Van képem hozzá

Paggy

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2017. szeptember 7. 14:44

Lányok!/Este jövök nézegetni/Paggy
https://azevfurdoje.hu/2017-eredmenyek-megyenkent
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2017. szeptember 7. 15:05

Ma hallottam:
Megszületett Grandma Moses amerikai festőnő, aki 101 éves korában még 25 képet festett.157 éve
Született, Nő
1860. 09. 07. facebook
twitter
google+
link
Greenwichben, New Yorkban született. Eredeti nevén: Anna Mary Robertson A világ szinte minden részében megtalálható naiv művészeti irányzat képviselője volt. A széleskörű mozgalom a francia "neo-primitívekkel" kezdődött (Séraphine Louis, Louis Vivin, Camille Bombois, André Bauchant), akiknek 1928-ban Párizsban megrendezett közös kiállítása "A tiszta szívek festői" címet viselte. Ekkor figyeltek fel az irányzatra a hivatalos képzőművészeti életben is. Amerikában például Grandma Moses volt a megfelelőjük. Már a XX. század elején Haitin is (Hector Hyppolite) jelentős neo-primitív festészet virágzott. Európa másik feléről a grúz Niko Piroszmanisvili jelentkezett a második világháború előtt. Grandma Moses a 70-ES ÉVEINEK VÉGÉN KEZDETT FESTENI!!!!!!, 100 éves korában készített illusztrációkat Clement Moore "The Night Before Christmas" című művéhez, a könyv csak a halála után jelent meg. Élete utolsó évében, 101 éves korában még 25 képet festett. Legismertebbek a falusi életről készült festményei.
https://benningtonmuseum.org/collection ... dma-moses/
https://shelburnemuseum.org/exhibition/grandma-moses/
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. szeptember 7. 17:06

Gabóci ugye ezek a gyönyörű utcai képek nem mobillal készültek? :D :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
[/quote]
Iyen kis compakt gépem van. Többnyire viszem magammal a táskámban. ;) ;;) :)

Kép[/quote]
de aranyos kis masina, mindenesetre tud valamit! :D :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2017. szeptember 9. 10:07

Sziasztok!Aki Budapesten jár és érdekli, a Nagycsarnok mellett van az ÁZSIABOLT.ÜDVÖZLET MINDENKINEK:Paggy
img]https://kephost.com/images/2017/09/09/P1010006.jpg[/img]
Kép
Kép
Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2017. szeptember 9. 10:09

mg]https://kephost.com/images/2017/09/09/P1010006.jpg[/img]
Kép
Kép
Gabóci5

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2017. szeptember 9. 13:20

Kata58 írta:de aranyos kis masina, mindenesetre tud valamit! :D :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Kata! A fényképezőgépem sokkal többre képes, de még nem igazán sikerült kitapasztalni, csak AF módban használom. Ezért a tegnap esti képeim sem tökéletesek. :(

Tegnap az indonéz esten részt vett a nagykövet asszony is, ajándék magyar pártában és kis szütyővel. :) Nagyon kedves gesztusként a műsorvezetőnő tört magyarsággal beszélt, és az énekesnőjük két dalt is előadott magyarul. Bemutatták a szőtteseiket és a batikolással készült kelméiket. :) Csak azt hiányoltam, hogy fiúkat nem hoztak, csak lányok táncoltak. :( Nagyon jó hangulatú este volt.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. szeptember 9. 14:20

Gabóci, még az állóképek is sokat mesélnek! Köszönöm! :D ;) :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2017. szeptember 10. 20:13

Kedves Gabóci!Nagyon jók a képek,teljesen átjön a hangulata.Milyen kedves a Nagykövetsaszony!!!Nekem a tánc + zene a mindenem,úgyhogy biztos elmentem volna én is.Szépek a ruhák és az is jó,hogy nem minden Budapest központú.KÖSZÖNÖM SZÉPEN a KÉPEKET.pAGGY
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Paggy 2017. szeptember 10. 21:01-kor.
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. szeptember 10. 20:56

Kedves Paggy! Ha rám gondoltál, nem miattad vagyok itt nagyon keveset, hanem azért,
mert állandóan fordítok. Nem is tudom mikor volt utoljára ennyire nagyon-nagyon szeretett
sorozatom. Mindenki imádja, odavan érte, sokan írnak a topikjába, én pedig ezt azzal hálálom
meg, hogy amint egy kis szabadidőm van, máris nekiesek a fordításnak, hogy ne kelljen sokat
várniuk, hogy értsék végre mi is történik a képernyőn. Éjjel, hajnalban, délután, este, mindig
fordítok.
Egy hónapja tettem ki az első részt, ma meg a 23.-t és a 24.-t is! Ez majdnem naponta egy
felirat, úgy hogy közben dolgozom is, és más dolgaim is vannak.

Szóval ezért nem vagyok itt jelen. Ha befejeztem ezt a sorozatot, akkor fogok jönni, de most
a My Sunshine az első.

Épp nyaral a nagyobbik fiam is és a lányom is. A lányom Angliában van a tengerparton, a fiam
Horvátországban. Zsuzsi már küldött fotókat, alig várom, hogy elkezdjem kitenni őket.

A lányomék ma piacon is voltak. Mondtam neki, hogy fotózzon, mert az egyik társunk szereti a
piacos képeket. Rád gondoltam.

Zsuzsiék ebben a mobil házban laknak. Minden van benne:

Kép

Naplemente:

Kép
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2017. szeptember 10. 21:03

Kedves Rita!Dehogy!!Köszönöm szépen az eddigi csodaszép képeket és az angliai Útinaplót.Szeretettel:Paggy
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. szeptember 11. 6:15

Gyönyörű a naplementés kép, köszönöm!Jó lesz majd a világ más tájairól is gazdagodni képekben... :D :) :-h :ymhug: B-)
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. szeptember 13. 19:03

Kata fotói:

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. szeptember 13. 19:08

Kép Kép

Kép

Kép Kép

Kép Kép
Kép Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. szeptember 14. 6:54

Köszönöm a képeket! ;) :D :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
f.ági

HozzászólásSzerző: f.ági » 2017. szeptember 14. 20:09

Szia Mindenki!
Most már muszáj lesz irnom, mert még azt hiszem magamról, hogy eltüntem.
Nem sokat, csak ezt az egy oldalt van erőm végig nézni, aztán robogás tovább, és pihi, mert két napja úgy megfáztam a reggeli nem tudom hogy öltözködésben, hogy még jó nagy hőemelkedésem is volt, vérnyomás egekben emiatt, igy a zombi hozzám képest kismiska volt.
Most belépve megláttam Samuka fejvakarós képét, amit azzal magyarázok, hogy hajj de unom már, aztán az ehhez párositott arckifejezést :-), Kata, akkor is megcsinálom arcát, igy mindjárt jobb kedvem is lett.
A kajától főképp, mivel két napja alig eszem, amit nem bánok , mert a minuszok jelentkeznek a mérlegen.
Kata! A felhőképeid csodásan szépek! Ahol a szökőkút van, az élőben szintén biztos nagyon jól mutatott.
A zöldségek szintén guszták! Árakat nem igazán tudtam kivenni. A héten vettem nálunk karfiolt, 500 Ft volt kilója, majd ezer forintot fizettem érte. Hazáig agyaltam rajta, hogy hát ez bizony kicsit drága volt. :-)
Gabóci! Biztos nagy élmény lehetett a táncos estet megnézni. Bcsaba milyen szuper rendezvényeket hoz az ottlakóknak! Nemrég olvastam, hogy a s zurkolók az állatkinzás ellen is jelen voltak valamelyik hétvégén.
Paggy! Abba ne hagyd a képek felrakását- szerintem. Olyan jó, hogy mindenki másban jeleskedik. Én például szeretem nézegetni a városos képeid.
Mára ennyi voltam, hiv a konyha meg az esti teendők.
A végére érve el sem olvasom a nyakatekert mondataim....
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. szeptember 14. 20:33

szia Ági, megnevettettél Samukával kapcsolatban..egyébként tényleg unta már az aznapot! az árakat direkt nem fényképeztem most, mert egekben van...nálunk 55o. a karfiol és majdnem ezer az édesburgonya...úgyhogy egyiket sem vettem. Csak próbálgatom az új telefonomat...a másik a barátnőmnél van. egyik nap olyan fáradtak voltunk, hogy nem volt lelkierőm nekem sem fényképeket csinálni. Van ez így...De mindig jövök leskelődni, hogy vannak e új képek.

Olvasom hogy beteg vagy, jobbulást, és igyál finom hársfateát...az a legjobb na meg egy egy gyömbérteát...mondjuk az elég erős...én is csak mézzel tudom meginni! Jó éjszakát mindenkinek! i-) :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2017. szeptember 16. 7:13

Sziasztok!Ma van a "NAGY NAP" /SZÍNHÁZAK ÉJSZAKÁJA" /és sajnos bedőltem/minden jóindulata és kedvessége ellenére/a nászasszonyomnak.Meghívott egy teára du .Ez a teázás estig tartott ,aminek végén, megkóstoltatta velem a fűszeres marhamáj+hagymás zöldség kollekcióját.Ja és még ittunk 1-1 pohár vörösbort.Most hajnal óta a fürdőszoba egy sarkát látogatom és még epegörcsöm van.DE MENNEM KELL,mert mint mindig ,egy egész csapat embert lelkesítettem fel /már picit ismerhettek milyen vehemens vagyok/,akik jönnek velem.Hogy mi lesz ebből ,nem tudom?.Pld.a Hamlet próbájáról kiszaladni a "klotyóba",nem éppen ildomos.Lehet,egy kis lapos pálinkásüveg lesz a táskámban,ha a baj kerülgetne.
Minenkitől elnézést/főleg Katától/,hogy nem reagáltam a KÜLÖNÖSEN GUSZTA fotókra.Újabban néha rámjön,hogy kiszállok a közösségekből és 1 évig még a telefont sem veszem fel.Pedig sok kötelezettségem van és általában megtartom a szavam ./Persze itt már többször elbúcsúztam,de mindig visszahúz néhány jó fotó és igazán érdekel a korosztályom élete,örömei./Tehát ,ha ritkábban is ,folyt.köv.Paggy

Mégse tudom megállni.KATA KÖSZÖNÖM,KÖSZÖNÖM A SOK IGAZÁN JÓ KÉPET.Samuka nagyon aranyos,de TE is!!!!!Kérek a sárgadinnyéből majd egy gerezdet.Nagyon szeretem.ÉS MEGINT fantasztikusak a felhős képeid.Örülök ha majd az új telefonoddal jó sokat fényképezel!!
Gabóci!Nagyon várom a képeid.Jó,hogy ennyi érdekes,izgalmas dolog történik felétek.A rádióban rengeteget beszélnek a színházatokról.CSAK DÍCSÉRIK.
Kedves Ági!Bár tudom,hogy elfoglalt vagy,azért ha pár mondatra is ,kukkants be!
ÜDV:Paggy
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. szeptember 16. 7:52

Paggy, kedves, szerezz be kakukkfűcseppet...szörnyű az epegörcs...Nekem anno akkora volt az egyik, mint a kisujjam körme. gyorsan gyógyultam, de azért ha bizonyos ételeket eszem, bizony csipked a helye. Ilyenkor gyógynövényalapú tablettákat szoktam bevenni ami segíti az emésztést, és hamar segít. A legdurvább eseteben egyszerre 4-6 ot is. Ilyenkor pihentetem a tejfölt, viszont a joghurt, kefir nagyon minimálisan jöhet.
Remélem nem fogja a végtelenségig rontani a helyzet a hétköznapodat! :-bd

Köszönöm a dicséretet, végre sikerült megoldást találni a gépemre, igaz 35 ezret legomboltak rólam /eszméletlen/ de ami nem vált be miért kellene elhoznom ingyen? Persze én voltam a hibás, miért nem bírtam 1 hónapot várni? :-?? . :-w .Igaz, benne van a pkliban, hogy odaigértem az előző a barátnőmnek és valóban szükség volt rá. Én meg szeptembert mondtam. Majd valahogy kispórolom...most jön az élére állítás.
Viszont, a jövő héten sok minden megoldódik és ez a lényeg! :-bd :D ;) . :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2017. szeptember 16. 17:36

Színházak éjszakája /1 Váci utca,sor a Pesti Színház előtt:
Kép
Kép
Kép
Kép
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Paggy 2017. szeptember 17. 10:18-kor.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2017. szeptember 16. 17:37

Színházak Éjszakája/2Kép

Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Paggy 2017. szeptember 17. 10:20-kor.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2017. szeptember 16. 17:40

Egy régi és egy külföldi előőadás /Shakespeare:Lóvátett lovagok/ Folyt köv.holnapPagg

Szerző: WILLIAM SHAKESPEARE

Fordította: MÉSZÖLY DEZSŐ

Szereposztás
Ferdinánd, Navarra királya Kalocsay Miklós
Brion, gróf a király kíséretében Sztankay István
Longaville, gróf a király kíséretében Paudits Béla
Dumain, gróf a király kíséretében Cs. Németh Lajos
Boyet gróf, udvarmester Haumann Péter
Don Armado, hóbortos spanyol Huszti Péter
Holofernes, iskolamester Körmendi János
Nathaniel, tiszteletes Gyenge Árpád
Bunkó, bohóc Tímár Béla
Pille, Armadó apródja Gyabronka József
Mercade gróf Deák B. Ferenc
Lüke, rendőr Dunai Tamás
A francia királylány Sunyovszky Szilvia
Rosaline,hölgy a királylány kíséretében Schütz Ila
Mária,hölgy a királylány kíséretében Bencze Ilona
Katherine,hölgy a királylány kíséretében Menszátor Magdolna
Julka, parasztlány Hűvösvölgyi Ildikó

Alkotók
Díszlettervező Makai Péter
Jelmeztervező Piros Sándor
Zeneszerző Bródy János
Segédrendező Turán Róbert
Rendező Szirtes Tamás

A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Paggy 2017. szeptember 17. 10:24-kor.
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2017. szeptember 17. 8:02

Sziasztok!Most reggel 3/8 van , esik Budapesten.Éjjel 1-kor jöttünk haza nászasszonyommal az ÉJSZAKAI -FANTASZTIKUS OPERAHÁZI KALANDTÚRÁRÓL.Mondhatnátok,hogy jó dolga van ezeknek a fővárosi nyanyáknak,DE NEM,mást is csinálunk mint szórakozunk. pld.a názasszonyom Leningrádban egyetemet végzett és most nyugdíjasként egy orosz-arab házaspárnál besegített, a gofrizójukat takarította + fordított neki a hivatalos ügyekben és minden egyéb.Imád takarítani,és mivel ez egy picike,nagyon tiszta hely volt a Belvárosban,örömmel csinálta.Sajnos tönkrementek/többórás mesét mondhatnék,hogy 20 millió forint úszott el,MÉG A LEVEGŐÉRT IS PÉNZT KÉRNEK A VÁLLALKOZÓKTÓL!!!!!Na de ezt csak magyarázatként írom,hogy ne gondoljatok minket lusta ,nagyon jóhelyzetű MACÁKNAK.Most megyek kutyát sétáltatni és ha nem bánjátok ,2 részletben este és holnap,felteszem a tegnapi kalandtúrát.Üdv mindenkinek és vidám napot az esőben!Paggy
Paggy

HozzászólásSzerző: Paggy » 2017. szeptember 17. 10:16

nildiko

HozzászólásSzerző: nildiko » 2017. szeptember 17. 13:39

Régen tettem fel ide képet.

Baracskán volt az internetes csapatunk.

Kép
nildiko

HozzászólásSzerző: nildiko » 2017. szeptember 17. 13:55