A Good Wife (online is nézhető)

Unni2011

Re: A Good Wife (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Unni2011 » 2018. november 7. 23:50

Kedves Rita, pár napja befejeztem ezt a sorit. :flower1: Nem is tudom hogyan feledkezhettem el róla. ;;) Nagyon szépen köszönöm a fordítást, és az online lehetőséget is. :littlehearth: :movingflower: Gyönyörű, megható, igaz mély érzelmekről tanúskodó sori volt.
Spoiler: mutasd
Mekkora áldozatot hozott a férj, és a barát is az igaz szerelem jegyében. :littlehearth: :littlehearth:
Ha fiú lett volna, akkor valószínű, hogy nem ilyen kegyes. Bár, ki tudja... arra rájött, hogy ez a hajó elúszott. Szerintem, csak akkor maradhattak volna együtt, ha a férj szakít a családjával, és olyan helyre költöznek, ahová az apja keze nem ér el. Örülök, hogy nem ezt az utat választotta.

Nekem tetszett a befejezés. Mondjuk a cím alapján nem egészen erre számítottam, ilyen formában meglepetés volt.
Az érzelmek színvilágát, finomságát, talán ezzel a csokorral tudnám leginkább kifejezni.
Kép
Kép
KépKépKép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. november 8. 7:39

szia Unni, de örülök, hogy neked is tetszett ez a történet, én anno letöltöttem és meg is maradt a gépemen. :D :-bd
Már akkor erősen elgondolkodtatott a Kelet - Nyugat közötti különbség a szülők felé való megfelelési kényszer és engedelmesség
Spoiler: mutasd
, ami még a szerelmet is képes felülírni, de még házasságot is esetenként. Mindenesetre ez a történet mégis igencsak elgondolkodtató, szívbemarkoló, torokfojtogató, ugyanakkor mentes a testi erőszaktól, és ahogy megyünk előre a történetben, a férj, az új barát, egyre szívmelengetőbb, bátrabb megoldásokat, vigaszt talál. Ennek a feldolgozása, a mindenki által megérdemelt boldogságra találás, az önzés, a csak én félretevése, mind mind olyan csodálatos karakterekkel, színekkel, játékkal, rendezéssel van megoldva, hogy az ember hol sír, hol nevet, hol sóhajtozik, de tény ezt a sorozatot sem lehet elfelejteni, hiszen csak tanul az ember belőle...miközben szurkol és szórakozik.
Bár nem vagyok válás-párti, de van amikor az élet, a körülmények felülírják ezt, és szükségessé válik. Éppen a másik érdekében. Valamint ritka, mint a fehér holló, hogy emellett barátok maradnak, de mindig nagyon szeretem az utolsó részeket megnézni..mert annyira gyönyörűen oldották meg mind a házassági, mind a munkahelyi problémákat. Mindenkinek azt kívánom, hogy ha ilyen helyzetbe kerül, és nincs más megoldás, legalább ilyen siker kísérje az új élet lehetőségét! :-bd :-bd :-bd @};-
Unni2011

HozzászólásSzerző: Unni2011 » 2018. november 11. 22:32

Szia Kata! :)

Dél-Koreáról tudtam, de Tajvanról nem, hogy ott is mindennél fontosabb megfelelni a szülők elvárásainak. 8-| Ez azért meglepetésként ért, bár lehet, hogy Tajvanon ez csak a felső tízezerre vonatkozik.
A szülők tisztelete, szeretete, az más káposzta, az a világon mindenhol meg kellene, hogy legyen.
Természetesen a politikai babérokra pályázó, csuda önző apa nagyon taszított. :-o Ebből a filmből is jól kivehető volt, hogy még a csebol asszonyok is milyen alárendelt szerepet töltenek be a férfiak világában.
Valójában sajnáltam őket, még az ex-anyóst is.
Kép
KépKépKép

Vissza: “Tajvan”