leírom,hogy én hobbyból nevelek fréziát és a lehető legkevesebb nem természetes feltételt szeretnék neki biztosítani.Sajnos azért biotáp kell,mert cserépben nevelem.A frézia nagyon fényigényes,de nem hőigényes,ezért érdekelt a dolog.A GANGON/NYUGATI FEKVÉSŰ/ VISZONYLAG ELÉG FÉNY VAN.Most beteszem a linket.Üdv:Paggy
https://webaruhaz.kertlap.hu/led-noveny ... tortenete/
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2018. október 23. 20:19

Sziasztok!

Kicsit bénán gépelek , mert belevágtam a kisujjam bőrébe a körömnél, igy csillagokat látok,ha egy billentyűt le kell nyomnom.

Paggy! Fantasztikusan guszta lett a rétesed. A töltelék mentve. :-) Szerencsére láttam a törölt képet. Nagyon aranyos kis családod van. :-)
A rétest nézve a sütőpapirról jutott eszembe a friss élmény, miszerint új fajtát vettem, nem a dobozosat, és a pizzát nem tudtam leszedni róla. A guta ütött majd meg, dobom is ki.
A holdfényes kép nagyon-nagyon tetszik. Rögtön a dementorok és a vérfarkasok jutottak eszembe :)) . Nagyon jól elkapott pillanatból sikeredett.
Ez a ledes téma nagyon érdekes! Mik vannak és mik nincsennek!! Amikor én az üzletbe kerestem anno neoncsöveket, akkor már egy speciális erre szakosodott üzletben kiokitottak, hogy pl. a fürdőszobaszalonokban a csempéket másfajta szinnel világitják meg, mint a belső tereket. Hát vehettem én akkor kék, narancs, fehér szin kombinációját, akkor sem a normál szint adja vissza.
Érdekes, hogy a káros sugarakat is ki lehet iktatni szinnel, meg a növekedést serkenteni, a virágzást szintúgy.

Kata, Ödönnél ez a probléma amig él, fenn fog állni. Szerencsére jó beteg, de azért néha kifejezi a nemtetszését takaritás közben.
Igazad van, ahogy irod magatokról is, hogy ez van, ezt kell szeretni. Azt modnta egyszer egy gyógyitó, egyik ismerősömnek, akinek túlhordatták a gyerekét és már zöld volt a magzatviz, mikor megszülhette, hogy azok kapnak ilyen feladatot, akik meg tudnak birkózni vele. Sokszor eszembe is jut ez a mondat.

Gabóci! Panna mekkorát nőtt! Nagyon ügyesen forgatja a kolbászt. Emlékszem anno disznóvágásokkor na én a közelébe se mentem, nemhogy megfogjam a belet. :-)
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. október 23. 21:33

Szia Ági!Csak egy pillanatra jöttem vissza.Juhhhé! Ezek szerint,Te is olvastad a Harry Pottert!NAGY TÖRTÉNET!!! \:D/
Szegény Te,milyen vacak,ha az ember bevágja a körmét!Múltkor én a fél ujjbegyemet levágtam,szerencsére visszanyomtam egy sebtapasszal.Köss rá nagy gézt és mondd a családodnak milyen bibis az ujjad,hátha néhány mosogatást átvállalnak!-A sütőpapírt a barna színűt és a dobozosat szabad venni .Jól ráfáztam már én is.
Harry Potterről jut eszembe:
Anno egy tanítványom kényszerítette rám,mert csak akkor akart olvasni,ha azt olvassuk.Gondoltam,biztos borzalmas lesz.Na persze,
nem tudtam letenni./AKI UTÁLJA,NE OLVASSA El,amit írok!/
A villamoson utaztam és állva olvastam a 4.részt,jó vastag könyv,amikor egy 70 év körüli férfi odajött és azt mondta:
-Maga hol tart?Muszáj volt eljönni otthonról,mert be kell vásárolni.Alig várom ,hogy hazaérjek.-
A vámpíros könyveket is végig kellett olvasnom,mert nőttek a tanítványaim.Most várom Lillát,vajon mi lesz a sikerkönyv/E-KÖNYV/,ha megtanul olvasni?
Rajzfilmeket néztek?Az újak közül ajánlom mindenkinek a Peppa Malacot.Nagyon bugyutának tűnik,de hamarosan rájössz,milyen fontos dolgokat mesél el egyszerűen./BARÁTSÁG,FÉLTÉKENYSÉG,TESTVÉKAPCSOLAT,ÉS!!!!!!!EGY SZERETŐ,ELFOGADÓ CSALÁDOT MUTAT BE/
Ja és nagyon jól lehet vele németet és angolt gyakorolni.PEPPA WUTZ és PEPPA PIG
Most megyek kutyát sétáltatni.Jó éjszakát!Paggy
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2018. október 23. 21:51

Szia Paggy!

Sajnos nagyon keveset mosogatok, mert ott a mosogatógép. Amúgy lejön a bőr a kezemről, muszáj használnom, de már nem is tudnék nélküle meglenni, mert napi 4-5-ször dugig van tömve.
A Harry Potterről annyit, hogy amikor megjelent, nálunk itt az Alexandrában a regisztráltak már megvehették éjfélkor, a másnapi idő helyett. Ott álltunk bőszen a sorban. :-)
Jót mosolyogtam a 70 éves érdeklődőn. :-)
A vámpiros könyvek a kedvenceim, a boszorkányosokkal együtt. Most épp a Boszorkányok elveszett könyvét nézem - ebbe van boszi, vámpir, meg démon -, olvasnám is, de lusta voltam még megrendelni, letöltöttem, de a gépen nézés nekem halálom. Régimódi, könyvpárti vagyok.
Sütőpapirból én is a barna dobozosat használom, nem is tudom miért váltottam. A jó kis kelesztett pizzám tésztájának alja olyan lett tőle leszedés után, mintha pároltam volna.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. október 24. 13:48

https://magyar.film.hu/filmhu/hir/tajva ... -2018.html
https://www.youtube.com/results?search_ ... lm+taiwan+ A 3. filmrészlet felülről

Taiwan Dox 2018 - Házasság/törés
Out/Marriage
(
2012
)

68p
With sub
/ 2d

A vietnámi származású NGUYEN Kim Hong azért költözött Tajvanra, hogy házastársát kövesse és megtalálja a boldogságot. Tajvani férjétől azonban, több évnyi bántalmazás után, elválni kényszerült. A nyelvi és kulturális korlátok ellenére NGUYEN egyedül folytatta kislánya nevelését, sőt, elkezdte dokumentálni négy másik, hasonló sorsú nő életét, akiknek szintén ijesztő kihívásokkal kellett szembenézniük, miközben megpróbálnak migránsként vagy egyedülálló anyaként megállni a saját lábukon. A Házasság/törés című film mérföldkőnek számít, mert ez volt az első tajvani dokumentumfilm, amely egy frissen letelepedett bevándorló nő szemével készült.

Belépés a pénztárban váltott ingyenes jeggyel lehetséges.

A Taiwan Dox 2018 teljes programja>>>

Vietnamese woman NGUYEN Kim Hong moved to Taiwan in pursuit of happiness and a cross-cultural marriage. However, she was forced to divorce her husband after years of physical abuse. In spite of language and cultural barriers, NGUYEN raised her daughter on her own and began to document four other immigrant women who shared a similar fate, capturing the daunting challenges as they each tried to stand on their own feet as a migrant or a single mother. Out/Marriage became a milestone as the first Taiwanese documentary filmed from the perspective of a new female immigrant.

Free Entry.

Full program of Taiwan Dox 2018>>>

Rendező:
NGUYỄN Kim Hồng
Vetítik: T
Bemutatás időpontja:
2018. október 27
Színes:
Színes
Készítő országok:
taiwan
Felirat nyelvek: angol magyar
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Paggy 2018. október 24. 14:04-kor.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. október 24. 14:02

A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Paggy 2018. október 24. 18:57-kor.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. október 24. 14:20

Vajon mit hoz a Télapó? Vajon meg lehet-e beszélni vele,hogy esetleg egy belépő árát?Meglátjuk.

f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2018. október 24. 20:35

Mai bambuszfestészet és kalligráfia órán:

Kép
Kép
Kép

A képek története: Kell a szemüveg most már az apró vékony vonalak húzásánál ehhez a vastag ecsethez. Persze nem volt, ami ki is derült, mert a tanár rámutatott az egyik munkámra, amin javitottam,hogy na ez már jó. Mondtam neki, pedig vakon dolgozom. Erre felemelte és megmutatta mindenkinek, hogy igy kell vakon festeni. :-)
Kezdtem azzal, hogy a tust kiboritottam a kalligráfiák festésénél. Minden tiszteletem a nagy művészeknek, komolyan. Kiderült,hogy a lenti vonalakat három hónapig gyakorolják, mire normálisan meg tudják csinálni. Vékony ecsetrész balra fel, lefele vastaggal bütyök csinálás, egyenes vonal, a vége kicsit fel, lefele kanyar és vissza az egyenesre igy lesz bütyük, vagyis kutyacsont. :-).Ja, és egyenes legyen a bütyök oldala, párhuzamosak a vonalak, és egyebek.

Kép

Bal alsó három kutyacsont jelöli a hármas számot.

Kép
Ez pedig gyakorlás volt, hogy a vastag ecsettel hogy lehet vékony vonalakat csinálni
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2018. október 24. 20:56

Szegedre érkezik a Csunkingi Művészegyesület, amelynek tagjai az SZTE Zeneművészeti karon tartanak bemutatót Okt. 29.-én
Program:
18.30 - Kínai kulturális örökség bemutató (Liszt Ferenc Hangversenyterem)
19.00 - Szecsuáni arcváltó bemutató
Kínai népzene előadás
(Fricsay Ferenc Hangversenyterem)

Azt mondták, hogy hagyományos hangszerekkel lesz előadás - a többieknek, mikor kint voltunk nyekergés volt, nekem zene füleimnek :-) -, és az arcváltós bemutató pedig különlegesség, ritkán adnak előadást Magyarországon.
Szeretnék elmenni, képeket hozni és hanganyagot Nektek.

Vissza: “Társalgó”